Jak dobrać budkę biurową do aranżacji wnętrza?

budka

Dźwiękoszczelne kabiny to świetny element aranżacji biura. Aby jednak dobrze pełniły swoje funkcje, musisz je odpowiednio zaaranżować. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu biurowej budki akustycznej i jak dopasować ją do aranżacji wnętrza. Doradzamy, jakie kolory warto wybrać i gdzie zorganizować strefę rozmów i pracy indywidualnej.

Budka telefoniczna w biurowej przestrzeni

Jedną z największych zalet biurowej budki akustycznej jest jej wszechstronne zastosowanie. Można korzystać z niej na wiele sposobów. Sprawdzi się na przykład jako cicha przestrzeń do pracy wymagającej szczególnego skupienia. Dźwiękoszczelne właściwości kabiny są gwarancją odcięcia się od hałasów w biurze. Bywają przydatne także w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych i konwersacji o prywatnym, poufnym charakterze. W budce akustycznej można udzielić pracownikowi nagany lub pochwały, negocjować stawki zatrudnienia, przyjmować kontrahentów biznesowych. Jest nie tylko funkcjonalna, ale też pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Żeby jednak maksymalnie wykorzystać jej potencjał, warto dobrze przemyśleć planowaną aranżację.

Nowoczesne wnętrze, czy w stylu naturalnym?

Przede wszystkim, wystrój biura powinien być spójny. Zdecyduj się na określony styl. Sprawdzonym rozwiązaniem jest nowoczesna aranżacja, która przynosi skojarzenia z dynamicznie rozwijającą się, przyszłościową firmą. W takim środowisku często stawia się na kontrasty kolorystyczne, proste, geometryczne linie i dużo szklanych powierzchni. Kolejną opcją jest styl naturalny, nieco łagodniejszy w wyrazie, nawiązujący do natury, tradycji i harmonii pracy. Pojawiają się w nim naturalne materiały, odcienie drewna. Biurowa budka akustyczna sprawdzi się w każdym z tych wariantów. Można ją spersonalizować poprzez wybór kolorów filcu ścian wewnętrznych, wykładziny podłogowej, laminatu i lakieru zewnętrznego. Dodatkowo zapewniono opcję wykonania nadruku, na przykład logo firmy lub dowolnej grafiki.

budka

Biuro kolorowe czy minimalistyczne?

Aranżacja biura jest odzwierciedleniem indywidualnego charakteru marki. Trzeba zatem zastanowić się nad tym, jaki przekaz powinien płynąć z danego rodzaju wystroju. Jeśli prowadzisz biznes znany z kreatywności, innowacyjności, dobrych więzi z klientami, możesz zdecydować się na kolorowe wyposażenie, które podkreśli te cechy. Jeśli zależy Ci na maksymalnym profesjonalizmie, elegancji, prestiżu, wybierz aranżację minimalistyczną. Zwróć też uwagę na psychologiczne działanie barw. Czerwień może działać energetyzująco, pobudzać do aktywności i większej dynamiki pracy. Niebieski sprzyja koncentracji, wyciszeniu, precyzyjnej realizacji zadań. Pomarańcz zachęca do kreatywnego myślenia. Naturalne odcienie drewna sprawiają natomiast, że wnętrze staje się przytulniejsze i osoby, które w nim przebywają, bardziej się integrują i ufają sobie wzajemnie.

Miejsce na budkę w biurze

Kolejną ważną decyzją jest wybór miejsca na ustawienie kabiny dźwiękoszczelnej. Gdzie ją umieścić? Wiele zależy od wybranego modelu produktu. Biurowa budka akustyczna dostępna jest w kilku rozmiarach. Najmniejsze modele przeznaczone są dla jednej osoby. Wewnątrz można prowadzić rozmowy telefoniczne, urządzić sobie krótką przerwę lub pracować nad ważnymi projektami. Większe budki sprawdzą się natomiast do pracy grupowej, rozmów kwalifikacyjnych i konsultacji. Jeśli planujesz zakup większej liczby kabin, możesz poustawiać je w miejscach zaprojektowanych z myślą o określonych czynnościach. Dla przykładu, w strefie relaksu postaw budkę pojedynczą, dla osób szukających wyciszenia. Dokładnie wymierz przestrzeń i upewnij się, że drzwiczki będą swobodnie się otwierać i nie będą blokować przejścia głównymi ciągami komunikacyjnymi w biurze. Każda kabina posiada oświetlenie, aktywną wentylację i gniazdka do podpięcia urządzeń mobilnych.

Zaaranżuj wnętrze biura w dobrym guście!

Udana aranżacja biurowych wnętrz to podstawa. Dzięki niej pracownicy lepiej wykonują swoją pracę, a wizerunek firmy zyskuje. Budka akustyczna to praktyczne narzędzie biznesowe, które pozwoli Ci się wyróżnić wśród konkurencji i lepiej zorganizować posiadaną przestrzeń. Szukasz inspiracji? Obejrzyj naszą galerię dotychczasowych realizacji. Znajdziesz w niej przykładowy wystrój biur z różnych branż.