Budka telefoniczna Big Hauz

Biura kiedyś i dziś

Otoczenie biurowe ulega nieustannemu rozwojowi. Wraz ze zmieniającymi się trendami w architekturze zmianie ulegają również sposoby zarządzania przestrzenią biurową. Oczywiście są pewne stałe, które zmienić się nie mogą, jak np. odseparowane pomieszczenie sanitarne, czy łazienki, ale są też rzeczy, które ulegają transformacji. Jedną z nich jest bez wątpienia ułożenie stanowisk pracowniczych. Niegdyś niezwykle powszechne było tworzenie wydzielonych boksów, które w domyśle miały każdemu pracownikowi przydzielać jego własne miejsce i wspomagać skupienie podczas pracy. Obecnie takie rozwiązanie wywołuje bardzo negatywne skojarzenia z korporacjami i preferowana jest praca w open space, czyli otwartej przestrzeni, gdzie każdy może bez problemu skomunikować się oraz wzmacniać więzi z innymi pracownikami. 

Nieustannym zmianom podlegają też inne stałe elementy firmowego życia. Jednym z nich są sale konferencyjne. Do niedawna najczęściej w dużych firmach było ich co najmniej kilka i zajmowały bardzo dużą przestrzeń, nierzadko nie spełniając nawet swojego celu, stanowiąc jedynie ustronne miejsce, w którym można odbyć prywatną rozmowę telefoniczną. Ta tendencja zmienia się wraz z rozpowszechnianiem się trendów takich jak minimalizm, czy też większa świadomość środowiska i negatywnego wpływu zwiększonego zużycia energii na nie. Odpowiedzią na tę sytuację jest powstanie kompaktowych budek telefonicznych oraz budek konferencyjnych.

Czym są budki akustyczne/telefoniczne?

Budki akustyczne to konstrukcje, umożliwiają niezwykle wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych. czy telekonferencji przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Każda osoba pracująca na co dzień w biurze wie, jak irytujące potrafią być sytuacje, w których współpracownik przeprowadza rozmowę prywatną lub biznesową, przeszkadzając jednocześnie w naszej pracy, tym samym zaburzając jej tok. W takiej sytuacji budki akustyczne sprawdzą się idealnie, ponieważ usytuowane nieopodal biurek pozwolą na swobodne oddalenie się w miejsce, w którym rozmówca nie będzie przeszkadzał innym, ale też inni nie będą przeszkadzać rozmówcy. To wszystko dzięki specjalnemu projektowi budek — zarówno ich kształt, jak i materiały wykorzystywane w konstrukcji nie są przypadkowe. Ich celem jest zapewnienie jak najlepszej akustyki osobie korzystającej z budki. 

Budka akustyczna Big Hauz

Niebagatelnym atutem wykorzystania budek telefonicznych w biurze są ich kompaktowe rozmiary. Dzięki nim można skonstruować komfortowe przestrzenie do prowadzenia rozmów telefonicznych nawet w ograniczonej przestrzeni. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w biurach coworkingowych, w których zapewnienie prywatności jest jednym z priorytetów dla właścicieli biura. W tym celu polecamy dostępna w naszym sklepie budkę akustyczną Big Hauz. Jej wyjątkowość polega na tym, że posiada zwiększoną przestrzeń, która pozwala użytkownikom na prowadzenie grupowych telekonferencji, czy nawet spotkania z klientami w odizolowanej przestrzeni, co docenią zapewne użytkownicy wspomnianych wcześniej biur coworkingowych. Jej minimalistyczny, przykuwający wzrok design sprawia, że idealnie wpasuje się w każde nowoczesne wnętrze. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów pozwoliło na zapewnienie możliwie najlepszej akustyki i wyciszenia zewnętrznego szumu, który potrafi zakłócić bardzo ważne rozmowy.

Poza standardowym użytkowaniem budka akustyczna Big Hauz może być też wykorzystywana jako miejsce spotkań pomiędzy pracownikami lub pracowników z przełożonymi — wygodne kanapy przyczyniają się do stworzenia bardzo komfortowych warunków do rozmowy.