Biura coworkingowe w Gliwicach – które wybrać?

Jesteś freelancerem, wykonujesz swoje obowiązki zawodowe zdalnie lub prowadzisz własną jednoosobową działalność gospodarczą? Coraz częściej czujesz, że masz dość samotności, a warunki panujące w domu uniemożliwiają Ci skupienie się na realizowanych projektach? Jeśli tak, rozwiązaniem tych problemów może okazać się coworking. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych biur coworkingowych w Gliwicach, do których możesz udać się, aby skorzystać z komfortowej przestrzeni do pracy.

Co tak naprawdę daje coworking?

Inicjatywa ta stanowi przede wszystkim fundamentalną zmianę w sposobie pracy. Dynamicznie rozwijający się w wielu krajach na całym świecie coworking to bez wątpienia znacznie więcej niż tylko miejsce do wykonywania obowiązków zawodowych, czy prowadzenia działalności gospodarczej. Centra coworkingowe można znaleźć już praktycznie we wszystkich dużych miastach w Polsce, a to, co je wyróżnia, to fakt, że szczególny nacisk kładą na aspekt, by pracować razem.

Inicjatywa ta ma to do siebie, że osoba pracująca zdalnie, czy prowadząca firmę, może otoczyć się grupą pasjonatów, przez co od razu wzrasta jej poziom motywacji i przybywa chęci do życia. Warto też podkreślić, że dzisiejsze biura coworkingowe stają się coraz nowocześniejszymi przestrzeniami do pracy, wyposażonymi, chociażby w takie udogodnienia jak strefa relaksu, konsola do gier, ścianka wspinaczkowa, czy biurowa budka akustyczna The Box, która umożliwia pracownikowi odcięcie się od hałasu i skoncentrowaniu się na wykonywanym zadaniu.

Biura coworkingowe w Gliwicach – zestawienie

W sytuacji, gdy mieszkasz na Górnym Śląsku i właśnie poszukujesz komfortowego miejsca do pracy, z pomocą mogą przyjść gliwickie biura coworkingowe. Według nas szczególną uwagę warto zwrócić na następujące miejsca:

ColabSPACE, ulica Zwycięstwa 10

To nowoczesna przestrzeń biurowa, w której dostępne są miejsca w open space, prywatne biurka, a także wydzielone, zamknięte gabinety do pracy. Biurko dedykowane możesz tutaj wynająć od 349 złotych miesięcznie – cena zawiera także dostęp do sali relaksu, profesjonalnie wyposażonej kuchni, szybkiego Internetu oraz niekończącej się kawy, herbaty i wody.

Park Naukowo-Technologiczny Technopark, ulica Konarskiego 18C

Coworking w gliwickim Parku Naukowo-Technologicznym może stanowić idealną propozycję dla osób młodych, wykonujących swoje obowiązki zawodowe zdalnie, a także dla początkujących przedsiębiorców. W ramach oferty można tu zdecydować się na jeden z czterech pakietów, zyskując dostęp do biurka, krzesła, zamykanej szafki, aneksu kuchennego oraz bezprzewodowego Internetu. Ponadto klienci mogą liczyć na możliwość wynajęcia sali szkoleniowej na preferencyjnych warunkach.

Centrum Handlowe FORUM, ulica Lipowa 1

To z kolei nowoczesna przestrzeń do pracy zlokalizowana w samym sercu Górnego Śląska, która została przygotowana z myślą o studentach, uczniach i wolnych strzelcach. Na osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty Centrum FORUM, czekają komfortowe miejsca do pracy z bezpłatnym dostępem do szybkiego i  niezawodnego łącza internetowego.

Proximus, ulica Zwycięstwa 14

W sytuacji, kiedy dopiero rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w Gliwicach lub potrzebujesz biura tylko w określonym wymiarze czasowym, dobrym wyborem może być skorzystanie z oferty firmy Proximus. W budynku biurowym zlokalizowanym w dogodnej części Górnego Śląska możesz wynająć elegancko umeblowane biuro z dostępem do sieci internetowej, z możliwością najmu na godziny. Pokój zawiera biurko, krzesło, regały oraz pojemniki umożliwiające przechowywanie dokumentów.

Podsumowanie

Coworking to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie potrafią odnaleźć się w samotnej pracy lub nie mają w domu dogodnych warunków do wykonywania zadań zawodowych w ciszy i spokoju. W takiej sytuacji biura coworkingowe spełniają swoją funkcję znakomicie – pozwalają pracować samodzielnie, ale nie samotnie, zapewniając możliwość pracy na godziny, w wybrane dni lub wykupienie abonamentu na cały miesiąc.