Biura coworkingowe w Trójmieście – które wybrać?

Na terenie całego Trójmiasta, a szczególnie Gdańska, systematycznie przybywa miejsc, które oferują usługę w zakresie coworkingu. Opcja ta jest coraz bardziej pożądana w czasach, kiedy wiele osób pracuje zdalnie, z dala od siedziby swoich firm lub jako freelancerzy. Coworking jest doskonałą alternatywą dla pracy w domu. Jednak aby opcja rzeczywiście była dla nas optymalna, musimy znaleźć odpowiednią przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro coworkingowe?

Obecnie na terenie Trójmiasta funkcjonuje kilkanaście firm świadczących usługi w zakresie coworkingu. Zanim jednak wybierzemy jedną z nich, warto wiedzieć, jakie cechy powinno posiadać nasze nowe miejsce pracy. Idea coworkingu często związana jest otwartą przestrzenią (open space). Przebywając na niej, możemy socjalizować się z innymi coworkerami i nawiązywać ciekawe kontakty biznesowe. Jednak komfortowe biuro coworkingowe powinno być zaopatrzone też w oddzielny pokój do przeprowadzania rozmów telefonicznych, aby zmniejszyć natężenie hałasu na sali. Ciekawą alternatywą, coraz chętniej wybieraną, będzie też kabina dźwiękoszczelna do biura, stawiana na wspólnej przestrzeni. Warto też zwrócić uwagę, czy wybrany coworking zaopatrzony jest w pomieszczenie socjalne, szybki, niezawodny Internet, a także obsługę recepcyjną.

Modern Office

Biuro coworkingowe usytuowane jest w gdyńskiej dzielnicy Śródmieście, w dogodnej odległości od galerii handlowych, przystanków autobusowych oraz terenów zielonych. Decydując się na współpracę z Modern Office, możesz wybrać samodzielne biuro, lub też pracę w pomieszczeniu dwu- lub trzyosobowym. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy potrzebują pracy w ciszy i skupieniu. Coworkerzy mają również dostęp do sali konferencyjnej, a także przestrzeni socjalnej, idealnej do integracji. Za dodatkową opłatą możesz zarejestrować swoją firmę pod adresem ModernOffice, w ramach usługi wirtualnego biura.

O4

Kolejną, ciekawą propozycją dla coworkerów z Gdańska jest biuro O4, zlokalizowane w centrum biznesowym Olivia. Jest to bez wątpienia najbardziej przyjazna użytkownikowi opcja dostępna w Trójmieście, gdzie oprócz podstawowych usług, jak obsługa recepcyjna czy szybki internet, znajdziemy też wiele innych udogodnień. Inicjatorzy O4 zdecydowali się na wstawienie budki telefonicznej do biura, dzięki czemu osoby pracujące na przestrzeni open space mają miejsce do przeprowadzania prywatnych i poufnych rozmów telefonicznych. Poza tym cowork O4 zaopatrzony jest też w strefę relaksu, gdzie można wypocząć, wylegując się na wygodnych fotelach z widokiem na przytulne patio. Znajdziemy tam też salę rozrywki, gdzie coworkerzy mogą spróbować swoich sił w grze na najnowszej konsoli PlayStation.

Concept Space

Przestrzeń coworkingowa usytuowana jest w Gdyni, w nadmorskiej dzielnicy Orłowo. Concept Space zapewnia swoim klientom wszystkie, podstawowe udogodnienia, takie jak dostęp do kuchni, darmowe napoje zimne i ciepłe, czy stabilny Internet. Wybierając Concept Space, nie będziesz miał też problemu z parkowaniem. W okolicy placówki nie brak miejsc samochodowych, z których można korzystać bezpłatnie. Concept Space daje też swoim coworkerom możliwość zrelaksowania się na tarasie z pięknym widokiem na okolicę. Firmę na tle części konkurencji wyróżnia też dostępność przestrzeni coworkingowych na godziny. To doskonała opcja dla osób, które muszą na szybko ukończyć ważny projekt, bez konieczności płacenia za cały dzień.

Growski

Ciekawą propozycją dla freelancerów z Gdańska jest przytulna przestrzeń coworkingowa Growski, mieszcząca się w centrum miasta, w dzielnicy Strzyża. Osoby korzystające z usług firmy w ramach coworkingu mają dwie opcje do wyboru. Pierwszą jest wynajęcie biurka na sali open space, która szczególnie polecana jest freelancerom, pragnącym nawiązać nowe kontakty biznesowe. Drugą opcją jest korzystanie z wydzielonego gabinetu, która idealnie sprawdzi się w przypadku coworkerów, którzy cenią sobie samotność i ciszę. Cena abonamentu obniża się proporcjonalnie wraz ze wzrostem liczby godzin wykorzystywanych przez coworkera.