Biura coworkingowe we Wrocławiu - które wybrać?

Coworking?! Ale z czym to się je?

Coworking to idea, która w ostatnich latach spotkała się z bardzo dynamicznym rozwojem. W założeniach polega ona na udostępnianiu przestrzeni biurowej osobom prowadzącym własną działalność gospodarcza lub wykonujących pracę niewymagającą przebywania w jednym miejscu, tzw. freelance. Do niedawna ulubionym miejscem pracy freelancerów były kawiarnie, jednakże nie każdy jest w stanie pracować efektywnie w zatłoczonym i głośnym miejscu. Rozwiązaniem, jakie proponują w tej sytuacji biura coworkingowe, jest wygodne miejsce, w którym każdy z uczestników szanuje chęć zachowania spokoju i komfortu pracy. Niebagatelną zaletą takich miejsc jest również chęć zapewnienia dostępu do jak największej liczby udogodnień, jak chociażby, drukarki, ksera czy kawy, która, jak wiemy, do efektywnej pracy jest niezbędna. Niezwykle istotna jest też obecność budek akustycznych, które w kompaktowy sposób pozwalają na zastąpienie sal konferencyjnych.

Mieszkańcy Wrocławia poszukujący takiego miejsca pracy są w niezwykle komfortowej sytuacji — na mapie tego pięknego miasta znajduje się wiele biur coworkingowych. Które wybrać? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Na co należy zwrócić uwagę?

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru biura coworkingowego rzecz jasna, różnią się w zależności od jego przeznaczenia. Inne cechy będą kluczowe dla firmy, która poprzez tego typu miejsce chce rozszerzyć swoją działalność na inne miasto, a inne będą istotne dla osoby pracującej „na własną rękę” jako freelancer. Niezależnie od tego, czym zajmujemy się zawodowo, bardzo ważna jest wszechstronność. Nawet pracując samodzielnie, mogą wydarzyć się sytuacje, w których albo będziemy chcieli rozszerzyć swoją działalność, albo odbyć spotkanie z kontrahentami. W tym przypadku konieczna jest dostępność do odseparowanych pomieszczeń lub specjalnych budek pozwalających na odbywanie prywatnych telekonferencji w komfortowych warunkach.

Wspomniane na początku czynniki ułatwiające pracę pokroju łatwego dostępu do ksera, szybkiego i niezawodnego internetu, czy też peryferiów komputerowych w postaci, chociażby monitorów również potrafią być bardzo ważne, choć oczywiście można to uzależnić od specyfiki pracy. Pomimo tego zdecydowanie warto mieć dostęp do tego typu udogodnień w przypadku pojawienia się potrzeby skorzystania z nich. Tym, co warto brać pod uwagę podczas wyboru biura coworkingowego, jest również społeczność oraz inne osoby korzystające z danego biura.

Przegląd biur coworkingowych we Wrocławiu

Skoro już wiemy, na co warto zwrócić uwagę podczas szukania najbardziej odpowiedniego biura coworkingowego to czas przyjrzeć się pokrótce wybranym placówkom dostępnym na mapie Wrocławia:

  • CO12 (ul. W. Łokietka 12C) - w tym miejscu króluje nowoczesne podejście do coworkingu oraz minimalizm w projekcie biura. Swoje miejsce znajdą tu zarówno osoby poszukujące zaledwie biurka, jak i firmy, które planują otworzyć wirtualne biuro. Szereg pakietów cenowych pozwala na elastyczność w korzystaniu z oferty biura. Link: http://www.co12.pl/?page_id=21713
  • Business Link (ul. Rzeźnicza 28-31) - jest to sieć biur coworkingowych, w której odnajdą się w szczególności start upy, jednakże oferta jest otwarta dla każdego zainteresowanego. Cechą wyróżniającą ofertę biura jest dostęp 24/7. Link: https://business.link/pl/wroclaw/
  • Idea Place (pl. Solny 15) - to biuro oferuje możliwość zarejestrowania firmy na adres biura, jak i szeroki pakiet usług, chociażby w postaci salek konferencyjnych czy stałego wsparcia sekretariatu. Link: https://ideaplace.pl/pl/oferta/