Co ile należy wymieniać budki telefoniczne w biurze?

Przenośne budki telefoniczne do biur zmieniają oblicze open space’ów. Z przestrzeni, gdzie prywatność często jest poza zasięgiem, tworzą wygodne i komfortowe miejsca pracy. Dzięki temu możliwa jest w nich zarówno poufna rozmowa, jak i niezakłócone wykonywanie codziennych obowiązków. W tym artykule omawiamy wytrzymałość kabin dźwiękoszczelnych oraz przybliżamy kwestię ich żywotności. Sprawdź, czy i jak często powinieneś wymieniać budki telefoniczne w swoim biurze.

Gwarancja na budkę akustyczną i wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Chociaż producenci zastrzegają sobie prawo do różnego okresu gwarancji na budki telefoniczne, przyjmuje się, że wynosi on średnio od 1 roku do 3 lat. W tym czasie jako nabywca masz prawo do reklamacji produktu w razie wystąpienia awarii lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu kabiny dźwiękoszczelnej. Obowiązkiem sprzedawcy jest więc pokrycie kosztów ewentualnej naprawy, wymiany komponentów, wszelkich opłat transportowych, czy w końcu wymiany budki.

Pamiętaj jednak, że każda gwarancja ma swoje ograniczenia. Należą do nich m.in.:

  • samodzielna próba naprawy kabiny (nieautoryzowana przez producenta);
  • niepoprawny montaż (w sytuacji, gdy samodzielnie się tego podejmujesz);
  • użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem;
  • uszkodzenia powstałe w wyniku normalnego użytkowania;
  • uszkodzenia i awarie powstałe w wyniku innych wypadków lub zdarzeń;
  • złe warunki przechowywania (np. w wilgotnym środowisku lub na zewnątrz).

Gwarancja na zakup biurowej budki akustycznej najczęściej obejmuje również usługi konserwatorskie, które mają na celu przedłużenie żywotności urządzenia oraz jego elementów.

Czy kabina dźwiękoszczelna może się zużyć?

Nowoczesne budki telefoniczne do biur projektowane są tak, aby mogły sprawnie funkcjonować nawet przez kilkanaście lat. Zastosowane w nich materiały są wybierane nie tylko ze względu na jakość wygłuszenia, lecz również trwałość. Mimo to podczas częstego użytkowania kabiny dźwiękoszczelnej zużywać mogą się niektóre elementy wyposażenia. Dotyczy to przede wszystkim części „pracujących”, jak zawiasy w drzwiach, system oświetlenia, klimatyzacja.

Jeżeli chodzi o filc wygłuszający oraz wykładzinę obiciową, które wypełniają wnętrza klasycznej budki telefonicznej The Box, jak i The Hauz od Available, są one odporne na zabrudzenia oraz częste użytkowanie. Podobne materiały wykorzystuje się w wielu miejscach publicznych – łatwo je więc utrzymać w czystości, a przez to mogą spokojnie pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, jeśli chcesz odświeżyć wnętrze kabiny przed jej „zużyciem”.

Kiedy wymienić budkę telefoniczną?

Dedykowane budki telefoniczne do biur to inwestycja na lata. Konieczność ich wymiany nie jest częstsza, niż w przypadku innych sprzętów biurowych lub umeblowania. Wszystko zależy bowiem od powodu, dla którego zastępujesz swoją kabinę dźwiękoszczelną nowym produktem. Czy jest to zwykła chęć zmiany designu, przeprowadzka do innego biura, a może nie zamierzasz czekać na naprawę części budki i wolisz wymienić ją na inną? Decyzja o długości użytkowania zależy więc od Ciebie. Przyjmuje się, że kabiny akustyczne przy regularnym serwisowaniu z powodzeniem mogą służyć pracownikom przez około 10 lat lub dłużej.

Jak utylizować starą kabinę dźwiękoszczelną?

Planujesz wymianę budki do biura, lecz nie wiesz, co zrobić ze starym produktem? Najprostszą metodą jest skontaktowanie się z producentem lub sprzedawcą, u którego nabyłeś kabinę dźwiękoszczelną. Odpowiednie osoby z pewnością poinstruują Cię w tym zakresie. Ewentualnie możesz zasięgnąć informacji u lokalnego zakładu utylizacji. Zdecydowana większość budek telefonicznych jest dziś wykonywana z materiałów pochodzenia ekologicznego lub łatwo przetwarzalnych. Po zużyciu nawet 60-70% komponentów może zostać poddanych recyklingowi.

Trwałe i ekologiczne budki do biur

Szukasz budki telefonicznej do biura, której cena odpowiada jakości oraz modnemu designowi? Available oferuje idealne rozwiązania dla biur coworkingowych i przestrzeni publicznych. Zapoznaj się z naszym asortymentem kabin akustycznych na stronie internetowej i umów się na spotkanie.