Biura coworkingowe w województwie małopolskim. Sprawdź, gdzie wynajmiesz lokal dla siebie!

Coworking to termin, który jest dziś na ustach wszystkich młodych przedsiębiorców oraz freelancerów. Współdzielone przestrzenie do pracy stanowią opłacalną alternatywę dla stałego wynajmu lokali. To również okazja do wymiany doświadczeń w obszarze biznesu, a także nawiązywania cennych kontaktów. Sprawdź, czy coworking jest dla Ciebie i poznaj najlepsze oferty biur współdzielonych w Małopolsce.

Jak aktualnie wygląda rynek coworkingowy?

Dzisiejsza specyfika prowadzenia biznesu wymusiła na deweloperach stworzenie nowych miejsc pracy. Coraz więcej osób decyduje się na zakładanie jednoosobowych działalności bądź mikroprzedsiębiorstw. Ich praca w dużej mierze opiera się na usługach wykonywanych zdalnie. Nawet kontakt z klientami ogranicza się tu przede wszystkim do rozmów telefonicznych lub online. Branże, gdzie praca jako freelancer jest szczególnie popularna to m.in.:

 • IT;
 • grafika;
 • fotografia;
 • tłumaczenia;
 • copywriting.

W takiej sytuacji posiadanie stałego lokalu jest zwyczajnie nieopłacalne. Z drugiej strony praca w domu, choć ma pewne zalety, w dużym stopniu izoluje od „pracowniczego” świata. Rozwiązaniem są współdzielone biura, które można wynająć już nawet na kilka godzin.

Obecnie w Polsce rynek coworkingowy rozwija się wyjątkowo prężnie. Praktycznie w każdym większym mieście łatwo znaleźć co najmniej kilkanaście doskonale wyposażonych miejsc do pracy.

Komu przyda się biuro tymczasowe?

Ze współdzielonych przestrzeni biurowych może skorzystać praktycznie każdy. Jesteś studentem i piszesz właśnie swoją pracę dyplomową? Jeśli nie przepadasz za biblioteczną ciszą, możesz śmiało skorzystać z przyjemnej atmosfery pracy w biurze. Przy okazji nawiążesz kontakty przydatne dla Twojej przyszłej kariery.

Jednak coworkingi przede wszystkim skierowane są dla młodych przedsiębiorców. W ten sposób osoby, które dopiero rozkręcają swój biznes, mogą zaoszczędzić na wysokich kosztach wynajmu całego lokalu. Tu „wypożyczasz” jedynie biurko lub fragment przestrzeni. Jednocześnie otaczają Cię ludzie z przeróżnych branż, co sprzyja tzw. networkingowi. W praktyce rozszerzasz swoje kontakty, zdobywasz wiedzę oraz dzielisz się nią, co z pewnością zaowocuje w Twoim rozwijającym się przedsięwzięciu.

Bywa, że z biur coworkingowych korzystają nawet grupy projektowe z firm, które mają swoją stałą siedzibę. Tymczasowa zmiana otoczenia zapobiega rutynie w pracy oraz stwarza okazję do integracji pracowników z różnych działów.

Co oferują biura na krótkoterminowy wynajem?

Lokale coworkingowe w praktyce nie różnią się od tradycyjnych siedzib firm. Zwykle urządzone są jako open-space’y, ale istnieje możliwość wynajmu osobnych sal dla grupy osób. Podstawę stanowią pojedyncze lub kilkuosobowe biurka oraz niezbędne urządzenia biurowe. Bez problemu znajdziesz drukarkę czy ksero oraz – obowiązkowo – wi-fi. Wiele lokali oferuje ponadto funkcjonalnie urządzone kuchnie z wszelkimi udogodnieniami do wielogodzinnej pracy.

Co jednak z prywatnością? Tę zapewni kabina dźwiękoszczelna, która coraz częściej pojawia się w nowoczesnych biurach. Możesz swobodnie przeprowadzić w niej prywatną rozmowę lub odizolować się na jakiś czas, gdy tego potrzebujesz.

Przegląd krakowskich lokali coworkingowych

Kraków to jedno z największych centrów polskiego coworkingu. Miasto ma do zaoferowania atrakcyjne biura w świetnej lokalizacji: z dogodnym dojazdem, bliskością kawiarni czy urzędów. W niektórych z nich możesz skorzystać nawet z darmowego dnia próbnego. W ten sposób sprawdzasz w praktyce, czy dana przestrzeń Ci odpowiada.

Przedstawiamy najciekawsze propozycje lokali współdzielonych w Krakowie:

 • Business Link High5ive, ul. Pawia 9;
 • Cowork Mrowisko, ul. Krupnicza 22/5;
 • Equal Business Park B, ul. Wielicka 28B;
 • Coworking, ul. Jana Dekerta 24;
 • Coworking, ul. Samuela B. Lindego 1C;
 • Creative Coworking, ul. S. Przybyszewskiego;
 • Kancelaria Centrum, ul. Lipowa 3D.

Znajdź swoje miejsce do pracy w Krakowie!

Rynek coworkingowy w Polsce dynamicznie się rozwija. Możesz dziś śmiało przebierać w ofertach, dostosowując dostępne udogodnienia lokalu do swoich potrzeb. Przeglądając oferty biur, szukaj takich, gdzie masz możliwość prowadzenia swobodnych rozmów wideo. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie istotne dla prowadzenia biznesu. Takie rozwiązanie gwarantują budki telefoniczne do biura od Available, polskiego producenta kabin dźwiękoszczelnych dla firm.