Czy w biurze możemy się wyciszyć?

Problem braku możliwości zaznania ciszy i spokoju w przestrzeniach typu open space jest bardzo często spotykany. Wiele osób zgromadzonych w jednym miejscu, niejednokrotnie równocześnie rozmawiających przez telefon, szum i hałas – z tym trzeba się zetknąć, pracując w takim miejscu. Choć wiele osób przywykło do wykonywania obowiązków w takich warunkach i nawet je lubi, to przydałoby się miejsce, w którym można się wyciszyć.

Praca w ciszy

Pewne obowiązki można wykonywać wręcz automatycznie i nie jest do nich potrzebne duże skupienie, szczególnie jeśli pracownik ma spore doświadczenie. Problemy mogą pojawić się, gdy konieczne jest uzyskanie ciszy i spokoju przy wykonaniu bardzo zajmującej i wymagającej precyzji czynności. Takie sytuacje mogą mieć miejsce, kiedy pracuje się nad nowym, ważnym zadaniem albo po prostu chce się w spokoju przeprowadzić telekonferencję. Zajmowanie wielkiej sali konferencyjnej nie jest wskazane, można jednak skorzystać z budki akustycznej. To idealne miejsce, by się wyciszyć, odciąć od hałasów panujących na zewnątrz i w spokoju dokończyć swoją pracę. Wyciszenie wbrew pozorom nie musi polegać na przebywaniu w absolutnej ciszy. Wiele osób uspokaja się i pracuje o wiele efektywniej, słuchając ulubionej muzyki, niejednokrotnie bardzo głośno. Kabina dźwiękoszczelna do biura pozwoli na to bez ryzyka zakłócenia spokoju innym współpracownikom. Modele jednoosobowe, takie jak budka akustyczna The Box czy The Hauz sprawdzą się w tym celu doskonale.

Chwila relaksu

W dużych korporacjach projektuje się pokoje wyciszające, tzw. chillout roomy, po to, by pracownik mógł w chwili przerwy zrelaksować się i nabrać nowej motywacji do pracy. Ich ilość jest jednak ograniczona i często też nie pozwala zaznać upragnionej ciszy. To miejsca dość popularne w firmowym świecie. Osoby szukające miejsca, by wykonać prywatny telefon, przeczytać kilka stron książki czy najzwyczajniej poserfować w Internecie, będą zachwycone możliwością skorzystania z budki akustycznej. Chcąc porozmawiać w cztery oczy, można skorzystać z kabiny dźwiękoszczelnej Big Hauz bez ryzyka bycia podsłuchanym przez osoby postronne.

Miejsce, do którego stres nie ma wstępu

Praca bardzo często łączy się ze stresem. Może być związany z problemami w projekcie, nieprzyjemną rozmową z przełożonym albo po prostu brakiem zrozumienia z innymi współpracownikami. Takie sytuacje są szczególnie nieprzyjemne i nic dziwnego, że po ich wystąpieniu chce się chwilę odpocząć, zamknąć w pustym pokoju i uspokoić. W open space jest to utrudnione, dlatego warto skorzystać z budki akustycznej do biura, do której wstęp ma tylko jedna osoba. Wystarczy zamknąć za sobą drzwi, by pozostawić za sobą cały zgiełk panujący w miejscu pracy. Bez obaw można wykonać prywatny telefon, korzystając z budki telefonicznej The Box. Każdego może dopaść także migrena, najczęściej właśnie spowodowana stresem i dużym obciążeniem organizmu. Ciągły szmer na sali nie pozwoli pozbyć się przypadłości, a czasem wystarczy kilkanaście minut spędzonych w kabinie dźwiękoszczelnej, by móc wrócić do pracy.

Montaż kabin dźwiękoszczelnych jest dobrym rozwiązaniem na większość bolączek i problemów występujących na open space. Otwarte przestrzenie mają wiele zalet, jednak każdy czasem może potrzebować prywatności i chwili spokoju – bez względu na to, czy potrzebuje porozmawiać przez telefon, czy odbyć rozmowę z przełożonym. Dzięki budkom akustycznym do biura jest to możliwe, a jednocześnie nie ma konieczności zajmowania wielkich sal konferencyjnych, tylko po to, by jedna osoba mogła zaznać chwili relaksu.