Budki telefoniczne wracają!

Stary pomysł, ale nowe wykonanie

Używanie budek telefonicznych nie jest wcale pomysłem nowym, ale z powodu rozwoju sieci komórkowych, powoli odchodziły one do lamusa. Miały jednak niewątpliwe zalety, takie jak, chociażby możliwość przeprowadzenia w ciszy i spokoju rozmowy telefonicznej – bez przeszkadzania osobom na zewnątrz i możliwości podsłuchania przekazywanych informacji. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to zostało podpatrzone i wprowadzone na nowo, z uwzględnieniem nowych potrzeb. A taka konieczność występuje nigdzie indziej niż w naszych biurach, szczególnie tych, które posiadają przestrzenie typu open space. Możesz zapomnieć o wiszącym aparacie telefonicznym i konieczności stania przez całą długość trwania rozmowy. Nowe budki telefoniczne do biura to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na pracę w komfortowych warunkach, nawet przez długi czas.

Jak wygląda nowa budka telefoniczna?

Ich główną cechą jest to, że są to kabiny całkowicie dźwiękoszczelne. Pod tym względem nie można pozwolić sobie na żadne ustępstwa. Wszystko, co zostanie powiedziane wewnątrz, tam też pozostanie. Z drugiej strony pracownik prowadzący rozmowę nie będzie przeszkadzał swoim kolegom w wykonywaniu obowiązków. To jednak nie wszystkie zalety i udogodnienia. Opisywane tu rozwiązanie jest czymś więcej niż zwykłą budką telefoniczną. To miejsce, w którym bez problemu można skupić się na pracy, usiąść przed laptopem i ukończyć skomplikowane działania biznesowe, które wymagają ciszy i skupienia. Taką właśnie funkcjonalność posiada budka akustyczna The Box, a także The Hauz. Wyprofilowane siedziska i blat pozwolą na swobodne przebywanie w nich nawet przez kilkadziesiąt minut albo i dłużej. Bardzo popularne są także większe kabiny dźwiękoszczelne do biura, które pomieszczą dwie osoby. Jako przykład można wymienić model Big Hauz, który świetnie nada się nie tylko do rozmowy telefonicznej, ale także do tej przeprowadzonej w cztery oczy między pracownikiem a podwładnym.

kabina 6

Ekologiczne budki telefoniczne do biura

Obecnie dla wielu firm niezwykle ważne jest dbanie o przyrodę i prowadzenie ekologicznej działalności, zgodnej z ogólnie przyjętymi standardami. Dlaczego więc budki telefoniczne miałyby nie być naturalne i przyjazne dla środowiska? Zarówno w modelu The Box, jak i pozostałych, zamontowano oświetlenie typu led, które nie tylko pozwala na wygodną pracę w odpowiednim natężeniu światła, ale także nie zużywa wiele prądu. Nie musisz przejmować się zapominalskimi pracownikami, którzy notorycznie nie gaszą światła. Fotokomórki sprawią, że zarówno wentylator, jak i lampy zgasną po opuszczeniu kabiny dźwiękoszczelnej. Inwestycja w takie budki akustyczne to zakup na wiele lat. W przeciwieństwie do starodawnych rozwiązań te są całkowicie mobilne i możliwe do przenoszenia według uznania. Nie musisz się nimi martwić w trakcie przeprowadzek czy wymiany sprzętów biurowych.
Nowoczesne biurowe budki telefoniczne, choć inspirowane tymi starodawnymi, nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego. Nowe czasy potrzebują nowych rozwiązań i technologii. Przekonuje o tym rosnąca popularność tego typu udogodnień. Z pewnością nikogo już nie zdziwi widok takiej kabiny dźwiękoszczelnej w przestrzeni biurowej.