Biura coworkingowe w Katowicach – które wybrać?

Dynamicznie rozwijający się coworking stanowi coraz bardziej docenianą ideę w wielu krajach na całym świecie. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że w dobie Internetu siedziba pracy przestaje mieć znaczenie, a w wielu zawodach przydzielone zadania można spokojnie wykonywać zdalnie. Ponieważ praca wymaga skupienia, a w domu nie zawsze panują do tego idealne warunki, z pomocą przychodzą biura coworkingowe, które powstają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym miejscom do pracy w Katowicach – sprawdź, jakie oferują warunki i wybierz najlepszą przestrzeń dla siebie.

Coworking – oddzielnie, ale wspólnie

Idea ta jest stosunkowo młodym zjawiskiem, jednak z całą pewnością ma przed sobą świetlaną przyszłość. Główne założenie coworkingu jest zrozumiałe i klarowne – fundamentem pomysłu jest wykreowanie takich warunków, które pozwolą na połączenie zalet pracy biurowej z niezależnością, która jest ceniona przez osoby wykonujące tzw. wolne zawody. Pierwsze polskie biuro coworkingowe powstało w Warszawie, a wraz z nim zaczęło pojawiać się coraz więcej tego typu miejsc w całej Polsce. Co ważne, wiele z nich oferuje nie tylko dostęp do biurka czy podstawowych urządzeń biurowych takich jak drukarka, faks itp. Coraz więcej lokali jest wyposażanych w nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę, do których należy, chociażby strefa relaksu, pokój gier czy biurowa budka akustyczna The Box umożliwiająca uzyskanie pożądanej ciszy i spokoju.

Perspektywa różnych architektonicznych stylów w śródmieściu w Katowicach.

Biura coworkingowe w Katowicach – zestawienie

Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy jesteś grafikiem lub architektem, poniżej znajdziesz spis biur coworkingowych na terenie stolicy województwa śląskiego, w których możesz liczyć na komfortowe warunki do pracy. Oto one:

 • Co.Factory, ulica Porcelanowa 23

  W budynkach założonej w latach dwudziestych XX wieku katowickiej fabryki porcelany dzisiaj znajduje się inspirujące miejsce do pracy, z biurkami, salami konferencyjnymi, a także z darmowym parkingiem. Można tu mieć nie tylko siedzibę swojej firmy, ale także własne biurko, a nawet gabinet na wyłączność. Zakres oferowanych usług obejmuje między innymi obsługę korespondencji, adres rejestracyjny przedsiębiorstwa, a także wysyłkę listów i paczek.

 • Katodesk Cowork, ulica Św. Jana 11/4

  To nowoczesna przestrzeń, w której można wynająć biurko standard lub dedykowane. Pierwsza opcja obejmuje dostęp do przestrzeni biurowej bez zarezerwowanego biurka, natomiast druga polega na zarezerwowaniu biurka wyłącznie dla siebie. Osoby odwiedzające katowicki Katodesk Cowork ponadto mogą liczyć na dostęp do podstawowych urządzeń biurowych, aneksu kuchennego, pomieszczenia konferencyjnego oraz sali szkoleniowej.

 • Coworking Krzywa 12, ulica Krzywa 12

  To biuro stworzone przez startupowców, które poza perfekcyjną lokalizacją może poszczycić się wieloma nowoczesnymi urządzeniami biurowymi, salą konferencyjną, szybkim Internetem oraz domową atmosferą. Osoby, które zdecydują się na wynajem biurka, mogą liczyć na dostęp do niego 24/7.

 • Cluster Cowork, ulica Wolnego 4

  Miejsca do pracy są tutaj dostępne w dwóch podstawowych wariantach: hot desk oraz biurka dedykowane. W pakiecie znajduje się super szybki Internet, drukowanie oraz dostęp do aneksu kuchennego. Ponadto w Cluster Cowork można wynająć dedykowane biuro dla zespołu od dwóch do dwudziestu sześciu osób.

 • City Space, ulica Piotra Skargi 6

  Na najwyższym piętrze katowickiego Supersamu znajduje się nowoczesna przestrzeń biurowa City Space, mogąca stanowić idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców poszukujących elastycznej formy najmu powierzchni biurowej oraz dla wszystkich osób potrzebujących komfortowego miejsca do pracy. Poza biurem wirtualnym można tu wynająć biurko serwisowane z dostępem 24/7 i możliwością zarejestrowania firmy pod adresem City Space.

Nowoczesne budynki biurowo-mieszkalne nocą.

Podsumowanie

Coworking to z całą pewnością znacznie więcej niż tylko miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zawodowych projektów. To przede wszystkim społeczność, która pozwala otoczyć się grupą pasjonatów. Dla wielu osób to niezwykle ciekawa alternatywa dla pracy w domu przyczyniająca się do wzrostu motywacji i przypływu chęci do działania.