Kiedy twoja firma potrzebuje budki telefonicznej?

Ciągły szmer rozmów, odgłos kroków i dźwięk przesuwanych krzeseł przeszkadzają w pracy biurowej? Dźwięki, panujące na open space sprawiają, że niektórzy siedzą ze słuchawkami na uszach? Pracownicy biorą laptopy do domu, aby tam kończyć ważne projekty? Może to znak, że czas zainwestować w specjalną budkę akustyczną. Czym ona jest i co może dać jej postawienie w biurze? Przekonaj się, czytając nasz wpis!

Kabina do pracy w ciszy

Proponowana konstrukcja to nowoczesna, minimalistyczna budka The Hauz, która świetnie wpasowuje się w biurowe otoczenie. Możemy ją spersonalizować, stosując wybrane kolory dwóch ścian zewnętrznych oraz elementów wnętrza. Meble, które stosujemy standardowo we wnętrzu budki mogą zostać także zamienione wedle życzenia klienta na indywidualne rozwiązanie. W środku kabiny standardowo stosujemy:

  • komfortowe, tapicerowane siedzisko filcowe,
  • praktyczny blat roboczy,
  • gniazdko zasilania, pozwalające podłączyć wybrane urządzenie,
  • wydajna wentylacja, dzięki czemu w środku nie robi się duszno,
  • właściwe oświetlenie do pracy,
  • estetyczną wykładzinę dywanową.

Akustyczna budka pozwala odseparować się od szumu panującego na zewnątrz niej i w spokoju dokończyć projekt, wykonać ważne zadanie czy przeprowadzić poufną rozmowę telefoniczną. Dwie z jej ścian są transparentne, co zapobiega wrażeniu zamknięcia w ciasnej przestrzeni.

Kiedy warto rozważyć zakup budki akustycznej?

Na dużej hali, na której siedzą dziesiątki osób, panuje najczęściej nieustający gwar. Co chwilę ktoś rozmawia, konsultuje się ze wspólnikiem, ktoś inny wychodzi do kuchni po herbatę, jeszcze inny pracownik kaszle. Wszystko to może działać dekoncentrująco i rozpraszająco. Po kilku godzinach wydajność znacznie się obniża, a człowiek odczuwa potrzebę odcięcia się od ciągłego szmeru. Kawa niekoniecznie pomaga. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi kabina dźwiękoszczelna. Można do niej zabrać swój służbowy laptop i tam dokończyć pracę – w zupełnej ciszy i w skupieniu.

To także przydatne rozwiązanie dla szefów lub pracowników, rekrutujących do biura nowe osoby. Czasami pojawia się potrzeba wykonania ważnego telefonu służbowego, oddzwonienia do kandydata na dane stanowisko albo skontaktowania się z partnerską firmą. Szmer może w tym przeszkadzać, a na korytarzu akustyka bywa nie najlepsza. Wówczas warto udać się do specjalnej budki i w spokoju, bez stresu przeprowadzić rozmowę przez telefon. Dostępny w kabinie blat pozwala na wygodne notowanie ustalanych kwestii.

Zainwestowanie w komfortowe, praktyczne budki ma sens, gdy chce się wdrożyć nowoczesne rozwiązania w firmie i zadbać o work-life balance osób zatrudnionych.

Jednoosobowa kabina telefoniczna? Niekoniecznie!

W ofercie Available nie zabrakło rozwiązań dla pracodawców, którzy chcieliby prowadzić biznesowe rozmowy w siedzibie firmy. Masz wprawdzie niewielką, ale otwartą przestrzeń biurową? Niemożliwe jest zaproszenie kogoś do osobnej, niewielkiej salki? Zamiast więc stresować się, że potencjalnego kontrahenta czy nowego pracownika zniechęci firmowy harmider, zaproś go do budki dwuosobowej Big Hauz. Dwa wygodne siedziska, wentylacja i blat, na którym można rozłożyć dokumenty to idealne warunki do tego, aby prowadzić negocjacje lub spokojnie porozmawiać. Kabina jest oświetlona i dźwiękoszczelna, więc odgłosy z zewnątrz nie zakłócą przebiegu spotkania. Nikt też nie będzie ingerował, widząc, że dwie osoby są zajęte ważną konwersacją. Jako że produkt możemy spersonalizować, budka w barwach firmowych, z logo marki na zewnątrz, na pewno zrobi wrażenie. Każdy, kto zobaczy takie nowoczesne rozwiązanie w Twojej siedzibie, będzie Cię postrzegał jako profesjonalistę! Warto więc, oprócz jednoosobowych kabin akustycznych, zakupić chociaż jedną budkę dla dwóch osób.

W ofercie naszej firmy są również budki zamknięte zaprojektowane dla 4, a nawet budki dla 6 osób. Wykonywaliśmy już takie zabudowy dla klientów, którzy używają tych budek do spotkań ze swoimi klientami, prezentacji czy negocjacji. Budki czteroosobowe posiadają oczywiście stosownie mocniejszą wentylację i oświetlenie, a wnętrze może być wysposażone na siedząco i na stojąco do wyboru (wysokie krzesła barowe). Budki sześcioosobowe można wyposażyć jak salę konferencyjną, na życzenie można także dodać wyposażenie AV z możliwością wykonania prezentacji czy przeprowadzenia wideokonferencji.

Przy zakupie większej ilości budek zalecamy zastosować system rezerwacji budek na określony czas, dzięki czemu zapewnimy sobie spotkanie w budce o określonej godzinie takiej jaka nam pasuje do realizacji zaplanowanych działań. Takie rozwiązania są bardzo popularne w firmach.

Wiele nowoczesnych marek postawiło już na funkcjonalne budki, pomagające w codziennych obowiązkach służbowych. To idealna propozycja do biur, w których pracuje się na otwartych przestrzeniach. Kilka rozmieszczonych na hali budek dźwiękoszczelnych pozwoli od czasu do czasu podziałać w ciszy, co na pewno zostanie docenione przez pracowników. Szefostwo również będzie mogło z nich korzystać, co ułatwi prowadzenie biznesu. Zapraszamy do kontaktu w sprawie montażu takich kabin w Twojej firmie!