Kabiny dźwiękoszczelne do biura przyszłości

Pamiętasz, jak wyglądały biura kilkanaście lat temu? Porównaj je z ich obecnym wyglądem. A czy zastanawiasz się czasem, jak będą wyglądać za jakiś czas – w bliższej i dalszej przyszłości? Jeśli prowadzisz firmę, to z pewnością. Wprowadzanie nowych udogodnień i rozwiązań dla pracowników biurowych jest Twoim obowiązkiem. Czy w wizji nowoczesnych biur znajdą się kabiny dźwiękoszczelne? Z pewnością.

Oszczędność miejsca

Z brakiem odpowiednio dużej przestrzeni borykamy się wszyscy. Nic dziwnego – jesteśmy ograniczeni budynkami, a nawet miastami. Z drugiej strony ograniczają nas przepisy prawa mówiące o tym, ile dostępnej przestrzeni roboczej powinien mieć pracownik. Minimalizmu trzeba szukać więc gdzieś indziej. A gdyby tak zamiast małych salek konferencyjnych, w których i tak z reguły spotykają się dwie osoby, zainwestować w specjalne kabiny dźwiękoszczelne, które można by postawić gdziekolwiek, nawet w samym środku open space? Takie właśnie rozwiązanie wprowadza budka akustyczna Big Hauz. Wydzielenie osobnego pokoju do spotkań przełożonych z pracownikiem jest nie tylko kosztowne, ale także wymaga poświęcenia o wiele więcej miejsca. Wyobraź sobie jedną wielką, otwartą przestrzeń z setką biurek i kilkunastoma niewielkimi kabinami pośrodku. Zero marnotrawienia powierzchni. Wszystko wykorzystane do granic możliwości.

Szacunek do prywatności

Rosnąca tendencja do projektowania biur w charakterze open space będzie szła naprzód. Prawdopodobnie wkrótce wszyscy będziemy pracować w takich pomieszczeniach, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Choć takie podejście ma dużo plusów i ułatwia komunikację, to jednocześnie stanowi duży cios wymierzony w prywatność pracownika. Żeby zapewnić możliwość bezproblemowej rozmowy telefonicznej, warto pomyśleć o wprowadzeniu budki telefonicznej The Box albo The Hauz, które pozwolą zaznać prywatności nawet w najbardziej zatłoczonym open space. Taka kabina dźwiękoszczelna do biura świetnie nada się też do wszystkich tele- i wideokonferencji. Szmery pochodzące z sali nie będą rozpraszać i nie sprawią, że rozmowa będzie niekomfortowa.

Metoda na relaks

Czy pod tym względem biuro przyszłości będzie różnić się od naszych domów? Pewnie nie. Skoro coraz większą popularność zdobywają systemy wirtualnej rzeczywistości, to w pracy też trzeba będzie wprowadzić taką formę relaksu i rozrywki. A jak sprawić, by wiele osób mogło korzystać z nich równocześnie, nie przeszkadzając pracującym i zajmując minimalną ilość miejsca? Udostępnić kabiny dźwiękoszczelne. Choć mówimy teraz o wizji przyszłości, to i obecnie budki akustyczne do biur znajdą zastosowanie. Niektórzy pracownicy są wydajniejsi przy głośno grającej muzyce, inni wolą przez kwadrans zagłębić się w ulubionej książce albo zwyczajnie w ciszy i spokoju przejrzeć nowe publikacje w Internecie. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie kilku biurowych budek akustycznych, które zapewnią odprężenie i prywatność.

Wizje bardzo futurystyczne

Jaką przyszłość mają budki akustyczne do biura? Z pewnością zdobywają coraz większą popularność. Możliwe, że za jakiś czas każda osoba pracująca w open space będzie miała swoją własną indywidualną kabinę dźwiękoszczelną tylko na własne potrzeby. W naszej wizji możemy posunąć się jeszcze dalej. Wyobraź sobie wielką otwartą salę, w której znajdują się same takie budki połączone systemem komunikacji pozwalającym na kontakt tylko z wybraną osobą. Czy może się to sprawdzić? Nie wiadomo. Czas pokaże.

Praca w otwartych przestrzeniach biurowych ma wiele plusów, ale niewątpliwie ma też wady. Poza tym nie każdy lubi pracować w tego typu warunkach. Zamontowanie budek akustycznych to krok, na który powinni zdecydować się właściciele biur ceniący sobie nowoczesność i innowacyjność.