Sprawdź, czego oczekują pracownicy od biura

W czasie lockdownu wiele osób wykonuje pracę zdalną. Zastanawiasz się, kiedy Twoi pracownicy wrócą do siedziby firmy? Zanim to nastąpi, dobrze spożytkuj ten czas. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś, przearanżuj przestrzeń biurową tak, aby była bardziej przyjazna. Może potrzebna jest tam specjalna budka telefoniczna albo sala konferencyjna? W naszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi. Przeczytaj koniecznie i sprawdź, czego oczekują pracownicy od biura!

Jak zadbać o zadowolenie pracownika?

Stwórz mu odpowiednie warunki do wykonywania zadań służbowych. Pamiętaj też o budowaniu odpowiedniej atmosfery w zespole. Doceniaj kreatywność i dawaj szansę rozwoju zawodowego. Niebagatelne znaczenie ma też aranżacja całej przestrzeni biurowej. Musi być ona przyjazna nie tylko do pracy, ale również wyciszenia. W wielu firmach można spotkać dźwiękoszczelne budki telefoniczne, przydatne zarówno do skupienia się na obowiązkach, jak i chwili odpoczynku na przerwie.

Świetnym rozwiązaniem są też tzw. pokoje relaksu. Zaprojektuj w pomieszczeniach firmowych przestrzeń socjalną, gdzie pracownicy przygotują posiłek i zjedzą go w przyjaznych warunkach. Z pewnością przyda się też przestronna łazienka z prysznicem. Dasz w ten sposób możliwość odświeżenia się, np. gdy pracownik długo przebywa w biurze lub dojeżdża do niego rowerem.

zadowolony pracownik

Komfort na stanowisku pracy

Najnowsze badania pokazują, że dla ponad 95 procent osób ważne jest, aby ich stanowisko pracy było dobrze oświetlone i znajdowało się w klimatyzowanym budynku. Dlatego wybierz lokal z dużymi oknami i zadbaj o odpowiednią temperaturę oraz nawilżenie powietrza. Dla Twoich podwładnych nie mniejsze znacznie ma:

  • duże biurko,

  • ergonomiczne krzesło i regulowany blat roboczy,

  • swobodny dostęp do komputera z bezprzewodowym internetem,

  • czajnik do zaparzania kawy i herbaty.

Aranżując stanowiska służbowe, miej na uwadze, że pracownicy chcą być częścią społeczności i pracować w atrakcyjnej przestrzeni biurowej. Jednak potrzebują też miejsca, gdzie w ciszy przeprowadzą rozmowy z klientem lub przygotują ważny projekt. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się budka telefoniczna, która pozwoli odizolować się od otoczenia i wykonywać swoje zadania w większym skupieniu.

Przestrzenie współdzielone

Większość osób aktywnych zawodowo deklaruje, że przynajmniej przez część swojego czasu pracy chce przebywać w stacjonarnej siedzibie firmy. Potrzebują bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, wymiany myśli i przyjacielskich rozmów podczas przerwy śniadaniowej. Dlatego pomyśl o zrobieniu w firmie aneksu kuchennego z podstawowym wyposażeniem, np. ekspresem do kawy czy lodówką. Pracownicy będą mogli zjeść wspólne posiłki w przyjaznej atmosferze i lepiej się zintegrować.

Czasem cała powierzchnia biurowa jest typu open space, wówczas obowiązkowo stwórz w firmie mini pokoje narad, gdzie panuje cisza i spokój. Nie wymaga to wcale dużych nakładów finansowych. Idealnie do tego celu nadają się budki telefoniczne do biura, które doskonale tłumią wszelkie dźwięki. Proponujemy konstrukcje jedno- lub dwuosobowe. Pierwsza opcja pozwala przeprowadzać rozmowy przez telefon i online. To pomieszczenia dźwiękoszczelne wyposażone we wszelkie udogodnienia niezbędne dla jednego pracownika. Dwuosobowe modele zaś to miejsca do przeprowadzania spotkań wewnętrznych. Taka kabina akustyczna wyposażona jest w sofę z blatem roboczym i siedziskiem dla drugiej osoby. Zaopatrzona jest również w:

  • czujnik zintegrowany z pomieszczeniem,

  • oświetlenie LED,

  • wentylację.

Atrakcyjne wyposażenie

Standardowe wyposażenie biura obejmuje biurko, krzesło i szafki na rzeczy osobiste. Pójdź o krok dalej, postaw na nowoczesne blaty z regulacją wysokości i kąta nachylenia. Zamiast tradycyjnego siedziska zaś zaproponuj wygodne pufy czy piłki rehabilitacyjne. W strefie do wypoczynku obowiązkowo muszą się znaleźć komfortowe sofy i stolik kawowy. Nowością na rynku są hamaki, na których można się zrelaksować. Zaaranżuj przestrzeń tak, aby było tam dużo zielonych ścian. Udowodniono, że zieleń wpływa uspokajająco na pracowników, a rośliny dodatkowo oczyszczają powietrze.

przyjazne biuro

Z available stworzysz przyjazną przestrzeń do pracy!

Wiesz już, co powinieneś zmienić w swoim biurze? Wybierz budki telefoniczne od Available i stwórz przyjazną przestrzeń do pracy. Pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami już dziś, serdecznie zapraszamy!