Trendy w urządzaniu biur na 2021 rok. Zobacz, co jest teraz modne!

Wkraczamy w rok 2021 z licznymi zmianami, również dotyczącymi aranżacji wnętrz. Po miesiącach pracy zdalnej wiele firm otwiera swoje biura dla pracowników. Jednak czy home office miał wpływ na nowe trendy w urządzaniu tych przestrzeni? Sprawdzamy, co jest modne w branży wnętrzarskiej. Przeczytaj, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas projektowania nowego wystroju w biurze.

Biura, w których chce się pracować

Home office zdążył nas rozleniwić. Laptop na kolanach i miękka kanapa to dla wielu codzienność ostatnich miesięcy. Jednak dom to przede wszystkim miejsce wypoczynku i czas najwyższy popracować w biurze. A tam… rozczarowanie. Smutna przestrzeń, która nijak ma się do kreatywności i efektywności w pracy. Czas na zmiany!

Nowa przestrzeń biurowa ma łączyć praktyczność domowych rozwiązań z estetyką na miarę 2021 roku. Nie obędzie się więc bez miękkich kanap w strefach relaksu, gdzie w bezpiecznej odległości nadrobimy tygodnie spędzone w izolacji. W modnych przestrzeniach projektanci stawiają na kamień i drewno – materiały, który pozornie już znamy. Tym razem występują jednak w nowym wydaniu, w formie paneli na suficie czy funkcjonalnej zabudowy ścian. W zgodzie z rosnącą popularnością stylu eko, w aranżacji biura nie może zabraknąć zieleni imitującej przydomowe ogródki. Całość oczywiście z zachowaniem spójności nowoczesnej koncepcji.

Przyjrzyjmy się szczegółom tegorocznych trendów.

Fokus na funkcjonalność

Przestrzenie, które zachęcają do pracy, są przede wszystkim funkcjonalne. Nad minimalistyczne formy przedkłada się dziś praktyczne zastosowanie urządzeń oraz akcesoriów biurowych. Jest to również ważne w projektowaniu pomieszczeń w budynku. Dobrze wyposażona kuchnia oraz wydzielone przestrzenie do pracy indywidualnej są dziś standardem.

W ostatnim czasie ograniczone zostały podróże służbowe. Kontakty z klientami czy partnerami przeprowadzane są przede wszystkim za pośrednictwem połączeń telefonicznych oraz wideokonferencji. Wymagana jest zatem odpowiednia przestrzeń do swobodnych rozmów. W tym pomoże budka akustyczna. Taka kabina staje się powoli niezbędnym elementem wyposażenia współczesnych firm. W obiektach, gdzie nie ma miejsca na wielkie sale konferencyjne, jest to skuteczne rozwiązanie w dobie kontaktów na odległość.

Dzięki estetycznemu designowi, jaki oferuje marka Available, budki telefoniczne do biur można dopasować do każdego wystroju. W ten sposób powstaje dodatkowy mebel, który dopełnia modną aranżację.

Estetyka w służbie kreatywności

Nasze umysły uwielbiają piękne przestrzenie. W estetycznie urządzonych wnętrzach przyjemniej się przebywa i pracuje. Rok 2021 to skupienie uwagi na formie oraz detalach. Podnosząc wzrok znad komputerów, chcemy widzieć oryginalnie zaaranżowane sufity i ściany. Wśród modnych wystrojów są m.in.:

  • przestrzenie w stylu loft. Ciemne ściany o wyraźnej fakturze kontrastują ze szprosowymi szybami. Ze sklepienia wystają elementy aluminiowej instalacji;
  • drewniane panele, ale tym razem nie na podłodze, a suficie. Optycznie obniżają wnętrza, nadając im przytulności;
  • kamień lub imitujące go tworzywo. Zastąpią ścianki z płyty MDF, podkreślają walory estetyczne pomieszczenia.

Przyjazna przestrzeń: zieleń i światło

Czego brakuje w większości polskich biur? Odpowiedniego doświetlenia oraz roślinności. W ostatnich latach nastąpiła poprawa w tym obszarze, ale to w tym roku jasne i zielone wnętrza są jednym z najmocniejszych trendów!

Jeśli chodzi o światło w miejscu pracy, postaw na jasne systemy LED-owe na ścianach i sufitach. Z ich pomocą można stworzyć ciekawe kompozycje w połączeniu np. ze wspomnianym kamieniem. Zdaniem projektantów wnętrz, w modzie będą również wnętrza imitujące miejskie cieplarnie. Połączenie światła i roślinności pozwoli zapomnieć o pandemicznej rzeczywistości za oknem i skupić się na kreatywnym tworzeniu.

Postaw na nowoczesne wyposażenie biura!

Trendy w 2021 roku w urządzaniu biur dostosowano do panującej sytuacji. Na powyższych przykładach widać, że moda spotyka się z potrzebami pracowników, którzy mają za sobą miesiące izolacji. Planując nowy wystrój lokalu, warto zwrócić więc uwagę na wygodę oraz funkcjonalność. Nie zapominaj o zapewnieniu odpowiednich miejsc do wideorozmów. Potrzebę tę spełnią budki telefoniczne do biur od Available. Sprawdź propozycje na naszej stronie internetowej!