Budka akustyczna do biura – na miarę XXI wieku!

Coraz popularniejsze w firmach są otwarte przestrzenie, które mają wiele zalet, na przykład pomagają pracownikom w nawiązywaniu bezpośrednich relacji i bezproblemowej współpracy. Nie można jednak powiedzieć, że takie rozwiązania nie mają też wad. Przekonał się o tym chyba każdy, kto próbował porozmawiać przez telefon, znajdując się w jednej sali z kilkudziesięcioma innymi osobami. Próby rozmowy w cztery oczy z przełożonym też są problematyczne bez zajmowania całej sali konferencyjnej, w której można zamknąć drzwi. Takie problemy można rozwiązać i to niewielkim kosztem. Wystarczy budka akustyczna do biura, ale nie byle jaka!

Budka akustyczna na miarę XXI wieku

Nowoczesne budki akustyczne do biur powinny posiadać trzy podstawowe cechy, dzięki którym spełnią swoje zadanie w każdej firmie. Z pewnością powinny być dźwiękoszczelne. Innym wymaganiem jest, by taka kabina była po prostu ładna i dopasowana stylem do wystroju całego biura. Niewątpliwie musi być też wygodna. Rozmowy telefoniczne potrafią trwać bardzo długo, a osoba znajdująca się wewnątrz kabiny biurowej budki telefonicznej musi przez cały ten czas czuć się komfortowo. Spełnienie wszystkich tych oczekiwań jest trudnym zadaniem, ale jak najbardziej wykonalnym.

Żeby nie przedostał się żaden dźwięk

Każda budka akustyczna musi być całkowicie szczelna. Jakiekolwiek otwory czy szpary sprawią, że przestanie ona spełniać swoje zadanie. To jednak nie wszystko. By uniknąć wydostawania się stłumionych głosów, konieczne jest wyłożenie całej kabiny dźwiękoszczelnym materiałem. W przypadku budek akustycznych The Box czy The Hauz zostały wykorzystane filc i wykładzina akustyczna. Takie wykonanie odpowiada także za bardzo nowoczesny, minimalistyczny design. Niewielkie pomieszczenia na jedną osobę sprawdzą się zarówno do pracy, w której potrzebna jest cisza, jak i do wykonania prywatnego połączenia telefonicznego. Obecność gniazdka prądowego wewnątrz pozwoli na ciągłą pracę przy komputerze. Bez problemu można pracować w budce akustycznej przez dłuższy czas dzięki wygodnym, profilowanym siedziskom i przeszklonym drzwiom, które minimalizują efekty klaustrofobiczne.

Nowoczesne miejsce pracy

Poza źródłem prądu każda biurowa budka akustyczna powinna być wyposażona we własne oświetlenie oraz kilka przydatnych elementów, które sprawią, że korzystanie z niej będzie wygodne i w pełni funkcjonalne. Wbudowany czujnik obecności sprawi, że nie trzeba martwić się o włączenie wentylacji czy źródła światła. Wykorzystana technologia LED powoduje, że są to rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Takie właśnie są nasze kabiny dźwiękoszczelne do biura. Nie trzeba już zajmować całej sali konferencyjnej ani rozmawiać szeptem na korytarzu, jeśli potrzebna jest rozmowa w cztery oczy ze współpracownikiem. Wystarczy dwuosobowa budka akustyczna Big Hauz. Kilka takich miejsc ogólnie dostępnych, a jakość i komfort pracy znacząco się poprawią.

Coraz częściej odchodzi się od zamkniętych gabinetów na rzecz otwartych przestrzeni. Powodem takiego działania jest też oszczędność miejsca. Z drugiej strony praca w otoczeniu wszystkich może mieć swoje minusy, a jednym z nich jest całkowity brak prywatności. Zakupienie budki telefonicznej The Box będzie o wiele tańsze i bardziej ergonomiczne niż wydzielanie osobnych małych pomieszczeń w przestrzeni biurowej. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety kabin dźwiękoszczelnych do biura, ich cena nie jest zbyt wygórowana i warto w nie zainwestować.