Biura coworkingowe w Łodzi

Idea coworkingu wciąż zyskuje na popularności. Biura dla freelancerów i niewielkich przedsiębiorstw powstają w niemal każdym większym mieście, w tym w Łodzi. Czy praca w takim miejscu jest wygodna? Z jakich udogodnień można korzystać – czy jest tam kawa, kuchnia oraz kabina dźwiękoszczelna? Jak sytuacja wygląda z punktu widzenia właścicieli tych biur i czy warto je zakładać? Sprawdź!

Biuro coworkingowe: czym jest?

Najprościej mówiąc, jest to wspólna przestrzeń do pracy. Spotykają się w niej często przedstawiciele rozmaitych branż i zawodów. Coworking polega więc na wynajmowaniu biur na godziny lub dni, w zależności od potrzeb. Chętnie korzystają z niego osoby, prowadzące własną działalność gospodarczą, właściciele niewielkich firm i wszyscy ci, którzy nie chcą wynajmować na własność lokalu. W miejscach tych przestrzega się określonych zasad, aby nie przeszkadzać sobie nawzajem w wydajnej pracy. Panuje tam cisza, a telefoniczne rozmowy prywatne czy biznesowe odbywają się w odosobnionych salkach lub w specjalnych budkach akustycznych.

Nowoczesne coworkingi są naprawdę świetnie wyposażone i przystosowane do wymagań biznesmenów! Na miejscu, w cenie, można skorzystać z wybranego sprzętu, np. drukarek oraz mediów (Internet). Często ma się do dyspozycji zamykaną na kluczyk szafkę. Wiele takich lokali oferuje dostęp do aneksu kuchennego, wliczonej w abonament kawy i oczywiście sanitarnego zaplecza. Niektóre z nich są otwarte w określonych godzinach, inne z kolei są do dyspozycji klientów całodobowo – w dni robocze oraz w święta. Wszystko zależy od właściciela. Wybrane biura oferują również możliwość zarejestrowania firmy na adres coworkingu i obsługi firmowej korespondencji.

Coworking w Łodzi: zalety

W samym centrum miasta znaleźć można już kilkanaście takich przestrzeni do pracy. Dogodna lokalizacja to dla wielu osób przesądzający czynnik. Inne zalety takich biur to m.in.:

 • możliwość dostosowania pakietu do własnych wymagań (indywidualne biurko, większa salka dla zespołu, sala szkoleniowa);
 • niższa cena w porównaniu z wynajmem przestrzeni biurowej na własność;
 • działanie w ciszy, z dala od rozpraszających czynników (w przeciwieństwie do pracy np. w domu);
 • obsługa w zakresie sprzątania i aranżowania przestrzeni biura;
 • możliwość skorzystania z innych udogodnień (jeśli dany lokal oferuje), np. budki dźwiękoszczelnej;
 • łatwość nawiązania kontaktów biznesowych w przerwie od pracy;
 • szansa na poznanie osób z tej samej branży lub z pokrewnych dziedzin.

Biura coworkingowe – czy warto je tworzyć?

A jak wygląda sytuacja z perspektywy właścicieli takich miejsc? Cóż, rozwijają się one bardzo prężnie. Zainteresowanie tego typu przestrzeniami wzrasta. Coraz więcej osób docenia bowiem zalety pracy zdalnej, w najdogodniejszych dla siebie godzinach. Decydując się na otwarcie takiego biura, można więc liczyć na to, że klientów nie będzie brakować. Aby tak się stało, trzeba jednak zadbać o stworzenie świetnych warunków do pracy. Poza oczywistym sprzętem, takim jak biurka, szafki i rzutniki, przyda się:

 • dobry ekspres do kawy i sama kawa wysokiej jakości;
 • dostosowanie wnętrz pod osoby niepełnosprawne;
 • ocieplenie biura za pomocą subtelnych dekoracji oraz roślin doniczkowych;
 • zainstalowanie kilku miejsc do pracy w skupieniu lub wykonywania rozmów telefonicznych.

Ważnym elementem wystroju jaki proponujemy właścicielom coworkingów są wygodne i estetyczne kabiny dźwiękoszczelne. Przykładowo budka The Hauz z wentylacją, gniazdkiem i komfortowym miejscem do pracy w ciszy pozwoli spokojnie skończyć ważny projekt, wymagający pełnego skupienia. Wewnątrz budki bez zakłóceń działają połączenia telefoniczne oraz łączność WiFi, więc pracować można bez przeszkód. Aktywna wentylacja zapewnia odpowiednią ilość świeżego powietrza.

Coworking, który przywędrował do nas jakiś czas temu z Zachodu, sprawdza się w naszych miastach całkiem dobrze. Jeśli zamierzasz założyć i udostępniać taką przestrzeń, zadbaj o należyte jej wyposażenie. Nie zapomnij o wygodnych, praktycznych budkach akustycznych. Potrzebujesz ich do swojego biura? Skontaktuj się z nami! Chętnie przygotujemy kabiny na miarę Twojego biznesu. Freelancerzy, korzystający z Twoich usług, będą Ci za to wdzięczni!