Praca marzeń – czego oczekują kandydaci?

Zależy Ci na wykwalifikowanych i zaangażowanych pracownikach? Przekonaj się, czego oczekują współcześni kandydaci ubiegający się o pracę i jak wygląda stanowisko ich marzeń. Poznaj praktyczne wskazówki ekspertów od HR i dobrze przygotuj się do rekrutacji.

Praca marzeń, czyli jaka?

Wydaje się, że każdy marzy o innej pracy. To indywidualna kwestia, uzależniona od czyichś zainteresowań i prywatnych doświadczeń. Z przeprowadzonych przez ekspertów badań wynika jednak, że wymarzone stanowisko można opisać w dość uniwersalny sposób. Przede wszystkim uwzględnia się w nim komfortowe warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Przedsiębiorcy powinni znać oczekiwania osób ubiegających się o zatrudnienie. Dzięki temu są w stanie lepiej przygotować się do rekrutacji oraz stworzyć atrakcyjne środowisko zawodowe, które będzie przyciągać najlepszych specjalistów z branży.

Dobre wynagrodzenie to nie wszystko!

Zarobki to jedna z najważniejszych kwestii rozpatrywanych przez kandydatów starających się o pracę. Każdy chce zarobić jak najwięcej, by móc spokojnie żyć, utrzymać siebie i swoją rodzinę. Jednak okazuje się, że dobre wynagrodzenie to nie wszystko. Niekiedy pracownicy są skłonni do wybrania oferty za mniejsze pieniądze. Wynika to z innych benefitów i warunków oferowanych przez pracodawcę. Warto zatem zastanowić się, czym można uatrakcyjnić pobyt w biurze oraz jak skutecznie zachęcić kandydatów. Im lepsi członkowie zespołu, tym bardziej firma się rozwija. Inwestycja w pracowników bez wątpienia jest opłacalna.

Odpowiedni typ umowy i opieka medyczna

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na typ podpisywanej umowy. Większości Polaków zależy na stabilnym zatrudnieniu. Chcą mieć pewność, że pozostaną na danym stanowisku przez dłuższy czas i niechętnie spoglądają na oferty współpracy tymczasowej. Dokumenty powinny być przygotowane w przejrzysty sposób, aby każdy znajdujący się w nich zapis był zrozumiały. Należy dać kandydatom czas, by dokładnie się z nimi zapoznali. Najbardziej pożądana jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Dodatkowym atutem może być prywatna opieka medyczna. W jej ramach pracownik otrzymuje dostęp do wizyt lekarskich i badań, co pozwala mu zadbać o zdrowie i przestrzegać zasad profilaktyki chorób.

budka-akustyczna

Możliwość rozwoju

Kandydaci chcą stabilności, ale nie lubią stagnacji. Doceniają środowisko pracy, w którym mają możliwość rozwoju zawodowego. Przedsiębiorcy mogą posłużyć się między innymi:

  • opracowaniem przejrzystej ścieżki awansu dla pracowników różnego szczebla,

  • organizacją szkoleń i warsztatów zwiększających umiejętności zatrudnianych osób,

  • systemem podwyżek i premii za osiągnięcia w pracy.

Kierownicy powinni do każdego podwładnego podchodzić w sposób indywidualny. Ich zadaniem jest dostrzeganie predyspozycji zatrudnianych osób i przydzielanie im odpowiednich zadań. Pracownik musi wiedzieć, że wysiłek włożony w pełnienie obowiązków po prostu się opłaca, ponieważ z czasem prowadzi do awansu i wyższej pensji. Sprawdzonym rozwiązaniem są szkolenia językowe, komputerowe, komunikacyjne i kursy branżowe.

Praca hybrydowa i elastyczne godziny

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy hybrydowej. Polega ona na częściowym pracowaniu w biurze i własnym domu. Niektóre zadania można realizować w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Elastyczne godziny ułatwiają pogodzenie życia zawodowego z osobistym. To opcja szczególnie doceniana przez młodych pracowników, którzy dużą uwagę zwracają na tak zwany work-life balance. Pozwól, by mogli samodzielnie kształtować swój grafik. Dzięki temu będą mieć lepsze nastawienie do pracy i podejdą do niej z większym entuzjazmem.

Komfortowe biuro to również ważny czynnik!

Na co jeszcze zwracają uwagę kandydaci? Zaoferuj im nowocześnie wyposażone biuro. Świetnym rozwiązaniem jest np. budka akustyczna, która zapewnia prywatną przestrzeń do rozmów telefonicznych i pracy przy komputerze. Przebywając wewnątrz, można odciąć się od pozostałej przestrzeni biurowej. Użytkownicy mogą liczyć na tapicerowane siedziska, aktywną wentylację i gniazdko elektryczne. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zaaranżować biuro marzeń, które zrobi pozytywne wrażenie na kandydatach ubiegających się o zatrudnienie.