Obierz kurs na coworking w województwie łódzkim!

Wykonujesz wolny zawód lub rozwijasz własny biznes? Szukasz profesjonalnie przygotowanej przestrzeni do pracy w Łodzi? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych biur współdzielonych w województwie łódzkim. Sprawdź, które z nich mają w wyposażeniu dodatkowe udogodnienia takie jak budki telefoniczne do biur czy dostęp do wspólnej kuchni.

Coworking – nie tylko dla freelancerów

Początek inicjatywy współdzielenia przestrzeni datuje się na 2005 rok. Pierwsze przestrzenie coworkingowe nie były jednak w zamyśle typową działalnością nastawioną na zysk. Ich głównym założeniem było tworzenie wspólnot ludzi kierujących się podobnymi wartościami, pragnących pracować w kreatywnym środowisku. Dzisiaj biura coworkingowe są znane na całym świecie, a ich liczba zwiększa się w imponującym tempie. Z tego rodzaju przestrzeni mogą korzystać nie tylko przedstawiciele wolnych zawodów – freelancerzy. Mogą być one wykorzystywane także przez:

  • pracowników zdalnych,
  • specjalistów realizujących projekty na zlecenie,
  • mikroprzedsiębiorców,
  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Tak naprawdę współdzielone lokale biurowe są otwarte właściwie dla wszystkich profesji. Z coworkingu może skorzystać każdy, kto wykonuje pracę zdalnie lub działa na własny rachunek.

Jak działają elastyczne lokale biurowe?

Nowoczesne biura coworkingowe znajdują się dzisiaj praktycznie w każdym większym mieście Polski. Można w nich znaleźć wygodne miejsca do pracy z pełną biurową infrastrukturą: kserokopiarką, telefonem, drukarką, dostępem do internetu itd. W takich lokalach często jest też sekretarka, która za dodatkową opłatą odbierze za Ciebie pocztę. W coworkingu wynajmiesz przestrzeń do wykonywania obowiązków zawodowych na dzień lub dwa, a nawet na cały miesiąc. Taka inicjatywa w odróżnieniu od tradycyjnych biur daje znacznie większą elastyczność. W opinii wielu osób jest także bezpieczniejszą opcją, gdyż pozwala na uzyskanie komfortowej przestrzeni do pracy na bardzo krótki okres bez ponoszenia kosztów wynajmu całego lokalu.

Prywatność w coworkingu

Z biur coworkingowych korzystają przedstawiciele rozmaitych profesji. Nietrudno się domyślić, że różne zawody i osobowości to odmienne potrzeby. Dlatego w tego typu miejscach bardzo często pojawiają się mobilne ścianki czy meble systemowe, pozwalające w szybki sposób zmodyfikować przestrzeń. Poczucie prywatności i możliwość skupienia się na pracy zapewnia na przykład kabina dźwiękoszczelna, która jest coraz częstszym elementem wystroju biur współdzielonych. Taka budka gwarantuje użytkownikom biura ciszę i spokój, pozwalając odciąć się od wszystkich hałasów płynących z zewnątrz.

Lokale coworkingowe w Łodzi, które warto znać

Łódź jest miastem o dość dużej koncentracji elastycznych lokali biurowych. Jeśli szukasz przestrzeni do pracy we wspólnej przestrzeni w tej lokalizacji, koniecznie sprawdź poniższe adresy:

  • Biznes Zone, ul. Wólczańska 125 – to największe biuro coworkingowe w mieście, które dysponuje 48 biurami oraz 8 salami szkoleniowymi; tutaj za niską opłatą możesz zarejestrować firmę przy jednej z najbardziej prestiżowych łódzkich ulic,
  • Work Place przy ul. Piotrkowskiej 59 – to kameralna przestrzeń dostępna dla freelancerów i przedsiębiorców przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu,
  • CoSpot, ul. Zachodnia 70 – w centrum Łodzi w atrakcyjnej cenie wynajmiesz elastyczne biuro ze wszystkimi dodatkami takimi jak szybki internet, pyszna kawa czy przestronna sala konferencyjna,
  • Locus Coworking przy ul. Piotrkowskiej 276 – tutaj założysz wirtualne biuro z profesjonalnym sekretariatem i jego obsługą; możesz też wynająć biurko na godziny bez zbędnych kosztów i formalności,
  • Prexer, ul. Pomorska 39 – to jeszcze jedno ciekawe miejsce zapewniające przestrzeń do pracy, które znajduje się w dawnej sali wykładowej Uniwersytetu Łódzkiego.

Znalazłeś lokalizację dla siebie?

Coworking ma wiele zalet i przewagę nad pracą w domu. Jeśli interesuje Cię elastyczny wynajem biura w Łodzi, masz sporo możliwości. Na początku zawsze dobrze jest sprawdzić dane miejsce – niektóre firmy oferują dzień próbny, w innych możesz wykupić kilka godzin użytkowania biurka. Więcej o wyżej wymienionych przestrzeniach coworkingowych dowiesz się, odwiedzając ich strony internetowe.