Ucz się od największych i zaprojektuj biuro w duchu space brandingu!

Praca w dobrze urządzonej przestrzeni przynosi wiele satysfakcji. Na pozytywne odczucia pracowników wpływa nie tylko estetyczny wystrój, ale i powiązanie go z osobowością marki. Space branding, jak określa się personalizację przestrzeni firmowej, jednoczy zespół w jednej kulturze organizacyjnej. To nie reklama marki, ale wnętrze, które oddaje jej ducha. Poznaj zasady dobrego space brandingu. Dowiedz się, jak urządzić spójne biuro z charakterem.

Przestrzeń biurowa a employer branding

W ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpiła wyraźna zmiana na rodzimym rynku pracy. Zatrudnianie pracowników wygląda dziś znacznie inaczej niż dawniej. To nie firma wybiera swojego kandydata, lecz to kandydat wybiera firmę i ma wobec niej coraz więcej oczekiwań.

Odpowiedzią jest stworzenie takich warunków, w których pracownik czuje się dobrze i spełnia się zawodowo. Mowa tu o tzw. employer brandingu, który w zależności od branży i specyfiki biznesu może wyglądać zupełnie inaczej w różnych firmach.

Uważa się, że przestrzeń biurowa to jeden z najważniejszych elementów wpływających na identyfikację pracownika z marką oraz jego komfort. Określony styl aranżacyjny, udogodnienia oraz dominujące kolory determinują przywiązanie emocjonalne. W dobrze urządzonych wnętrzach zwyczajnie chce się pracować!

aranżacja biura

Space branding w Dolinie Krzemowej

Myśląc o najlepszych wnętrzach biurowych dla pracowników, od razu do głowy przychodzą takie przykłady jak Google, Facebook czy Apple. Wnętrza siedzib tych technologicznych gigantów łamią wszelkie korporacyjne stereotypy o sztywnej i depresyjnej atmosferze w dużym biurze.

Zwłaszcza google’owskie wnętrza stawiane są za przykład propracowniczej przestrzeni biurowej. Zawarta jest w niej tożsamość marki, nastawionej na rozwój, kreatywność oraz swobodę pracy. Zamiast tablic informacyjnych są nalepki z zabawnymi ilustracjami, z kolei po obszernej powierzchni siedziby można poruszać się np. rowerami. Pomimo tego, że jest to jedna z największych firm na świecie, panuje tu domowa atmosfera.

Kolejnym wzorowym przykładem jest Apple Park w Cupertino. Firma założona przez Steve’a Jobsa stworzyła nowoczesną siedzibę, w której dominuje pochwała ekologii, zdrowego stylu życia i innowacyjności. Pracownicy mogą korzystać z centrum fitness, a energię dostarczają setki ogniw słonecznych.

Jak możesz spersonalizować biuro?

Planując space branding w biurze, przede wszystkim należy ustalić jednolitą koncepcję w formie motywu przewodniego. Dobrze jest skontaktować się ze specjalistą w tym zakresie, który pomoże stworzyć spójne i estetyczne wnętrze. Należy tu mieć na uwagę specyfikę danej branży oraz tożsamość marki.

Często spotykanym rozwiązaniem są foliowania na przeszkleniach. Taka ozdoba podkreśla dany styl, a jednocześnie pełni funkcję przesłony dającej nieco prywatności. Ponadto, zawsze dobrym wyborem jest umieszczenie logotypu w widocznym miejscu.

Tapety i grafiki to z kolei sposób na zagospodarowanie ścian. Mogą przedstawiać tematyczne grafiki lub cytaty. Warto podejść niekonwencjonalne do tego rodzaju ozdób. Neonowe instalacje wewnątrz budynków wprowadzają szczególny charakter do wnętrz, zwłaszcza tych nowoczesnych, w których przebywają młodzi i kreatywni. Alternatywę stanowią mediawalle, które sprawdzają się zwłaszcza w agencjach marketingowych.

biuro

Miejsce na personalizowaną budkę akustyczną

Elementy space brandingu nie muszą stanowić jedynie dekoracji. Warto połączyć funkcję wizualną oraz użytkową. Budki telefoniczne do biur stanowią tego najlepszy przykład. W open office’ach zapewniają prywatność i swobodę indywidualnej pracy.

Marka Available oferuje personalizację kabin akustycznych oraz wybór designu adekwatnego do stylu biura. W naszej ofercie znajdziesz zarówno budki drewniane wpisujące się w naturalne i ekologiczne trendy, jak i kolorowe propozycje pasujące do futurystycznych wystrojów.

Sprawdź ofertę od Available!

Zadbaj o swoich pracowników, zapewniając im przestrzeń, z którą mogą się identyfikować i rozwijać swój potencjał. Pamiętaj, że zadowolony zespół pracuje efektywniej! Z myślą o komforcie wszystkich zatrudnionych, wyposaż biuro w budkę telefoniczną od Available. Na naszej stronie możesz dostosować wygląd produktu do koncepcji stylistycznej biura. Sprawdź najciekawsze propozycje!