Trendy w projektowaniu biur na rok 2020

Trendy, jakie możemy obserwować w aranżacji wnętrz, wynikają ze ścierania się czynników dwojakiego rodzaju; z jednej strony są one efektem przejściowej mody, kładącej nacisk przede wszystkim na estetykę. Niejako na przeciwnym biegunie znajdują się względy praktyczne, wynikające z konieczności stworzenia funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni oraz umieszczenia w niej niezbędnych pracownikom elementów wyposażenia.

Te dwa założenia nie zawsze idą ze sobą w parze, jednak przy odrobinie wyobraźni da się pomiędzy nimi wypracować udany kompromis. Jak zatem będą kształtowały się trendy w wystroju biur w przyszłości?

Pracownik przede wszystkim

Wydawać by się mogło, że wygoda pracowników jest dla szefa zagadnieniem mało istotnym. Nic bardziej mylnego; człowiek, któremu stworzy się komfortowe warunki, będzie pracował sprawniej i wydajniej, a co za tym idzie – wypracuje dla firmy większy zysk. Inwestycja w przyjazne i funkcjonalne miejsce pracy będzie zatem miała swoje odbicie w pozytywnych wynikach finansowych.

Oczywiście, najbardziej komfortowo pracuje się we własnym gabinecie, jednak zapewnienie każdemu z pracowników osobnego pomieszczenia wiązałoby się z ogromnymi kosztami, a w niektórych przypadkach byłoby po prostu niemożliwe. Dlatego warto wziąć pod uwagę rozwiązanie znacznie tańsze, a przy tym nowocześniejsze Są nim biurowe budki akustyczne, które od pewnego czasu zyskują coraz większą popularność.

Budki telefoniczne coraz częściej stanowią obowiązkowy element wyposażenia biur. Spotyka się je nie tylko w typowych dla korporacji przestrzeniach typu open space, ale też w siedzibach firm zatrudniających kilka czy kilkanaście osób. Możliwość odizolowania się od hałasu sprawia, że ludzie skupiają się na swoich zadaniach, co przekłada się na ich efektywność oraz tempo pracy.

Design ma znaczenie

Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają po kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Jest zatem oczywiste, że wystrój tego pomieszczenia, kolorystyka, styl oraz funkcjonalność mają duże znaczenie dla przebywających tam ludzi. Pragnąc zmotywować ich do działania, warto zadbać o to, by przestrzeń biurowa była zorganizowana w niebanalny, inspirujący sposób. Budki akustyczne to oczywiście tylko propozycja. Ich rosnąca popularność każe jednak domniemywać, iż w nadchodzącym roku będą należały do najczęściej kupowanych elementów wystroju. Jeśli zdecydujesz się na postawienie jednej lub kilku budek, będziesz mógł w łatwy sposób określić charakter biura oraz podkreślić cele, jakie przyświecają Twojej firmie.

Podstawą sukcesu jest dobranie takiego typu budki, który będzie współgrał z innymi elementami wystroju pod względem kolorystycznym oraz wpisze się w ogólny styl, jaki reprezentuje Twoja firma. Jeśli jest to poważna kancelaria prawna, będziesz przecież potrzebował nieco innego designu niż w przypadku agencji modelingu.

Precz z nudą

Wartą rozważenia opcją są też indywidualne nadruki, które możesz umieścić na ścianach budki telefonicznej. Stwarzają one szerokie możliwości  aranżacji. Ma to duże znaczenie w przypadku, gdy siedzibę Twojej firmy odwiedzają kontrahenci.

Tak zwane „zwykłe” biura, mieszczące jedynie tradycyjne sprzęty, świadczą poniekąd o lekceważeniu potrzeb pracownika, co nie jest dobrze widziane. Są też dowodem braku wyobraźni – a przecież nikt nie chciałby współpracować z firmą, której szefowi brakuje polotu. Pragnąc wywrzeć odpowiednie wrażenie na partnerach biznesowych, warto więc rozważyć ustawienie jednego lub kilku nie do końca oczywistych elementów, jakimi są biurowe budki akustyczne.

Podsumowując: wykreowanie oryginalnej, przyjaznej pracownikom przestrzeni będzie w 2020 roku prostsze, niż kiedykolwiek. Dzięki budkom akustycznym znalezienie balansu pomiędzy designem i funkcjonalnością przestanie być wielkim wyzwaniem, a stanie się przyjemnością. Jeśli nie jesteś pewien, jaka budka będzie najlepsza dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie i stworzymy miejsce, w którym będzie się chciało pracować i przebywać.