Dlaczego budki telefoniczne to najlepsze rozwiązanie dla biura? 3 powody!

Cisza, spokój, niezawracający głowy koledzy... Cóż, niestety. Pracując na gwarnym open space, często można o tym tylko pomarzyć. Jednak tak naprawdę to marzenie jest jak najbardziej do zrealizowania! I wcale nie trzeba w tym celu rzucać pracy na etacie i zaszywać się w domu z komputerem. Rozwiązaniem jest postawienie w pobliżu biurowej przestrzeni kilku budek dźwiękoszczelnych. Sprawdź, czemu warto w nie zainwestować, prowadząc nowoczesną firmę!

Myślę, więc... działam w ciszy

Każdy wie, że cisza i skoncentrowanie się na jednym zadaniu poprawiają wydajność. Multitasking, tak często doceniany i chwalony, wcale nie jest najlepszym sposobem rozwiązywania zadań. Często dane zagadnienie dużo łatwiej i szybciej można rozpracować, nie rozpraszając się w międzyczasie na inne czynności. Tak, łatwo powiedzieć... lecz co zrobić, gdy pracuje się na dużej, otwartej przestrzeni biurowej, w kilkunastoosobowym zespole? Bywa wówczas tak, że każda próba działania w ciszy jest przerywana przez:

  • odgłos rozmów, prowadzonych kilka metrów dalej,
  • przechadzające się między biurkami osoby,
  • szuranie biurowymi krzesłami po wykładzinie,
  • kaszel kilku osób dookoła,
  • kogoś, kto akurat potrzebuje pomocy z określonym zagadnieniem,
  • głośne kichnięcia,
  • intensywne stukanie w klawisze.

Zdarza się, że nawet ekstrawertycy w pewnym momencie mają dość! I w takiej właśnie sytuacji przyda się budka akustyczna, w której można na jakiś czas zaszyć się z laptopem i wykonać swoje zadania w zupełnej ciszy!

Biurowa przestrzeń a dobre wrażenie

Następny powód, dla którego warto rozważyć zakup budek dźwiękoszczelnych, to renoma firmy. Liczy się tutaj nie tylko podejście do klientów. Nie bez znaczenia są też przecież kontakty z partnerami biznesowymi oraz nawiązywanie relacji, w tym zatrudnianie nowych pracowników. Dziś, gdy konkurencyjność na rynku jest spora, każdy stara się pozyskać nowych specjalistów. A kandydaci potwierdzają, że kusi ich nie tylko wizja dobrych zarobków, ale i atmosfera miejsca pracy oraz innowacyjność stosowanych przez firmę rozwiązań.

Dlatego właśnie opłaca się inwestować w takie systemy, które zrobią realne wrażenie na osobach, poszukujących zatrudnienia. Ktoś, kto ceni sobie możliwość działania w odosobnieniu i w spokoju, na pewno dostrzeże obecność kabin akustycznych w firmie, w której ma podjąć pracę. Co więcej, budkę i jej funkcjonalność dana osoba może poznać już na etapie rekrutacji! Jak? Wystarczy, że zaprosisz ją na rozmowę do Big Hauz – dwuosobowej budki. Ta kabina z dwoma siedzeniami, ergonomicznym oświetleniem i niewielkim blatem roboczym to świetne miejsce na przeprowadzenie rekrutacji w spokojnej atmosferze. Nikt nie będzie zakłócał jej przebiegu! Budka ma przeszklone dwie z czterech ścian. Każdy przechodzący obok widzi więc, że nie należy przeszkadzać, gdy ktoś jest zajęty.

Biuro a telefoniczne rozmowy prywatne

Choć wyciszanie albo wyłączanie telefonu w miejscach publicznych jest w dobrym tonie, nie każdy to robi. Dźwięk dzwoniących smartfonów i odgłosy różnych dzwonków nie należą do rzadkości i na open space. Cóż, czasami trzeba się porozumieć w sprawach biznesowych z kimś z innego działu. Niekiedy jednak okazuje się, że do pracownika akurat dzwoni żona, dziecko lub inna bliska osoba. Wówczas pojawiają się pytania: odbierać? Nie odbierać? Jak dyskretnie porozmawiać w taki sposób, aby koledzy dookoła nie musieli tego słuchać? Cóż, odpowiedź jest prosta: udać się z telefonem do kabiny dźwiękoszczelnej. Tam będzie można przeprowadzić telefoniczną konwersację bez konieczności ściszania głosu, szeptania do słuchawki czy zasłaniania ust ręką. Ponadto nie będzie towarzyszył temu dyskomfort, że ktoś tuż obok może podsłuchiwać. To zatem ułatwienie i dla rozmawiającej osoby, i dla współpracowników! Żadna ze stron nie będzie czuła się nieswojo – a o to przecież chodzi, prawda?

Jak widzisz, akustyczne budki to nie tylko designerski, ciekawy wizualnie element wyposażenia. To naprawdę funkcjonalne, choć niewielkie przestrzenie, z których pracownicy chętnie korzystają. Jesteś właścicielem firmy i chcesz, aby Twoi pracownicy dobrze się w niej czuli? Zdecyduj się więc na zakup kilku takich kabin do biura! Skontaktuj się z nami, aby poznać cenę rozwiązania, dostosowanego do Twoich potrzeb.