Hybrydowy model pracy – efekt pandemicznej rzeczywistości

Pandemia wymusiła zmiany w wielu obszarach życia i chociaż większość osób czeka na powrót do normalności, to są pewne rozwiązania, które okazały się skuteczne i zostaną z nami na stałe. Jednym z zyskujących na popularności systemów jest hybrydowy model pracy. Sprawdź, gdzie opłaca się go wprowadzić i dowiedz się, czy ten system dobrze wpływa na pracowników. 

Połączenie pracy stacjonarnej i zdalnej wkracza do polskich biur

Model hybrydowy to nic innego jak połączenie pracy zdalnej ze stacjonarną. Konkretne warunki są uzależnione od danej firmy (specyfiki branży, wymagań kierownictwa itd.), ale najczęściej pracownicy pojawiają się biurze, kiedy mają taką ochotę albo potrzebę, a resztę czasu wykonują swoje obowiązki z domu lub innego dogodnego miejsca. W niektórych firmach panują określone zasady, np. 2 dni w tygodniu trzeba pracować stacjonarnie. 

Zalety pracy w trybie hybrydowym: 

  • ograniczenie wydatków związanych z utrzymaniem biura (popularny staje się system hot deskingu),

  • wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych, np. kabin dźwiękoszczelnych do biura,

  • możliwość pracy z dowolnego miejsca, co pozwala na zatrudnienie specjalistów mieszkających dalej od siedziby firmy, 

  • oszczędzenie czasu poświęcanego na dojazd do firmy, co ma korzystny wpływ na work-life balance i na zdrowie psychiczne pracowników,

  • lepszy komfort pracy – możliwość wykonywania pracy zdalnej dla wielu to mniejszy stres i presja płynąca ze strony współpracowników, a co za tym idzie, większa wydajność. 

praca stacjonarna

Wyżej wspomniany hot desking to system polegający na stworzeniu uniwersalnej przestrzeni biurowej do współdzielenia, gdzie nie ma miejsc przypisanych na stałe do konkretnej osoby i trzeba korzystać z wolnych stanowisk. Pozwala to na ograniczenie liczby biurek w stosunku do liczby zatrudnionych.

Gdzie praca hybrydowa sprawdza się najlepiej?

Decyzja o trybie hybrydowym dla wielu firm była koniecznością albo sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa zatrudnionym. W związku z tym firmy zdążyły się zaopatrzyć w systemy i sprzęty niezbędne do takiego stylu pracy. Pozostaje jednak kwestia przystosowania do nowych warunków. Ważnym elementem okazało się zaufanie, jakie pracodawca ma do swojego personelu. 

Model ten najlepiej sprawdza się w korporacjach, gdzie do codziennego wykonywania zadań nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, a dostępne programy pozwalają na sprawną komunikację między ludźmi. Korzystają z niego banki, biura obsługi klienta czy działy zajmujące się sprzedażą i marketingiem. 

Nowy model pracy to nowe rozwiązania architektoniczne

Biuro przestało być niezbędnym warunkiem do skutecznego wykonywania obowiązków, kiedy okazało się, że część osób potrafi równie dobrze radzić właściwie z dowolnego zakątka na świecie. To sprawia, że wiele przestrzeni zostało przeorganizowanych tak, żeby zachować swoją funkcjonalność przy nowych potrzebach personelu.

Najczęstszą zmianą jest zmniejszenie powierzchni użytkowej i ograniczenie liczby stanowisk. Dobrym rozwiązaniem jest też stworzenie open space i wykorzystanie budek akustycznych, które gwarantują prywatność i ciszę. Na tę potrzebę odpowiada marka Available, której produkty są nie tylko praktyczne i wygodne, ale też mają świetny design. 

komfortowe biura

Budki akustyczne gwarantują komfort pracy

Dlaczego kabina dźwiękoszczelna do biura jest ciekawym rozwiązaniem? To niewielka wydzielona przestrzeń zorganizowana w czymś na kształt budki telefonicznej, która jest bardzo dobrze wygłuszona i zapewnia spokój oraz prywatność. Wewnątrz dostępne jest wygodne miejsce do siedzenia dla jednej czy dwóch osób oraz dostęp do gniazda elektrycznego. Dodatkowo produkt jest mobilny i ma nowoczesny wygląd. 

Przeorganizuj swoje biuro z Available!

Wprowadzanie do biur nowoczesnych rozwiązań, takich jak budki akustyczne, dobrze wpływa na warunki pracy: zwiększa komfort pracowników, zapewniając im wygodne miejsce, gdzie w skupieniu można realizować zadania i zwiększyć swoją wydajność. Marka Available wie, jak ważna jest funkcjonalność, więc proponowane produkty spełniają wymagania wielu firm.

Inwestowanie w kabiny dźwiękoszczelne pozwala na praktyczne zorganizowanie przestrzeni, z korzyścią dla personelu i pracodawców. Sprawdź, jak dobrze prezentują się budki telefoniczne, wybierz design pasujący do Twojego biura i postaw na nowoczesne technologie, które gwarantują komfort!