Jak zorganizować firmową Wigilię w biurze?

impreza firmowa

Coraz więcej firm decyduje się na organizację spotkań wigilijnych. To świetna okazja do integracji i podsumowania minionego roku. Chcesz urządzić Wigilię dla swoich pracowników? Zadbaj o dobrą atmosferę. Przedstawiamy najciekawsze pomysły na świętowanie w biurze. Przestrzegaj kilku zasad, a planowane wydarzenie będzie udane i pozostawi miłe wspomnienia u wszystkich uczestników.

Dlaczego organizacja świątecznego spotkania w biurze jest ważna?

Ludzie chcą pracować tam, gdzie się dobrze czują. Atmosfera biura jest bardzo ważna. To jeden z powodów, dla których warto urządzić firmową Wigilię. W ten sposób pracodawca pokazuje, że docenia zatrudniane osoby i dba o ich samopoczucie. Chce nie tylko z nimi pracować, ale też dawać im czas na odpoczynek i przestrzeń do integracji ze współpracownikami. Wigilijne spotkania wzbudzają pozytywne skojarzenia. To idealny moment na składanie życzeń, udzielanie pochwał i gratulacji za sukcesy minionego roku. Wspólne świętowanie integruje pracowników i sprawia, że są bardziej zmotywowani do realizowanych obowiązków. Trzeba jednak zadbać, by Wigilia została dobrze zorganizowana i spełniła potrzeby wszystkich uczestników.

Zaplanuj Wigilię firmową z odpowiednim wyprzedzeniem

Nie działaj na ostatnią chwilę. Organizacja spotkania wigilijnego wymaga czasu. Zastanów się, jakie są oczekiwania Twoich pracowników i w jakim terminie najlepiej zaplanować wydarzenie. O przyjętej dacie poinformuj wszystkich z wyprzedzeniem. Dobrym rozwiązaniem jest współpraca z członkami zespołu i skorzystanie z ich opinii w sprawie Wigilii. Możesz zaproponować im ankietę, głosowanie, wyznaczyć kilka osób odpowiedzialnych za urządzenie spotkania. Jest wiele sposobów na świętowanie, jedne są mniej, drugie bardziej tradycyjne. Najważniejsze jest dopasowanie charakteru imprezy do specyfiki biura.

Przygotowania do Wigilii rozpoczynają się od wyboru daty, miejsca i scenariusza wydarzenia. Następnie trzeba zająć się realizacją projektu, co może obejmować na przykład zamówienie ciast, wynajem naczyń, zawieszenie bożonarodzeniowych dekoracji i stworzenie zestawów upominkowych. Warto rozpisać plan organizacji krok po kroku, by o niczym nie zapomnieć i nie rozczarować uczestników.

wigilia

Biurowa przestrzeń do spotkań

Najczęściej firmowe Wigilie organizowane są w siedzibie firmy. To stosunkowo tanie i łatwe do wdrożenia rozwiązanie. Warto jednak postarać się, by w dniu spotkania biurowa przestrzeń wyglądała inaczej niż zwykle. Możecie na przykład wspólnie udekorować choinkę, porozwieszać świerkowe gałązki, gwiazdki, wieńce, girlandy świetlne. Dobrą praktyką jest przygotowanie upominków dla pracowników, takich jak bony podarunkowe i gadżety z logo przedsiębiorstwa. Prezenty będą pięknie prezentować się pod choinką, oczekując na moment ich rozdania. W okresie świątecznym niezwykle przydatna jest też biurowa budka akustyczna, która stwarza idealne warunki do prywatnych rozmów z członkami zespołu. Przedsiębiorca może wykorzystać ją na przykład do zbierania opinii na temat pracy biura i życzeń na przyszły rok. Sugestie specjalistów nieraz przyczyniają się do usprawnienia rozwoju biznesu.

Pomysły na świąteczne spotkanie w przestrzeni biurowej

Co można robić na Wigilii w pracy? Nieodłącznym elementem świętowania jest jedzenie. Warto zaplanować menu uwzględniające potrzeby różnych osób, w tym alergików i wegetarian. Dużą popularnością cieszy się zabawa w Secret Santa, czyli losowanie współpracownika, któremu wręczy się upominek. Każdy przygotowuje jeden prezent, w określonym budżecie. Możecie też urządzić świąteczne karaoke, konkurs na najładniej udekorowane biurko lub najciekawsze przebranie. Niektórzy pracodawcy decydują się na połączenie Wigilii z innymi atrakcjami, takimi jak wyjście do escape roomu. Trudno wyobrazić sobie spotkanie wigilijne bez życzeń. Wykorzystaj je jako okazję do doceniania sukcesów zespołu i publicznego chwalenia ich za dobrze wykonaną pracę.

Biuro dostosowane do potrzeb pracowników

W Twoim biurze na pewno wiele się dzieje. Codzienne obowiązki, ważne spotkania, trudne rozmowy, wspólne świętowanie. Do tego wszystkiego przydaje się dobrze zorganizowana, przytulna przestrzeń. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci ją urządzić. U nas zamówisz biurową budkę akustyczną, która sprawdzi się nie tylko od święta. To świetne miejsce do pracy, wypoczynku i narad z pracownikami.