Biura coworkingowe w Szczecinie – które wybrać?

Coworking to zdecydowanie coś więcej niż tylko chwilowy trend czy przejściowa moda. To dynamicznie rozwijający się biznes, który ma zadanie sprostać oczekiwaniom początkujących przedsiębiorców, właścicieli niedużych firm, a także wszystkich osób szukających oszczędności oraz profesjonalnego miejsca do pracy. Oferta coworkingu jest dzisiaj bardzo dobrze rozwinięta w wielu polskich miastach, w tym między innymi w Szczecinie. Jeśli szukasz  biura coworkingowego w stolicy województwa zachodniopomorskiego, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, gdzie w Szczecinie możesz za niewielkie pieniądze wynająć komfortową przestrzeń do pracy.

Biura coworkingowe w Szczecinie

Kto może skorzystać z biura coworkingowego?

Początkowo idea ta była skierowana głównie do freelancerów, czyli osób realizujących projekty na zlecenie, pracujących bez etatu. Szybko jednak okazało się, że z takiego modelu pracy mogą korzystać również właściciele kilkuosobowych działalności gospodarczych, początkujący przedsiębiorcy itp. Na chwilę obecną z coworkingu czerpie wiele osób, zwłaszcza tych, którym zależy na zredukowaniu kosztów związanych z wynajmem własnego lokalu. Co więcej, biura coworkingowe z biegiem czasu stają się coraz nowocześniejsze i mogą zaoferować naprawdę doskonałe warunki do pracy.

Poza podstawowymi sprzętami biurowymi takimi jak komputery, drukarki czy skanery coraz częściej można w nich znaleźć różnego rodzaju udogodnienia takie jak, chociażby strefy relaksu, profesjonalnie wyposażone kuchnie czy biurowe budki akustyczne, dające odrobinę prywatności i pozwalające skupić się w ciszy nad wykonywanymi zadaniami. Produkty takie jak budka akustyczna The Box czy model The Hauz są nie tylko praktyczne, ale pełnią funkcję designerskiego dodatku – do najczęściej modnych – przestrzeni coworkingowych.

Szczecińskie biura coworkingowe

Biura coworkingowe w Szczecinie – zestawienie

W sytuacji, gdy interesuje Cię profesjonalnie wyposażone i komfortowe miejsce do pracy w Szczecinie, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas zestawieniem:

 • Technopark Pomerania, ulica Cyfrowa 6

  W szczecińskim Technoparku Pomerania swoje siedziby ma ponad sześćdziesiąt firm oraz organizacji z branży IT. To miejsce, w którym poza otoczeniem biznesowym możesz liczyć na profesjonalne miejsce do pracy, dedykowane głównie dla od 1 do 3-osobowych zespołów. Za dodatkową opłatą możesz skorzystać z drukarki, plotera, skanera 3D, wirtualnego serwera, a także wirtualnego biura.

 • Wirtualne Biuro Szczecin, ul. Małkowskiego 30/1

  To nowoczesne pomieszczenia biurowe zlokalizowane w samym centrum Szczecina, które możesz wynająć na godziny, aby wygodnie popracować lub stworzyć własne biuro na czas spotkania. W ofercie znajduje się między innymi adres do rejestracji i korespondencji wraz z jej obsługą, a także pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej.

 • Business Link Szczecin, ulica Zbożowa 4A

  To komfortowe i nowoczesne miejsce do pracy w prestiżowej lokalizacji, które udostępnia wszystkie podstawowe narzędzia niezbędne do rozwoju własnego biznesu. Do wyboru jest kilka pakietów, w ramach których możesz liczyć na dostęp do przestrzeni biurowej przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, obsługę korespondencji oraz wsparcie zespołu.

 • Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, ulica Jagiellońska 20-21

  Młodzi przedsiębiorcy mogą tutaj liczyć nie na pojedyncze biurka, ale na profesjonalne przestrzenie biurowe o wielkości od dwudziestu do trzydziestu metrów kwadratowych. Przestrzeń coworkingowa typu open space działa tutaj głównie na potrzeby preinkubacji.

 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego, ulica Żubrów 6

  Jeszcze jednym miejscem w Szczecinie, w którym można wynająć miejsce do pracy, jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego. Osoby, które się tutaj zgłoszą, otrzymają możliwość zarejestrowania swojego biznesu pod adresem Inkubatora, dostęp do profesjonalnie wyposażonej sali coworkingowej, a także preferencyjne warunki korzystania z usług partnerskiego biura księgowego.

Podsumowanie

Wyżej przedstawione biura coworkingowe mogą stanowić idealne rozwiązanie dla freelancerów, a także dla wszystkich osób, które zaczynają rozkręcać własną firmę w Szczecinie, nie chcąc na początku wynajmować biura. Oferta jest naprawdę bogata i zróżnicowana, dlatego każdy, kto poszukuje profesjonalnego miejsca do pracy, z całą pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.