Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Jesteś freelancerem, właścicielem początkującego startupu albo wykonujesz zadania zdalnie? Nawet przy tego rodzaju formach wykonywania pracy istotne jest miejsce, w którym możesz swobodnie zająć się swoimi obowiązkami. Zacisze domu nie zawsze na to. Dlatego rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością są biura coworkingowe. Tym razem prezentujemy kilka z nich znajdujących się w Łodzi.

Zalety biur coworkingowych

Biura coworkingowe to powierzchnie biurowe do wynajęcia. Jest to dobra opcja dla osób, które dopiero rozkręcają swój biznes, a tradycyjny, stały wynajem stanowiłby dla nich duże obciążenie. Jednak zalet jest znacznie więcej. Przede wszystkim praca poza domem jest efektywniejsza – skupiasz się wyłącznie na niej i nie masz wokół siebie rozpraszaczy. Wielu osobom brak też samodyscypliny do tego, aby zaczynać dzień swojej pracy o określonej porze, jeśli pozostają we własnym mieszkaniu. Dobrze jest oddzielić te dwie strefy od siebie, choćby dla psychicznego komfortu.

Dodatkowo biura coworkingowe oferują ciekawe udogodnienia, podobne do tych, które można spotkać w korporacjach – jednak w luźniejszej atmosferze. Należą do nich m.in.:

 • strefy relaksu,
 • w pełni wyposażone kuchnie,
 • wirtualne biuro (co może być szczególnie przydatne przy rejestracji działalności gospodarczej),
 • sale konferencyjne do spotkań z klientami,
 • a nawet kabiny dźwiękoszczelne, kiedy potrzebujesz wykonać bardzo ważny telefon.

Poza tym jest do doskonałe miejsce do budowania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń z osobami zajmującymi biurka obok. A w dalszym ciągu jest to tańsze niż codzienne wychodzenie do kawiarni!

Gdzie znaleźć przestrzeń coworkingową w Łodzi?

Łódź, która stawia na rozwój przemysłów kreatywnych, pełna jest biur coworkingowych wartych uwagi. Wyróżnia je dobra lokalizacja i ponadprzeciętna estetyka. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

  • Business Link – ul. Narutowicza 34

   Piękny, pofabryczny, odrestaurowany budynek położony blisko centrum i ulicy Piotrkowskiej. Oferuje zarówno biura dedykowane, jak i prywatne. Te pierwsze pozwalają czuć się jak "u siebie". Masz zagwarantowaną zamykaną szafkę na osobiste dokumenty oraz różnego typu materiały. Drugie to dobrze wyposażone pomieszczenia, w których może pracować do 6 osób. Istnieje jednak możliwość stworzenia enklawy, dla firm zatrudniających do 100 pracowników. Przestrzeń dostępna jest 24 godziny na dobę, a okres wynajmu jest bardzo elastyczny z jedynie miesięcznym wypowiedzeniem.

  • Regus – ul. Sienkiewicza 72

   Biurowiec w stylowym budynku jednej z dawnych manufaktur ma doskonałą lokalizację przy jednej z największych galerii handlowych oraz w pobliżu ulicy Piotrkowskiej i wielu przystanków komunikacji miejskiej. Można wynająć w nim biura prywatne oraz współdzielone wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami. W budynku mieszczą się także redakcje "Gazety Wyborczej" oraz Radia Złote Przeboje i TOK FM.

  • Smart Office – al. Politechniki 1

   Strefa coworkingowa umiejscowiona na terenie centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja. Może z niego korzystać każdy od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 zupełnie za darmo.

  • Idea Hub – ul. Drewnowska 58A

   Coworking dla niewielkich firm posiadających konto w Idea Banku, dla których usługa jest bezpłatna. Przestrzeń jest wyposażona w niezbędne sprzęty, open space oraz dwie sale konferencyjne.

  • CoSpot office & coworking – ul. Zachodnia 70

   Piękne designerskie przestrzenie, które zachwycają swoim wystrojem i stwarzają prawdziwie kreatywną atmosferę. Nowoczesna kuchnia, przeszklone biura oraz ergonomiczne miejsca pracy zapewniają ogromny komfort użytkowania.

  • Biuro coworkingowe LOCUS – ul. Piotrkowska 276

   Małe, przyjazne biuro, które powinno spełniać oczekiwania niewielkich teamów. Wyposażone jest w sale biznesowe, szkoleniowe oraz konferencyjne.

Komfortowa przestrzeń do pracy jest niezwykle istotna dla efektywności naszych działań. Nawet jeśli decydujemy się na biuro coworkingowe, zwróćmy uwagę na sposób ich zaplanowania oraz wyposażenie.