Jak pracować na open space?

Praca w biurze typu open space, w którym przebywa od kilku do nawet kilkudziesięciu osób, nie należy do łatwych. Nie trudno wyobrazić sobie, że nawet mimo chęci i usilnych starań współpracowników, przebywając wspólnie na niewielkiej przestrzeni nie sposób zachować całkowitą ciszę i nie przeszkadzać sobie nawzajem. Nie każdy jest w stanie efektywnie wykonywać swoje obowiązki w takich warunkach, zwłaszcza jeśli praca ma charakter indywidualny i wymaga pełnego skupienia. Jednak zrozumienie dla pozostałych pracowników biura typu open space i przestrzeganie kilku podstawowych zasad może uczynić pracę w takim miejscu całkiem komfortowym.

Podstawowa reguła to zachowywanie się dokładnie w taki sposób, jakiego oczekujemy od innych. Przebywając w biurze typu open space, liczymy na to, że inni pracownicy uszanują naszą przestrzeń oraz zapewnią nam odpowiednie warunki do pracy – przede wszystkim więc, że nie będą zakłócać ciszy. Dlatego wszelkie rozmowy telefoniczne najlepiej prowadzić w miejscu do tego przeznaczonym – w niektórych nowoczesnych biurowcach można spotkać specjalne budki telefoniczne, czyli w istocie kabiny dźwiękoszczelne, w których można swobodnie rozmawiać, nie przeszkadzając pracującym dokoła osobom. Jeżeli biuro nie zostało wyposażone w tego rodzaju udogodnienia, warto korzystać z pokojów spotkań, ewentualnie udać się na korytarz lub w inne ustronne miejsce – zwłaszcza, jeżeli zamierzmy prowadzić rozmowę prywatną. W razie konieczności odebrania telefonu przy biurku nie należy podnosić głosu ani rozmawiać zbyt długo – najlepiej ograniczyć się do przekazania rozmówcy konkretnych informacji.

Budki telefoniczne i dźwiękoszczelne stanowiska pracy

Ponieważ hałas jest największym problemem biur typu open space, niektórzy pracodawcy decydują się wyposażyć je w dźwiękoszczelne kabiny umożliwiające pracownikom całkowite odizolowanie się od środowiska zewnętrznego i wykonywanie swoich zadań w całkowitym spokoju. Tego rodzaju budki to niewielkie, zamykane, przeszklone pomieszczenia wyposażone w wygodne siedzisko, ergonomiczny blat roboczy i gniazdko elektryczne zapewniające optymalne warunki do pracy. Wewnątrz znajduje się czujnik obecności zintegrowany z oświetleniem, dzięki któremu światło zostaje włączone w momencie, kiedy ktoś zaczyna korzystać z budki i automatycznie wyłącza się, kiedy ją opuszcza. Ta cecha kabin sprawia, że są one energooszczędne i niedrogie w utrzymaniu. Pomieszczenie jest wentylowane, dlatego mimo niewielkich wymiarów praca w nim jest bardzo komfortowa.

Do kabiny dźwiękoszczelnej można udać się w celu wykonania telefonu bądź ważnego, wymagającego całkowitej koncentracji zadania. Kilka takich pomieszczeń umieszczonych w biurze i pozostających do dyspozycji pracowników może znacznie zwiększyć efektywność pracy w firmie. Przy tym wszystkim budki profesjonalnie prezentują się w pomieszczeniu. Idealnie wpisują się w aranżację nowoczesnego biura – pokryte imitującą drewno okleiną lub kolorowym lakierem (opcjonalnie ze spersonalizowaną grafiką) mogą ciekawie dopełnić wystrój. Zamawiający proponowane przez naszą firmę produkty mają możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb pod względem wykorzystanych materiałów wykończeniowych i kolorystyki. Zapraszamy do zapoznania się z paletą dostępnych możliwości.

Wszystkich zainteresowanych ofertą naszej firmy zachęcamy do obejrzenia katalogów prezentujących poszczególne produkty – The Box, The Hauz i Big Hauz dostępne w wielu wariantach.