3 pomysły, jak spersonalizować swoje stanowisko pracy

Estetyczny kalendarz, oryginalny zegar czy kolorowe karteczki – by nadać miejscu pracy indywidualnego charakteru, wcale nie potrzeba wiele. Jeśli chcesz spersonalizować i jednocześnie odświeżyć przestrzeń, w której spędzasz większość czasu każdego dnia, dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule znajdziesz kilka prostych pomysłów, dzięki którym z łatwością dostosujesz stanowisko pracy do własnych preferencji. Zapraszamy!

Biuro przyjazne pracownikom

Dobre zaprojektowana przestrzeń biurowa zapewnia komfort pracownikom, a przez to zwiększa szanse firmy na sukces. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba przedsiębiorstw zauważa potrzebę dopasowania stanowisk pracy do oczekiwań zatrudnianych osób. Szczególnie widocznym trendem jest odejście od podziału gabinetowego i zastąpienie go otwartą przestrzenią. W biurach coraz częściej pojawiają się już nie tylko biurka i inne meble, ale także innowacyjne rozwiązania pozwalające skupić się na wykonywanym zadaniu czy odizolować się od otaczającego hałasu. Jednym z takich udogodnień jest budka telefoniczna do biura, która umożliwia pracownikowi stuprocentowe skupienie pomimo niesprzyjających warunków. Kabina dźwiękoszczelna do biura The Box zaprojektowana i wykonana przez Available, świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni biurowej. Nowoczesny design sprawia, że z łatwością wkomponuje się w wystrój różnych pomieszczeń. Budki telefoniczne nie są oczywiście jedynym rozwiązaniem, jakie można wykorzystać, by urządzić biuro przyjazne pracownikom. Poniżej znajdziesz trzy ciekawe pomysły, dzięki którym spersonalizujesz stanowisko pracy. Oto one:

Dodaj ulubione kolory

Aby godziny spędzane codziennie przy biurku upływały w przyjemnej atmosferze, zwróć szczególną uwagę na barwy, jakimi się otaczasz. Wpływ kolorów na nastrój już dawno potwierdziły badania naukowe z dziedziny psychologii. Zwykłe białe karteczki i notatniki zastąp kolorowymi, natomiast czarną biurową lampkę zamień na żółtą, niebieską lub czerwoną. W kreowaniu indywidualnej przestrzeni wykorzystaj także zielone rośliny. Ustawione na blacie nie tylko ożywią Twoje codzienne miejsce pracy, ale także będą produkować tlen i wpłyną na dobre samopoczucie. Do kolorów pobudzających kreatywność i mobilizujących do kolejnych wyzwań należą odcienie:

  • czerwonego,
  • purpury,
  • żółtego,
  • pomarańczowego.

Wyraź siebie… gadżetami!

Kolejnym pomysłem na spersonalizowanie stanowiska pracy jest sięgnięcie po gadżety. Może to być np. organizer o niebanalnym kształcie, który pomoże Ci w utrzymaniu porządku na biurku. Inną godną uwagi propozycją jest samoprzylepna ramka magnetyczna, dzięki której Twojej uwadze nie umknie żadne ważne spotkanie. Jeśli natomiast często zmagasz się z brakiem motywacji, możesz udekorować biurko lub ścianę mobilizującą sentencją. Możesz również postawić na coś bardziej osobistego, na przykład zabawną ramkę ze zdjęciem rodziny. Gadżetów pozwalających wyrazić siebie jest naprawdę wiele i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Coś praktycznego: kalendarz, terminarz, zegar

Na biurku nie może także zabraknąć praktycznych przedmiotów, które usprawnią codzienną pracę. Należy do nich między innymi kalendarz, w którym poza datami możesz umieścić również zdjęcia oraz rysunki. Dobrze jest też mieć pod ręką spersonalizowany terminarz, np. w książkowej formie. Taki gadżet ułatwi sporządzanie notatek, a dzięki poręcznej formie będzie mógł Ci towarzyszyć podczas biznesowych spotkań. Biurową przestrzeń idealnie dopełni zegar. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych technologii, możesz sięgnąć po zegarek z godziną wyświetlaną za pomocą diody LED. Jeśli Twoje biurko znajduje się w pomieszczeniu o tradycyjnym wyglądzie, wybierz dodatek pasujący do klasycznej aranżacji np. ze stylową drewnianą obudową.

Wiesz już, jak urządzić swoje biurko?

Personalizując biurko, sprawisz, że stanie się ono miejscem bardziej estetycznym i przyjaznym. Dobre oświetlenie, wygodne krzesło i miejsce na przybory to absolutna podstawa. By wykonywanie obowiązków stało się przyjemniejsze, sięgnij po odpowiednie gadżety. Przedmioty o żywych barwach i niestandardowych kształtach nie tylko ucieszą oko, ale także usprawnią pracę i zachęcą do kreatywnego działania.