Remont biura, kiedy najlepiej go rozpocząć?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na remont biura? Odpowiedź jest tutaj jedna: zawsze, gdy zauważysz, że wprowadzone zmiany wpłyną na wydajność Twojego zespołu. Czasem, nawet niewielkim kosztem, możesz zupełnie odmienić komfort pracy osób, które zatrudniasz. Jak zauważyć taki moment? Jak znaleźć nowoczesne, optymalne działania, poprawiające produktywność i stopień zadowolenia z wykonywanych zadań? W tym artykule podpowiemy, co powinieneś wyremontować, aby Twoi ludzie pracowali efektywniej, czyli: zarabiali dla Ciebie więcej! Słyszałeś o wstawianiu hamaków w miejscu pracy? Albo kabiny dźwiękoszczelnej? Wiesz, że kolory ścian mają wpływ na samopoczucie i efektywność? To ciekawostki, o których, jako dobry pracodawca, powinieneś wiedzieć!

Zadbaj o strefę relaksu

Kwestia dla wielu sporna. Odpoczynek? W godzinach pracy? Okazuje się jednak, że zatrudniane osoby, mające możliwość regenerowania swoich sił, wykonują swoje obowiązki zdecydowanie efektywniej niż ludzie, skazanych na siedzenie za biurkiem przez 8, a niekiedy nawet 12 godzin. Jeśli masz wątpliwości: sprawdź, jak wygląda siedziba Google. O dobroczynnym wpływie relaksu stworzono też szereg naukowych badań. Jak stworzyć strefę relaksu? Mogą być to wygodne fotele z masażerem, przestrzeń zaaranżowana na świeżym powietrzu lub dedykowane temu pomieszczenie. Ważne, by pracownik mógł na chwilę odejść od swoich zadań, odetchnąć i „naładować baterie". Czasem wystarczy 10-15 minut przebywania w tzw. sferze chillu, aby znacząco poprawić samopoczucie, wydajność i kreatywność.

Zaaranżuj miejsce odcięcia od bodźców zewnętrznych

Jest to niezwykle ważna kwestia. Szczególnie gdy w Waszej branży wykonywanie telefonów służbowych, czy prowadzenie wideokonferencji jest na porządku dziennym. W zależności od powierzchni, jaką dysponujesz, możesz zaadaptować do tego oddzielne pomieszczenie. Jednak optymalnym i rozsądnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w budkę akustyczną. To kabina dźwiękoszczelna, która pozwoli ci i Twoim pracownikom na realizację zadań i obowiązków, w zupełnym odcięciu od biurowego gwaru. To innowacyjne podejście, zupełnie zmieniające poziom wykonywanej pracy. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania sprawisz, że kontrahenci i zatrudnione osoby będą postrzegać Twoją firmę jako profesjonalną, co znacząco wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, skontaktuj się z firmą Available.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Praca w ciemnym, mrocznym pomieszczeniu nie jest przyjemna, wręcz wpływa depresyjnie i zniechęcająco. Dlatego też poświęć szczególną uwagę, aby pracownicy mieli dostęp do jak największej ilości światła dziennego. Jednak pamiętaj, aby mieli również możliwość osłonięcia się przed słońcem, np. dzięki żaluzjom, czy roletom. Oświetlenie powinno być jasne, ciepłe, aby nie męczyło oczu i nie raziło.

Kolory mają wpływ na samopoczucie pracowników

Niektórzy pracodawcy są tak mocno zainspirowani wpływem barw na aktywność zatrudnianych osób, że zmieniają kolory ścian sezonowo! I tym sposobem jesienią i zimą dbają, aby w pomieszczeniach pojawiały się ciepłe odcienie, jak żółty i pomarańcz, które pobudzają i poprawiają nastrój. Jeśli zależy Ci na poprawieniu koncentracji i kreatywności — użyj w aranżacji biura błękitu. Zawsze świetnie sprawdza się zieleń, szczególnie jeśli tym akcentem są kwiaty. Pozwalają się one wyciszyć, zrelaksować, a także odpocząć oczom zmęczonym od światła komputera. Użycie odpowiednich roślin znacząco poprawia jakość powietrza!! Warto wstawiać rośliny, takie jak:

  • Dracena
  • Skrzydłokwiat
  • Paproć
  • Sansewieria

Podsumowanie

Jeśli zauważyłeś, że miejsce Waszej pracy zupełnie nie pasuje do wymienionych powyżej propozycji, koniecznie pomyśl nad wprowadzeniem zmian. Dbając o pomieszczenia, wpływasz na swoich ludzi. Zatem jest to inwestycja, zwracająca się z nawiązką! Nie bój się innowacyjnych rozwiązań jak kabina dźwiękoszczelna do biura, hamaki przed wejściem, czy zaaranżowanie małej „dżungli". Wyróżnij się jako pracodawca i stwórz optymalne warunki, które pobudzą kreatywność, poprawią samopoczucie oraz efektywność zatrudnianych osób.