Biura coworkingowe w Poznaniu - które wybrać?

Coworkingowa mapa

W Poznaniu, który znajduje się w coworkingowej czołówce w Polsce, funkcjonuje kilkadziesiąt biur do wspólnej pracy o różnym metrażu. Są to miejsca w pełni wyposażone, z wi-fi, dostępem do takich urządzeń jak np. drukarka, skan, fax, często z własną szafką na dokumenty, z recepcją i obsługą oraz dostępem przez 24 h, a także ochroną i parkingiem. Dla przedsiębiorców poszukujących alternatywy dla tradycyjnego biura nie powinno być więc problemem wyszukanie opcji skrojonej do własnych potrzeb. Można je znaleźć m.in. przez specjalną stronę www.coworkingpoland.pl, na której internauci mają zamieszczoną pełną mapę biur coworkingowych w Polsce, ich dokładne adresy wraz z telefonami kontaktowymi, opisami biur i ofertami. Oprócz tego widnieją na niej opinie klientów.

W sercu miasta i nie tylko

Przykładowe biura coworkingowe w Poznaniu mieszczą się np. w Andersia Tower, gdzie znajduje się blisko 11.000 m kw. powierzchni biurowej wraz z 2-poziomowym parkingiem podziemnym na 200 miejsc. W tym obiekcie zlokalizowane są także m.in. sklepy, restauracje, centrum konferencyjne, sale bankietowe, basen, klub fitness oraz hotel Andersia.
Nieco mniejszą powierzchnię biurową oferuje Centrum Biurowe Podwale. Tutaj do dyspozycji klientów przygotowanych jest ok. 10.500 m kw. powierzchni biurowej na wynajem.


W centrum Poznania znajduje się City Park, z którego jest dogodny dostęp do głównych tras wyjazdowych z miasta czy autostrady A2 Berlin-Warszawa, a także blisko zlokalizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Najemcy mają do dyspozycji 3.000 m kw. powierzchni biurowej. Inną ofertę biura coworkingowego wraz z salką do spotkań można wyszukać pod tym adresem.
Podobną lokalizację w centrum Poznania ma to biuro coworkingowe, gdzie można zdecydować się na opcję dobową lub pakiet miesięczny.
Stosunkowo „młodym” miejscem do pracy na mapie Poznania, gdzie powstała przestrzeń dla osób uprawiających wolne zawody, jest Grobla7, znajdująca się na Starym Rynku. Wynajmujący mają m.in. stały dostęp do infrastruktury biurowej, salki konferencyjnej lub spotkań, czegoś do przekąszenia oraz kawy/herbaty, a także do strefy relaksu.
Na pełną obsługę księgową i biurową, a także szkolenia BHP można liczyć także w zlokalizowanej w centrum Poznania Rybakówce. Dostępne są tam dwie sale coworkingowe, w których łącznie może pracować 18 osób. Jeśli ktoś potrzebuje samodzielnego biura, to także je tam znajdzie.
Możliwość wypożyczenia biurka, laptopa i szafki na dokumenty na godziny (również w pakietach) to oferta biura przy ul. Młyńskiej.
Biorąc pod uwagę, jak wielki jest wybór w zakresie biur coworkingowych, warto porównać oferty pod względem nie tylko samego, dogodnego dla siebie dojazdu, ale także cenowo.