Biura coworkingowe w Krakowie – które wybrać?

Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszy się coworking. To wykorzystywanie wspólnej przestrzeni przez osoby odpowiedzialne za indywidualne projekty, wykonujące pracę zdalną czy rozwijające swój biznes. Zazwyczaj z tej formy korzystają właściciele startupów, osoby zatrudnione czy freelancerzy. W praktyce wygląda to tak, że zainteresowana coworkingiem osoba wynajmuje miejsce w biurze, mogąc jednocześnie korzystać z innych udogodnień, jak chociażby strefa relaksu.

To niezwykle korzystne rozwiązanie również pod względem finansowym. Wynajmowanie powierzchni na wyłączność dla jednej, dwóch czy nawet kilku osób może być zbyt dużym kosztem, niż najem przestrzeni w biurze. To także lepszy sposób na efektywniejszą pracę – gdyż wykonywanie tych samych zadań w domu mogłoby odbywać się dłużej i ciężej. Na produktywność wpływa możliwość skupienia, otoczenie, cisza, a także pomieszczenie.\

Coworking w Krakowie

Także i tam można coraz częściej spotkać się z biurami coworkingowymi. Prezentujemy listę kilku punktów na mapie wyjątkowego i rozwojowego miasta – Krakowa.

 • Krakowski Park Technologiczny

  Nie mogliśmy nie wspomnieć o jednym z najbardziej znanych punktów na mapie stolicy Małopolski. KPT nie jest przeznaczony jedynie do coworkingu, ale istnieje możliwość wynajmu przestrzeni do pracy (113 m2 powierzchni wyposażonej w 20 biurek). Park wyróżnia przede wszystkim nowoczesna architektura.

 • OffOffice – ulica Bydgoska 6

  Powierzchnia dla kilkunastu osób z budkami akustycznymi do przeprowadzania rozmów lub pracy w ciszy. Nowoczesny design, możliwość skorzystania z kuchni, w której, dla rozładowania stresu można zagrać także w piłkarzyki, a także ładny taras (widok na park, cisza i bliskość natury).

 • Business Link High5ive – ulica Mogilska 65 oraz Pawia 9 (dwie lokalizacje)

  Aż 4 tysiące m2 powierzchni klasy premium, pośród których znajdują się dwie sale coworkingowe (open space). Decydując się na to biuro, można korzystać także z chillout roomu, kuchni oraz sal konferencyjnych.

 • Creative Coworking – ulica Przybyszewskiego 17B

  Przestrzeń, w której nie ma utartych schematów; kolorowe meble, estetyczny wystrój, dostęp do urządzeń biurowych – to główne wyróżniki Creative Coworking w Krakowie. Każdy, kto jest zainteresowany coworkingiem, może wynająć miejsce na miesiąc, kilka dni, dzień, a nawet na godziny.

 • Bióro – ulica Dietla 97/9a

  Istnieje możliwość pracy zarówno w pokojach cichych, jak i w pomieszczeniach głośnych, w których rozmawia się przez telefon. Można organizować tam spotkania biznesowe, gdyż w ofercie firmy znajduje się także bezpłatne korzystanie z sali szkoleniowej. Wspólną przestrzenią jest kuchnia ze stołem, łazienka, balkon, a także przedpokój z sofą.

Działalność przy własnym projekcie, jednak w otoczeniu innych ludzi to świetny pomysł na skoncentrowanie się na wykonywanym zadaniu. Ponadto to szansa na poznanie specjalistów z innych firm czy branż (wraz z nawiązaniem kontaktu z nimi), a także pracę w estetycznych warunkach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Jesteśmy pewni, że gdyby we wszystkich biurach coworkingowych, w których wynajmujący wykonują zadania w otwartej przestrzeni, znajdowały się budki akustyczne, tego typu miejsca byłyby jeszcze bardziej popularne. Nasza budka The Box nie zajmuje dużo miejsca, a jest niezwykle praktycznym narzędziem w każdej branży.