Biura coworkingowe w Lublinie – które wybrać?

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, jesteś freelancerem lub po prostu wykonujesz swoją pracę zdalnie? Nie potrafisz skupić się w domu, a na wynajęcie lokalu najzwyczajniej w świecie nie możesz sobie pozwolić? Jeśli tak, doskonałym rozwiązaniem może okazać się coworking. Sprawdź, w jaki sposób dokładnie działają przestrzenie coworkingowe oraz gdzie szukać tego typu biur, jeśli mieszkasz w Lublinie lub okolicy.

Coworking – jak to działa?

Idea coworkingu dała początek współdzielonym biurom, których z roku na rok przybywa nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach na świecie. Korzystanie z tego typu przestrzeni jest dość proste i sprawdzi się właściwie w przypadku każdej osoby, która nie dysponuje wystarczającymi funduszami na wynajęcie własnego biura. Początkowo coworking był dedykowany głównie freelancerom, czyli specjalistom wykonującym tzw. wolne zawody, jednak wraz z biegiem czasu okazało się, że z idei tej może korzystać szerokie grono przedsiębiorców.

W zależności od własnych potrzeb w biurze coworkingowym można zdecydować się zarówno na wynajem samego biurka, jak i oddzielnego pokoju na godziny, dni lub tygodnie. Najczęściej w tego typu miejscach wystarczy wykupić jeden z określonych pakietów, by w ramach ceny zyskać miejsce do pracy, dostęp do Internetu, a także możliwość korzystania z podstawowych urządzeń biurowych. Niektóre biura oferują też dodatkowe usługi, wśród których można znaleźć, chociażby sekretarkę, obsługę korespondencji czy możliwość organizacji spotkań biznesowych w przystosowanej do tego celu sali konferencyjnej.

Gdzie szukać biur coworkingowych w Lublinie?

Przestrzenie coworkingowe na chwilę obecną są dostępne głównie w największych miastach Polski, w tym w Lublinie. Jeśli interesuje Cię wynajęcie komfortowego biurka do pracy w tej części kraju, zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem lubelskich biur coworkingowych. Oto wybrane przez nas propozycje:

 • Alter Sp. z o. o. Inkubator Przedsiębiorczości – aleja Warszawska 102

  Nowoczesny budynek położony w dogodnej lokalizacji Lublina. W ofercie w ramach usługi coworking i wirtualne biuro można znaleźć trzy różne pakiety, w skład których wchodzi między innymi dostęp do szybkiego Internetu, drukarki i ksera, możliwość korzystania z w pełni wyposażonego pomieszczenia socjalnego, a także pierwszeństwo w przypadku chęci skorzystania z usług doradczych i szkoleniowych. Każdy z pakietów można rozszerzyć o profesjonalną asystentkę, wypożyczenie laptopa, obsługę korespondencji oraz serwis kawowy.

 • Business Link – ulica Lipowa 4a

  To innowacyjne miejsce do rozwoju biznesu, które zapewnia kreatywne miejsca do pracy dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. W zakres oferty wchodzą między innymi biura prywatne na wynajem, sale spotkań, dostęp do narzędzi online, a także porady biznesowe i szkolenia. Budynek mieści się przy ulicy Lipowej, w samym sercu Lublina.

 • Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych – ulica Związkowa 26

  To miejsce skupiające ludzi z pasją, które zostało stworzone z myślą o wszystkich przedsiębiorcach marzących o działaniu w środowisku otwartych i kreatywnych osób. Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych oferuje dwa pakiety, w ramach których wynajmujący mogą liczyć na biurko z komfortowym fotelem, szafkę zamykaną na klucz, dostęp do szybkiego szerokopasmowego łącza internetowego, a także możliwość korzystania z kompleksowo wyposażonego pomieszczenia socjalnego. Dodatkowo LITI proponuje swoim klientom fachowe wsparcie w początkowym okresie prowadzenia działalności poprzez prowadzenie spraw księgowych, usługi informatyczne, szkolenia i konsultacje z ekspertami.

 • Tarasy Zamkowe – aleja Unii Lubelskiej 2

  Specjalnie przygotowany punkt coworkingowy mieszczący się na poziomie +1 lubelskich Tarasów Zamkowych. Biura są czynne w godzinach pracy centrum handlowego. Poza możliwością wynajęcia dedykowanego biurka każdy przedsiębiorca za dodatkową opłatą może liczyć na obsługę korespondencji, dedykowany parking, a także możliwość korzystania z profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej.

Podsumowanie

Biura coworkingowe oferują nie tylko biurka, ale także całą gamę urządzeń i rozwiązań umożliwiających efektywne prowadzenie własnego biznesu. Tego typu miejsca mogą stanowić świetną alternatywę również dla freelancerów, którzy z różnych powodów nie chcą pracować ani w dużych korporacjach, ani w zupełnej samotności.