Jak zorganizować świąteczne spotkanie dla pracowników?

spotkanie-swateczne

Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować wigilię firmową dla pracowników? Chcesz wiedzieć, czy lepiej będzie urządzić ją w biurze, czy może poza nim? O czym należy pamiętać, przygotowując tego rodzaju spotkanie w czasach, gdy wiele osób obawia się wirusów i kontaktu z innymi? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania, przeczytaj już teraz nasz krótki artykuł. 

W biurze, poza biurem czy online?

Najważniejszą decyzją dotyczącą świątecznego spotkania jest wybór miejsca, w którym je zorganizujesz. Ten czynnik w dużym stopniu zdeterminuje wszystkie pozostałe, dlatego warto zastanowić się, jaka opcja będzie najkorzystniejsza. Oto możliwości, jakie masz do wyboru:

  • w biurze. Takie spotkanie zwykle jest stosunkowo krótkie i połączone z poczęstunkiem lub wręczeniem niewielkich upominków,

  • w lokalu. Firmowe imprezy w restauracji trwają kilka godzin i wiążą się z większymi nakładami finansowymi. Warto pamiętać, że jeśli odbywają się w godzinach pracy, mają charakter obowiązkowy. Poza tym czasem pracownicy nie mają jednak obowiązku uczestniczenia w imprezie, 

  • online. Tego rodzaju propozycja stanowi swoisty znak naszych czasów i wynika z obostrzeń pandemicznych. Mimo iż nie jest prawdziwym spotkaniem, może stanowić jego namiastkę. 

Dlaczego warto spotkać się w biurze?

Każde z omówionych wyżej rozwiązań ma swoje zalety. Podejmując decyzję co do miejsca przeprowadzenia firmowej wigilii, warto jednak mieć na uwadze to, co stanowi esencję tego rodzaju spotkań: możliwość zacieśnienia więzi oraz zwiększenia poczucia wspólnoty.

Wszystko to sprawia, że o ile sytuacja na to pozwala, najlepszym miejscem na zorganizowanie takiego wydarzenia jest przestrzeń biurowa. To właśnie tam na co dzień spotykają się pracownicy i tam dochodzi do ewentualnych konfliktów czy nieporozumień pomiędzy nimi.

Skojarzenie tego miejsca ze świętami Bożego Narodzenia spowoduje, że biuro przestanie kojarzyć się wyłącznie, jako miejsce pracy, a osoby, które w nim przebywają, poczują się jedną drużyną. Tego rodzaju odczucia wpłyną pozytywnie zarówno na atmosferę, jak i na wydajność. 

Czy to oznacza, że w dzień firmowej wigilii firma nie będzie pracować i przynosić dochodu? Wcale nie musi tak być. Wystarczy tylko, że zastosujesz przemyślane rozwiązania, takie, jak biurowe budki akustyczne. Sprawiają one, że mimo trwającego spotkania część pracowników będzie mogła nadal wykonywać swoje obowiązki w ciszy i spokoju. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych przestojów i sprawisz, że firma nie poniesie żadnych strat.

swiateczne-spotkanie

Spotkanie w mniejszym gronie

Zarówno z uwagi na kwestie pandemiczne, jak i przez wzgląd na ogólną atmosferę w biurze, dobrym pomysłem jest organizowanie spotkań w mniejszym gronie. Takie rozwiązanie ma szereg zalet – na przykład:

  • zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Pamiętaj, że niektórzy mogą obawiać się spotkania w większej grupie,

  • nie paraliżuje pracy całego biura,

  • wprowadza swobodną, przyjazną atmosferę. Współpracownicy z jednego działu lub zespołu będą czuć się swobodniej w otoczeniu tych, których znają choćby z widzenia.

Zorganizowanie wigilii to inwestycja w dobro całego przedsiębiorstwa. Okres przedświąteczny jest doskonałą okazją do pokazania ludziom, że są ważni dla firmy. Doceniony pracownik, mający poczucie, że jego wysiłek jest zauważany, działa przecież o wiele skuteczniej i wydajniej.

Świąteczny poczęstunek we wspólnej kuchni

W naszej kulturze tradycyjnym sposobem świętowania jest wspólny posiłek. Organizując go w obecnych czasach, musisz zadbać nie tylko o tradycyjne potrawy, ale też o zasady bezpieczeństwa. Pamiętaj przy tym o następujących elementach:

  • zapewnij pracownikom możliwość zdezynfekowania rąk,

  • zamów catering z oddzielnie zapakowanymi porcjami dla każdego, 

  • zrezygnuj ze szwedzkiego stołu. 

Poznaj ofertę budek telefonicznych od Available

Zorganizowanie spotkania świątecznego dla pracowników w biurze jest całkiem prostym zadaniem. Podstawę sukcesu stanowią tutaj przemyślane rozwiązania oraz odpowiednia organizacja przestrzeni. Jeśli interesują Cię budki telefoniczne do biura, które przydadzą się nie tylko podczas firmowych wigilii, ale i na co dzień, sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam propozycje, które usprawnią funkcjonowanie Twojej firmy i przyniosą Ci wymierne korzyści.