Biura coworkingowe w Radomiu

W podróży po polskich coworkingach odwiedziliśmy już kilka miast. Dziś udajemy się do kolejnego – do Radomia. Okazuje się, że ma on spory potencjał. Nie ma tu zbyt wielu takich miejsc! Co to oznacza? To proste! Może jest to rynkowa nisza, która właśnie czeka na zapełnienie? Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o przestrzenie biurowe w Radomiu!

Praca a coworkingi

Coraz więcej osób przechodzi na zdalny tryb pracy. Młodzi ludzie zakładają swoje firmy i pracują jako freelancerzy. Często do pracy potrzebują oni wyłącznie laptopa, internetu i kawałka miejsca, w którym będzie się dało działać w spokoju. Można by pomyśleć: gdzie indziej byłoby lepiej niż w domu? W teorii – nigdzie. W praktyce jednak okazuje się, że w domowych pieleszach wiele rzeczy odciąga od wydajnej pracy. I wtedy właśnie przydaje się przestrzeń biurowa, do której można przyjść i w spokoju zająć się kwestiami zawodowymi.

Biuro coworkingowe wynajmuje się zwykle na godziny lub na dni. Na miejscu da się skorzystać z drukarki czy przesłać dokumenty faksem. Ponadto tego typu biura oferują klientom liczne udogodnienia, np.:

  • możliwość zarejestrowania swojej działalności pod danym adresem,
  • obsługę firmowej poczty,
  • dostęp do księgowości – na miejscu,
  • nowoczesne i przeznaczone do pracy w ciszy kabiny akustyczne,
  • zaopatrzony w napoje zimne i ciepłe aneks kuchenny,
  • własne miejsca parkingowe.

Dodatkowo zaletą tego typu biur jest ich lokalizacja. Łatwy dojazd, nie tylko własnym samochodem, to dla wielu osób kluczowy czynnik przy poszukiwaniu coworkingu.

Coworking: biura w Radomiu

Obecnie (stan na grudzień 2019 r.) w mieście działa instytucja o nazwie MULTIBIURO.RADOM SP. Z O.O., ulokowana przy ul. Zbrowskiego. I wygląda na to, że jest to jedyne tego typu miejsce dla freelancerów. Co to oznacza? Cóż, jeśli zastanawiałeś się nad założeniem biura coworkingowego w tym mieście, może to być dobry pomysł. Warto oczywiście zrobić rozeznanie i sprawdzić, jak kształtuje się zapotrzebowanie na takie usługi w Radomiu. Na pewno trzeba by zadbać o to, aby zaoferować klientom coś, co zachęci ich do opuszczenia home office i skorzystania z oferty coworkingu.

Jednym z elementów wyposażenia, który może szczególnie zwrócić uwagę potencjalnych zainteresowanych, będzie na pewno budka dźwiękoszczelna. To niewielka konstrukcja, która umożliwia pracę w odcięciu od rozpraszającego szmeru czy innych hałasów. I choć coworkingi z zasady powinny być miejscami, w których panuje sprzyjająca efektywnemu działaniu atmosfera – dla spragnionych zupełnej ciszy kabina taka będzie idealnym kącikiem do pracy!

Na co zwracać uwagę, zakładając takie biuro?

Wygodne krzesła, ergonomiczne biurka, przytulny aneks kuchenny... To zdecydowane minimum, gdy myślisz o utworzeniu tego typu przestrzeni biurowej. Kreując ją, trzeba wciąż mieć na uwadze potrzeby potencjalnych klientów. Jedną z nich jest oczywiście szybki i niezawodny Internet. Freelancerzy często działają w sieci. Potrzebują zatem dostępu do zdalnych systemów lub muszą komunikować się mailowo.

Ponadto należy zastanowić się, kogo zatrudnić do współpracy nad stworzeniem takiej przestrzeni. Może księgową, która będzie pomagała przedsiębiorcom w kwestiach finansowych? A może konsjerża, który wesprze klientów w bieżących sprawach?

Warto również wziąć pod uwagę lokalizację. Centrum Radomia to na pewno dobry trop. Biuro powinno być tak ulokowane, aby był do niego wygodny dojazd z dowolnej części miasta.

Zawczasu rozejrzyj się także za firmami, które pomogą Ci w wykreowaniu przestrzeni pracy. Zwracaj uwagę nie tylko na cenę, jaką proponują Ci poszczególne sklepy, ale i na jakość i renomę marek. Poszukaj też nieszablonowych, nowoczesnych rozwiązań biurowych. My oferujemy wspomniane wyżej kabiny dźwiękoszczelne, które możesz dopasować do swoich wymagań kolorystycznych. Zainteresowany taką budką do biura? Zapraszamy więc do kontaktu poprzez formularz. W odpowiedzi odezwiemy się do Ciebie z korzystną ofertą zakupu lub leasingu kabin. Życzymy powodzenia w realizacji Twojego nowego przedsięwzięcia biznesowego!