Jak czyścić biurową budkę telefoniczną?

Dbanie o czystość w biurze jest niezwykle istotną kwestią. Przestrzenie, w których utrzymany jest ład i porządek wpływają korzystnie na samopoczucie i chęć przebywania w nich. Niedopuszczalnym jest zatem, aby miejsce pracy było zapuszczone i brudne. To samo tyczy się biurowych budek akustycznych. W końcu jest to sfera ciszy, możliwość odcięcia się od gwaru, uniemożliwiającego przeprowadzenie służbowych telefonów, wideokonferencji w profesjonalnym stylu. Jak zadbać o czystość dźwiękoszczelnej kabiny, gdy jest ona tak chętnie wykorzystywana przez pracowników? Czy jest to kłopotliwe? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czy budki telefoniczne do biur  potrzebują specjalnych środków czyszczących?

Nie, nasze budki akustyczne do biur wykonane są z materiałów, które nie wymagają stosowania specjalnych środków czyszczących, czy pielęgnacyjnych. Tak naprawdę, aby umyć kabinę, wystarczy:

  • woda
  • ściereczka (najlepiej z mikrofibry, która nie zostawia zacieków)
  • (opcjonalnie) ręcznik papierowy
  • odkurzacz

Odkurzenie podłogi i tapicerki oraz przemycie szyb zajmuje zaledwie kilka minut, a po wykonaniu tych prostych czynności kabina dźwiękoszczelna wygląda jak nowa. Ściereczka, której używasz do czyszczenia, powinna być sucha, ewentualnie lekko wilgotna. Należy zwracać uwagę, aby nie była zbyt mokra. Woda zawsze powinna być czysta. Jeśli wolisz użyć gąbki, pamiętaj, aby była ona jak najbardziej delikatna. Raczej nie sięgaj po druciaki — są one zbyt twarde i mogą szorować powierzchnię.

Jeśli czujesz potrzebę użycia środków pielęgnacyjnych, unikaj tych barwiących, wybielających i ścierających (zawierających mikrogranulki). Postaw na delikatne mleczka do mebli lub szare mydło, które są wystarczające przy dbaniu o budki akustyczne.

Poza wysoką dbałością o estetykę staraliśmy się uwzględnić takie cechy, jak wysoka odporność materiałów na zabrudzenia oraz wysoką łatwość w czyszczeniu. Dzięki temu budki telefoniczne do biur poza szeregiem swoich funkcjonalnych korzyści dla pracowników są również przyjazne w eksploatacji.

Czy trudno doprać tapicerkę lub wykładzinę w razie jej zalania?

Dobierając materiały, których używamy do tapicerowania i wyłożenia wnętrza wykładziną, uwzględniliśmy ich możliwie najwyższą trwałość w eksploatacji oraz łatwość w pozbywaniu się niespodziewanych zabrudzeń. Zatem wylanie kawy czy herbaty w środku budki akustycznej do biura, nie powinno być aż tak problematyczne, jak mogłoby się wydawać. Szybkie zapranie powierzchni (np. wodą z mydłem) powinno całkowicie i trwale usunąć zabrudzenie.

Czy można bez obaw zlecić komuś czyszczenie budek akustycznych?

Z całą pewnością tak. Powierzchnie biurowe zazwyczaj są czyszczone przez zewnętrze ekipy sprzątające. Materiały, z jakich są stworzone kabiny dźwiękoszczelne, są przyjazne w utrzymywaniu czystości i nie wymagają szczególnego traktowania. Każda firma i jej pracownicy, zajmujący się dbaniem o ład i porządek, bez problemu poradzą sobie z odkurzeniem wnętrza, czy też przetarciem blatów i szyb. Te czynności są wystarczające, aby utrzymać budki telefoniczne w nienagannym stanie. Oczywiście, zawsze warto ustalić z firmą sprzątającą zasady postępowania z kabiną akustyczną, wspominając o niestosowaniu zbyt silnych produktów czyszczących, jak wymienione powyżej wybielacze czy druciaki.

Podsumowanie

Jak widzisz, pielęgnacja i czyszczenie budki telefonicznej do biura są niezwykle proste i każdy z pewnością bez problemu sobie poradzi z tymi czynnościami. Dobór wysokiej jakości materiałów wpłynął na ułatwienie utrzymania kabin akustycznych w nieskazitelnym stanie. Są one trwałe i genialnie pełnią swoją podstawową funkcję, jaką jest zagwarantowanie strefy ciszy, w tętniących życiem powierzchniach biurowych. Częsta eksploatacja kabin dźwiękoszczelnych wynika z dużego zapotrzebowania. Jeśli zależy Ci, aby Twoi pracownicy mieli możliwość odcięcia się od bodźców zewnętrznych na czas prowadzenia ważnych rozmów biznesowych, telekonferencji, czy też chwilowego zamknięcia się w spokoju, aby dokończyć ważny projekt. To niezwykle komfortowa przestrzeń, która wpływa na poprawę wydajności Twojej firmy, jak i również poprawę wizerunku i profesjonalizmu w oczach kontrahentów. Jeśli jesteś zainteresowany budkami dźwiękoszczelnymi, skontaktuj się z nami.