Świąteczne ozdoby w biurze? Sprawdź nasze pomysły i porady

choinka-dla-pracownikow

Zastanawiasz się, w jaki sposób wprowadzić do biura radosną, świąteczną atmosferę? Chcesz wiedzieć, jaka choinka i ozdoby sprawdzą się najlepiej? Czego warto unikać, dekorując przestrzeń biurową? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju pytaniami, przeczytaj nasz krótki poradnik. Znajdziesz w nim sugestie, które z pewnością ułatwią Ci dobranie odpowiednich dekoracji. 

Wprowadź świąteczny klimat do biura

Święta Bożego Narodzenia większości ludzi kojarzą się bardzo pozytywnie: przywodzą na myśl rodzinę, wspomnienia z dzieciństwa, smaczne potrawy, prezenty itp. Nic zatem dziwnego, że firmy i instytucje chętnie odwołują się do tej tradycji poprzez różnego rodzaju świąteczne akcenty. 

Jeżeli Ty również zdecydujesz się wprowadzić do swojej siedziby takie elementy, osiągniesz wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

  • wprawienie pracowników w przyjazny, bezkonfliktowy nastrój,

  • wprowadzenie do firmy pozytywnej energii,

  • sprawienie, że biuro staje się miejscem wzajemnej integracji i przestaje kojarzyć się jedynie z pracą.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nie bez znaczenia jest ilość oraz rodzaj świątecznych dekoracji. W przestrzeni biurowej każdy powinien czuć się dobrze, należy więc uwzględnić potrzeby wszystkich pracowników – również tych, którzy z nie obchodzą Świąt Bożego Narodzenia. Ozdoby powinny więc spełniać następujące założenia:

  • być stylowe i eleganckie. Nadmiar migających światełek czy wszechobecne bombki i reniferki będą raczej drażnić, niż sprzyjać skupieniu na pracy,

  • szanować potrzeby różnych osób. Jeśli w biurze pracuje ktoś z innego kręgu kulturowego czy wyznania, warto uwzględnić ten fakt, dobierając odpowiednie dekoracje lub rezygnując z niektórych ozdób,

  • pasować do specyfiki firmy. Choinka w urzędzie z pewnością powinna mieć inny charakter niż ta w agencji marketingowej.

Sztuczna czy żywa? Jaką choinkę wybrać?

Wybierając choinkę do biura, zdecydowanie lepiej jest postawić na wersję sztuczną. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty – ta z lasu po pewnym czasie zacznie gubić igły i ktoś będzie musiał je sprzątać. Warto też zwrócić uwagę na wielkość drzewka. W rozległej, otwartej przestrzeni typu open space można pozwolić sobie na okazałą choinkę. W mniejszych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej będzie się prezentować wersja mini. 

Odrębnym zagadnieniem jest kwestia umiejscowienia drzewka. Wybierając dla niego lokalizację, należy potraktować je tak, jak budkę telefoniczną do biura: znaleźć miejsce, w którym będzie dostępne dla wszystkich, a jednocześnie nie zaburzy ciągów komunikacyjnych. 

Postaw na klasyczne ozdoby

Bardzo istotną kwestią jest kolorystyka oraz styl choinki i innych ozdób świątecznych. Warto pamiętać, że każdy ma nieco odmienny gust i coś, co jedni uznają za fantastyczny pomysł, innym może kojarzyć się wyłącznie z kiczem. Mając to na uwadze, dobrze jest trzymać się klasyki: zwykłe bombki i proste girlandy z pewnością będą bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż migające lampki, czy krzykliwe ozdoby. 

Warto też przemyśleć kolorystykę świątecznego wystroju. Pamiętaj, że istnieją takie połączenia, które zawsze dobrze wyglądają. Są to:

  • złoto i czerwień,

  • srebro i niebieski,

  • biały i écru.

swieta-w-biurze

Czego nie robić dekorując biuro?

Przestrzeń biurowa ma przede wszystkim być przyjazna użytkownikom. Dekorując ją na święta, warto zadbać o to, by nadmiar ozdób nie przytłaczał i nie odciągał pracowników od ich zadań oraz nie drażnił ateistów, oraz osób o innych wyznaniach. Należy też mieć na uwadze fakt, że radosny nastrój może niekiedy utrudniać skupienie na zadaniach. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

Przede wszystkim warto zadbać o to, by w firmie znalazły się miejsca, gdzie można spokojnie porozmawiać czy popracować. Dobrym rozwiązaniem jest np. kabina dźwiękoszczelna do biura, która przydaje się nie tylko w okresie przedświątecznym, ale też w innych sytuacjach, np. podczas zamykania ważnego projektu. 

Sprawdź ofertę budek akustycznych do biura

Ozdabiając siedzibę firmy w okresie przedświątecznym, sprawisz, że pracownicy poczują przypływ pozytywnej energii i staną się jedną drużyną. Aby jednak wszystkie te ciepłe uczucia nie odbiły się negatywnie na ich wydajności, przydadzą Ci się budki do biura, dzięki którym łatwo zorganizujesz przestrzeń. Jeśli zastanawiasz się, gdzie je kupić, sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam interesujące propozycje.