Jak przygotować komfortowe stanowisko pracy dla rekrutera?

rekruter

Zależy Ci na zaangażowanej, wykwalifikowanej kadrze? Postaw na profesjonalną rekrutację. Podpowiadamy, jak polepszyć procedury związane z pozyskiwaniem nowych pracowników. Sprawdź, na czym polega metoda direct search i dlaczego warto zainwestować w budkę telefoniczną do biura. Pozyskaj najlepszych specjalistów!

Na czym polega praca rekrutera?

Rola rekrutera często nie jest wystarczająco doceniana. Każdy przedsiębiorca powinien uświadomić sobie, że jakość rekrutacji ma decydujący wpływ na rozwój biznesu. Im lepszych masz pracowników, tym więcej możesz osiągnąć. Osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie nowych kadr zajmują się między innymi:

  • opracowywaniem i publikowaniem ogłoszeń o pracę,
  • analizowaniem dokumentów aplikacyjnych,
  • przeprowadzaniem rozmów z kandydatami,
  • wyborem specjalistów na określone stanowiska.

Jeśli dobrze wykonają powyższe zadania, znajdą wartościowych i wykwalifikowanych pracowników. Sposób rekrutacji ma także znaczenie marketingowe. Warto zrobić dobre wrażenie na osobach aplikujących o pracę. Nawet gdy nie zdecydują się na zatrudnienie, mogą polecić firmę swoim znajomym. Negatywne opinie natomiast bardzo szybko się rozchodzą. Trzeba zadbać o profesjonalizm każdego etapu współpracy, zaczynając od opracowania rzeczowego, przyciągającego uwagę ogłoszenia. Powinno zawierać najważniejsze informacje na temat proponowanego stanowiska i wskazywać związane z nim benefity. Odbiorcy doceniają precyzyjne określenie widełek wynagrodzeń.

Direct search – na czym to polega?

Rekruterzy korzystają z różnych metod. Najczęściej posługują się tradycyjną rekrutacją, czyli zamieszczają ofertę i czekają na napływ zgłoszeń od kandydatów. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak direct search. Polega na aktywnym poszukiwaniu specjalistów. Wówczas to firma wysyła propozycje zatrudnienia do wyselekcjonowanych osób, nawet jeżeli aktualnie wciąż są zatrudnione w innym przedsiębiorstwie. Jeśli oferowane warunki będą atrakcyjne, pożądany kandydat może zdecydować się na zmianę stanowiska.

Gdzie szukać pracowników? Najczęściej rekruterzy znajdują ich na portalu LinkedIn. W branży kreatywnej dużą rolę odgrywa portfolio. Zapoznając się z dotychczas wykonanymi projektami graficznymi, tekstami lub działalnością artystyczną można łatwo zweryfikować kompetencje danej osoby. Direct search opiera się na poszukiwaniu specjalistów o konkretnych, często wysokich kwalifikacjach. Może dotyczyć ekspertów od zarządzania, usług informatycznych, komunikacji w rzadkich językach obcych. Aby w pełni wykorzystać potencjał tej metody, trzeba wiedzieć, czego się oczekuje i umiejętnie oceniać czyjś potencjał.

rekrutacja

Spotkania z kandydatami do pracy

Pierwsze spotkanie z kandydatem powinno odbywać się w przyjaznej, a zarazem profesjonalnej atmosferze. Przychodząca do biura osoba musi odnieść wrażenie, że to właśnie tutaj chce pracować. Na jej opinię wpływają spotykane osoby, sposób prowadzenia rozmowy oraz firmowe wyposażenie. Świetnym rozwiązaniem jest nowoczesna budka telefoniczna do biura, która stwarza komfortową przestrzeń do rekrutacji. Znajdują się w niej wygodne siedziska, automatyczne oświetlenie i tłumiący dźwięki filc akustyczny. Wewnątrz panuje spokój. Przytulna kabina sprzyja nawiązaniu dobrej relacji z kandydatem i zachęceniu go do zatrudnienia się w firmie.

Rekruterzy muszą jednak upewnić się, że wybrana osoba rzeczywiście nadaje się na określone stanowisko. W tym celu mogą powierzyć jej zadania rekrutacyjne, związane na przykład z obsługą programu komputerowego, kompetencjami językowymi i analizą danych. Najlepsi pracownicy wykazują się także przydatnymi w każdym biznesie kompetencjami miękkimi. Są komunikatywni, chętni do rozwijania swoich umiejętności i dobrze zorganizowani. Warto przygotować listę pytań rekrutacyjnych i oceniać reakcje oraz sposób wypowiedzi rozmówcy.

Budki akustyczne dla komfortowej pracy rekrutera

Jak znajdować dobrych, lojalnych pracowników? Polepsz swoje procedury rekrutacyjne. Zapewnij rekruterom odpowiednie narzędzia i wspieraj ich w aktywnym poszukiwaniu specjalistów. Zadbaj o wyposażenie biura, by zrobić pozytywne wrażenie na kandydatach. Skonsultuj się z naszymi projektantami i zamów budkę telefoniczną do biura, która zapewnia wygodną, prywatną przestrzeń do prowadzenia rozmów.