Telefoniczna budka akustyczna. Czym jest? Charakterystyka!

Znaleźć ją można w wielu nowoczesnych firmach. Niewielka, nie zajmuje dużo miejsca, a za to jest bardzo pomocnym elementem wyposażenia biura. Kabina dźwiękoszczelna, bo o niej będzie ten artykuł, to prawdziwe wybawienie na open space. Czym tak naprawdę ona jest? Co w niej można znaleźć i dlaczego warto ją zakupić do firmy? Zobacz!

Niczym z londyńskiej ulicy... Czy aby?

Na pierwszy rzut oka budka taka może kojarzyć się ze słynnymi czerwonymi budkami telefonicznymi z Londynu. Nic dziwnego: niezbyt duża, prostopadłościenna, częściowo przeszklona... W środku jednak nie znajdziesz tradycyjnego telefonu. Za to jest w niej sporo innych udogodnień:

  • komfortowe miejsce do siedzenia,
  • blat do pracy z laptopem lub dokumentami,
  • ergonomiczne oświetlenie,
  • gniazdko, pozwalające podłączyć sprzęt elektroniczny,
  • estetyczna wykładzina,
  • specjalnie zaprojektowane ściany, pozwalające odizolować się od hałasu.

To wszystko sprawia, że pomimo niewielkich wymiarów miejsce to jest naprawdę przyjazne. Aby uniknąć efektu przytłoczenia ciasną przestrzenią, niektóre ze ścian kabiny wykonano z transparentnego tworzywa.

Po co przydaje się budka akustyczna do biura?

Wydawałoby się, że ludzie pracujący na otwartych przestrzeniach są przyzwyczajeni do nieustannego szmeru. Z jednej strony tak. Z drugiej jednak każdy pracownik biurowy potrzebuje odrobiny prywatności czy warunków do skoncentrowania się na zadaniu. Niejedna osoba marzy o tym, żeby w jakimś momencie nie zawracać jej głowy. Wówczas kabina dźwiękoszczelna jest wybawieniem...

W budce można spędzić produktywnie czas, nie rozpraszając się hałasami z zewnątrz. Jej ściany skonstruowano w taki sposób, aby gwar rozmów, szuranie krzesłami lub odgłosy kroków nie docierały do uszu kogoś, kto siedzi w środku. Dodatkowo działa to też w drugą stronę. Jeśli pracownik potrzebuje dokądś zadzwonić, w kabinie akustycznej może to zrobić bez ryzyka, że będzie podsłuchiwany albo przeszkodzi komuś w pracy.

Jeszcze inny pomysł na zastosowanie dźwiękoszczelnej budki to umieszczenie jej w strefie relaksu. Tam, gdzie pracownicy biura przychodzą odpocząć, przyda się miejsce do wyciszenia. Pobycie w ciszy nie zawsze bowiem jest możliwe, gdy zaraz obok grupka osób rozmawia, a kawałek dalej ktoś gra w piłkarzyki. Osoba, potrzebująca spokoju, może więc zamknąć się w takiej kabinie z książką albo z dobrą muzyką na słuchawkach.

Typy kabin dźwiękoszczelnych

Jeżeli chodzi o produkty marki Available, oferujemy cztery typy budek akustycznych. Oto one!

  1. The Box – budka o nieskomplikowanym designie, z białym blatem i z wybranymi z naszej palety kolorami ścian. Jej zewnętrzna szerokość to zaledwie 1 metr, a podstawą jest kwadrat. Ma przezroczyste drzwi, pozostałe ściany są natomiast zabudowane.
  2. The Hauz – kabina z dwoma przeszkleniami, charakteryzująca się spadzistym daszkiem. Przypomina swym kształtem niewielki domek.
  3. Przeznaczona dla dwóch osób budka telefoniczna Big Hauz – z pufą, kanapą i dachem spadzistym. Tym razem to nie drzwi są przeszklone, lecz dwie boczne ściany.
  4. The Con – odznaczająca się większą liczbą kantów niż The Box i wyglądająca jak kabina windy. Również zajmuje jedynie 1 m²! Ścianki zewnętrzne wykończone zostały blachą typu trapezowego, a więc są nieco inne niż w pozostałych kabinach.

Personalizacja? To możliwe!

Wiele osób, zainteresowanych zakupem budki chciałoby, aby pasowała ona do otoczenia. Nasza firma oferuje kabiny, w których klient sam może wybrać kolor ścian zewnętrznych, barwę wykładziny czy kolory wnętrza. W niektórych modelach, np. w The Box, są dwa rodzaje materiału wykończeniowego do wyboru. Dlatego też da się dostosować kabinę w taki sposób, aby jak najlepiej wpisywała się w barwy danej firmy. To nie wszystko! Jeśli zechcesz, możemy przygotować dla Ciebie unikatową budkę z personalizowaną grafiką na ścianach. Zastanawiasz się pewnie, jaka byłaby cena? Cóż, to zależy od typu kabiny oraz dodatkowych opcji, jakie chce się zrealizować. Jeżeli interesuje Cię konkretny model, skontaktuj się z nami! Gdy poznamy Twoje dokładne oczekiwania, będziemy mogli przedstawić Ci indywidualną ofertę. Zapraszamy do Available – świata nowoczesnych rozwiązań biurowych!