Leasingowany sprzęt biurowy – sprawdzony sposób na firmowe oszczędności

Czy wiedziałeś, że leasingować można więcej niż firmowy samochód? Oszczędni przedsiębiorcy, którym zależy na sprzęcie dobrej jakości i zoptymalizowaniu wydatków, coraz chętniej korzystają z „wynajmu” urządzeń biurowych. Co konkretnie możesz wziąć w leasing i jakich wariantów usługi możesz się spodziewać? Poznaj sprytny sposób na zarządzanie budżetem przedsiębiorstwa.

Mniejszy budżet? Żaden problem!

Życie potrafi zaskoczyć. Nieprzewidziane sytuacje zdarzają się w każdej branży i czasem przetrwanie na rynku może zależeć od wprowadzenia istotnych zmian w budżecie. Szukanie oszczędności jest proste do momentu, w którym jest z czego rezygnować. Co jednak zrobić, gdy nie ma już gdzie ciąć kosztów? Jak sobie radzić, kiedy prowadzisz działalność, której „być albo nie być” zależy w 100% od drogich urządzeń najnowszej generacji? Tutaj z pomocą przychodzi leasing sprzętu biurowego, czyli tego, co jest podstawą funkcjonowania każdego biznesu. Trudno przecież poradzić sobie na co dzień bez komputera czy drukarki. Myślisz o zmniejszeniu metrażu? Sytuację, w której zmieniasz biuro z wieloma pomieszczeniami na ekonomiczny open space, uratuje dźwiękoszczelna kabina „na wynajem”. Okazuje się, że na podstawowych potrzebach można zaoszczędzić i nie trzeba wcale podejmować drastycznych decyzji. Wariantów dzierżawy jest wiele i dla każdego znajdzie się ten odpowiedni. Wystarczy dobrze określić swoje potrzeby i sprawdzić dostępne opcje.

Na czym polega leasing urządzeń biurowych?

W dużym skrócie to usługa polegająca na przekazaniu przez leasingodawcę w ręce firmy konkretnego rodzaju sprzętu na określony w umowie czas. Wypożyczenie opłacane jest w ustalonych wcześniej ratach, a leasing na dany przedmiot zakończyć się może na trzy sposoby:

  • podpisaniem kolejnego kontraktu na takich samych warunkach,
  • wymianą urządzenia na model nowszej generacji,
  • wykupem sprzętu.

W tradycyjnym systemie minimalna kwota dzierżawy sprzętu IT wynosi zazwyczaj 1500 zł. Najkrótszy czas trwania umowy to 18 miesięcy. W leasing możesz wziąć prawie wszystko, np.:

  • stacje robocze,
  • laptopy,
  • kserokopiarkę,
  • drukarkę,
  • projektor,
  • kabinę dźwiękoszczelną do biura.

Korzyści, jakie daje leasing

To szybki i elastyczny sposób finansowania niezbędnych urządzeń, który nie tylko pozwoli Ci zmniejszyć wydatki, ale także obniżyć płacony podatek. Do kosztu uzyskania przychodu wliczysz część odsetkową raty, a w niektórych przypadkach także kapitałową. Aby jednak pomniejszyć w ten sposób podatek, podpisywana umowa musi spełniać pewne konkretne warunki określone w art. 23 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ogromnym atutem takiego rozwiązania jest również możliwość sprawdzenia produktu, zanim zdecydujesz się zakupić go na stałe. Po stronie leasingodawcy leży naprawa wyposażenia oraz zapewnienie zastępczego modelu na czas usuwania usterki.

Sprzęt komputerowy – jak wybierać, by nie przepłacić

Leasing oznaczać będzie zmniejszenie kosztów wyłącznie w przypadku, gdy w wynajem weźmiesz wyposażenie o odpowiednich parametrach. Im bardziej zaawansowany technologicznie laptop czy komputer, tym wyższe raty w umowie. Dlatego, jeśli maszyna ma służyć głównie do wysyłania maili, sporządzania raportów i tworzenia prezentacji biznesowych, postaw na prostszy model. Leasingowanie najnowszej generacji komputera o rozbudowanej karcie graficznej, dużej ilości RAM-u i monitorze z wysoką rozdzielczością będzie miało sens w przypadku tworzenia wideo lub grafik. Precyzyjne określenie potrzeb to podstawa w wyborze urządzeń biurowych.

Wiesz już, jak zaoszczędzić?

W leasing weźmiesz coraz więcej produktów. Wypożyczysz nie tylko przedmioty, ale także oprogramowanie. Z takiej formy odciążania budżetu od dawna chętnie korzystają nasi zachodni sąsiedzi.  Może czas wziąć z nich przykład? Zaoszczędzone środki będziesz mógł wówczas zainwestować na przykład w akustyczną budkę do biura. Gdy stanie w przestrzeni Twojej firmy, przekonasz się, jak  skutecznie kabiny dźwiękoszczelne tworzą miejsca do skupionej i cichej pracy, nawet w otwartej i niewielkiej przestrzeni biurowej. Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!