Jak przygotować biuro na święta Bożego Narodzenia?

Kolejne święta za pasem. Przygotowania do nich idą pełną parą. Zanim jednak nastąpią spotkania w rodzinnym gronie, zanim odbędą się telefoniczne rozmowy pełne życzeń, warto wprawić się w świąteczny nastrój. Można to zrobić nawet w pracy! Wystarczy udekorować biuro oraz spędzić miły czas ze współpracownikami na firmowej wigilii. Szefostwo z pewnością nie zapomni też o niewielkich upominkach... A może nawet zadba o nowe wyposażenie do biura? Zobacz, jak urządzić biuro na nadchodzący czas!

Dekoracje świąteczne w biurze

Trudno wyobrazić sobie święta bez tematycznych, barwnych ozdób. Dlaczego by zatem nie przystroić miejsca pracy? Można wspólnie złożyć się na zakup wybranych dekoracji do biura. Inna opcja to przyniesienie przez każdego z pracowników jakiegoś drobiazgu, np.:

 • niewielkiej choinki,
 • zestawu kolorowych bombek,
 • kilku łańcuchów świątecznych,
 • uroczego stroika,
 • własnoręcznie wykonanych dekoracji (na pewno znajdzie się ktoś, kto lubi robić takie rzeczy!),
 • sznura lampek choinkowych,
 • świec zapachowych.

Bożonarodzeniowe ozdoby mogą wówczas przystroić wspólną przestrzeń, np. open space i strefę relaksu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby choinkę ustawić w widocznym miejscu, chociażby na regale do wspólnego użytku. Kolorowe lampki ciekawie zaprezentują się, zamocowane dookoła kabiny akustycznej albo filaru, podtrzymującego strop. Warto podejść do sprawy kreatywnie.

Paczki i... budka akustyczna, czyli prezenty dla pracowników

Miłym, powszechnie praktykowanym w biurach zwyczajem jest wręczanie wszystkim pracownikom niewielkich prezentów z okazji nadchodzących świąt. Może to być paczuszka smakowych herbat i słodyczy albo dobrej kawy i syropów/miodów. Sprawdzą się też bilety do kina czy personalizowane kubki tematyczne. Taki gest ze strony pracodawcy z pewnością zostanie ciepło przyjęty!

Jesteś szefem i chcesz sprawić swoim podwładnym naprawdę wyjątkowy, wspólny prezent? Co zatem powiesz na nowoczesną, ergonomiczną budkę dźwiękoszczelną? Pracownicy będą mile zaskoczeni, gdy któregoś dnia, przychodząc do pracy, zobaczą taką kabinę, przewiązaną wstążką z kokardą! A jaki pożytek z takiego prezentu? Proponowana budka:

 • pozwala odizolować się od szmeru otoczenia,
 • umożliwia przeprowadzenie rozmowy telefonicznej bez zakłócania pracy innym,
 • daje możliwość popracowania w spokoju, w komfortowych warunkach,
 • w wersji dwuosobowej – pozwala skonsultować projekt czy omówić rozwiązanie danego problemu,
 • może zostać idealnie dopasowana do specyfiki firmy, jeśli chodzi o kolorystykę i design.

W ofercie mamy cztery typu budek telefonicznych do biura. Cena takiej kabiny zależy m.in. od wybranego rodzaju i określonych w zamówieniu materiałów. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesuje Cię spersonalizowane rozwiązanie dla Twoich pracowników!

Firmowa wigilia: w biurze czy poza nim?

Zbliżające się święta to czas, gdy organizowane są firmowe spotkania wigilijne. Osoby, odpowiedzialne za organizację takiego wydarzenia, zadają sobie pytanie: gdzie powinno ono się odbyć? Czy przygotować je na miejscu, w biurze – po godzinach pracy? A może lepiej wynająć lokal i tam spotkać się na wspólnym opłatku? Wszystko zależy m.in. od możliwości lokalowych. Jeżeli w firmie jest większa salka, którą można udekorować, zamówienie cateringu świątecznego nie jest złym pomysłem. Gdyby jednak pracownicy mieliby tłoczyć się na ciasnej, mało przyjaznej przestrzeni, lepiej byłoby jednak przenieść to wydarzenie na zewnątrz, do klimatycznej restauracji. Warto telefonicznie zarezerwować miejsce z kilkutygodniowym wyprzedzeniem!

Najważniejsze jest to, aby na taką wigilię został zaproszony każdy, bez wyjątku. Tu liczy się przede wszystkim klimat. Ważne, by spotkanie odbywało się w atmosferze wzajemnej życzliwości. Nawet gdy ma ono miejsce w przestrzeniach biurowych, dobrze jest choć na chwilę odejść od tematów okołopracowych i poddać się świątecznej, zimowej atmosferze. Można zadbać o posłuchanie tematycznych utworów muzycznych, podzielić się przepisami na pyszne potrawy czy zabawnymi historiami ze świąt!

Co sprezentować swoim pracownikom na święta? Budka akustyczna na pewno jest jednym z ciekawszych pomysłów. Nie zapomnij też o tym, aby pozwolić podwładnym wykreować w biurze prawdziwie świąteczny nastrój. Każdemu będzie się wówczas przyjemniej pracowało!