Biura coworkingowe w Bydgoszczy – które wybrać?

Jeszcze do niedawna był w Polsce praktycznie nieznany. Obecnie robi zawrotną karierę, umożliwiając w tani i wygodny sposób wynająć komfortowe miejsce do pracy. Mowa o coworkingu, który można tłumaczyć jako wspólną pracę dwóch, trzech lub większej liczby osób. Niektóre z nich oferują wiele nowoczesnych udogodnień takich jak, chociażby kabiny dźwiękoszczelne (znane jako biurowe budki akustyczne). Dzięki nim w pełnym skupieniu można pracować nad realizacją projektów, a także kontaktować się z klientami bez przeszkadzania pozostałym użytkownikom biura coworkingowego. Dobrym przykładem takiego rozwiązania są budki akustyczne The Hauz oraz The Box. Dla najbardziej wymagających sprawdzi się model Big Hauz, który dzięki komfortowym rozmiarom pozwala nawet na… umawianie spotkań biznesowych!

Nowe biura powstają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu, a każde z nich jest inne. Jeśli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy lub okolic i szukasz profesjonalnej przestrzeni coworkingowej do pracy, doskonale trafiłeś. Prezentujemy najciekawsze bydgoskie biura, w których czeka na Ciebie biurko do wynajęcia.

coworking w Bydgoszczy

Dlaczego rośnie zainteresowanie coworkingiem?

Coworking, o czym być może już wiesz, jest inicjatywą stosunkowo młodą, która przywędrowała do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam w 2005 roku zostało założone pierwsze biuro coworkingowe. Idea ta została przyjęta z dużym entuzjazmem, dlatego dzisiaj coworking dynamicznie rozwija się w wielu krajach na całym świecie. Taki rodzaj pracy wydaje się szczególnie atrakcyjny nie tylko dla osób wykonujących tzw. wolne zawody. Z przestrzeni coworkingowych chętnie korzystają także przedsiębiorcy, zwłaszcza stawiający pierwsze kroki w biznesie. Gdy firma rozpoczyna działalność, biuro coworkingowe może okazać się idealnym miejscem, w którym można popracować, spotkać się z resztą zespołu czy odbyć rozmowę z potencjalnymi kontrahentami.

To, co jest najbardziej charakterystyczne dla tego typu placówek, to przede wszystkim różnorodność oraz elastyczność. Klient może zdecydować się zarówno na wynajęcie samego biurka, jak i zarezerwowanie całego pomieszczenia ze sprzętem niezbędnym do pracy. Jedną z istotniejszych zalet coworkingu jest także możliwość nawiązania kontaktu z osobami z różnych branż.

Biura coworkingowe w Bydgoszczy – zestawienie

W sytuacji, gdy szukasz komfortowego miejsca do pracy we wspólnej przestrzeni na terenie Bydgoszczy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez poniższe placówki:

 • Starówka Office – ulica Długa 16

  To nowoczesne sale biurowe i przestrzenie konferencyjne zlokalizowane w samym centrum Bydgoszczy, które mogą stanowić doskonałą alternatywę dla własnego biura. Poza wygodnym i profesjonalnym miejscem do pracy czeka tu na Ciebie szeroka gama usług dodatkowych takich jak, chociażby obsługa korespondencji, magazyn dokumentów itp.

 • ECD CONSILIS – ulica Kościuszki 27B/8

  Profesjonalna infrastruktura biurowa mieszcząca się w dogodnej części Bydgoszczy. Można tu wynająć komfortowe biurko do pracy już od trzydziestu złotych za dzień. W ofercie znajduje się dostęp do niezbędnych urządzeń biurowych, wspólnej kuchni oraz strefy relaksu. W budynku znajduje się też sala szkoleniowa oraz laboratorium komputerowe.

 • Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny – biurowiec IDEA, ulica ul. Bydgoskich Przemysłowców 6

  IDEA Przestrzeń Biznesu to obiekt zlokalizowany na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, w którym można wynająć powierzchnię biurową lub skorzystać z szerokiej gamy dodatkowych usług (konferencje, warsztaty). W ramach umowy możesz liczyć na dostęp do biurka z krzesłem, łącza internetowego, kuchni, kawy i herbaty, a także naziemnego miejsca parkingowego.

 • FAMA-AB Home Staging – ulica Pomorska 15

  Powierzchnia biurowa do wynajęcia w stuletnim budynku w ścisłym sercu Bydgoszczy. Lokal został wyposażony w niezbędne meble (biurka, krzesła, szafki zamykane na klucz), aneks kuchenny, łazienkę oraz urządzenia biurowe. W ramach oferty przygotowano dodatkowe usługi, w tym między innymi catering.

 • Your Office – ulica Gdańska 123/2

  Przestrzeń do wynajęcia mieszcząca się w nowoczesnym biurowcu blisko bydgoskiego dworca PKP oraz Starówki. Wszystkie udostępniane biura, gabinety oraz sale konferencyjne są klimatyzowane i posiadają dostęp do Internetu. W zakres usług wchodzi między innymi udostępnianie adresu firmy, obsługa kalendarza spotkań, obsługa linii telefonicznej oraz pomoc prawna i księgowa.

miejsca coworkingowe w Bydgoszczy

Podsumowanie

Praktycznie wszystkie biura coworkingowe w Bydgoszczy są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, dobrze skomunikowanych z pozostałymi dzielnicami miasta. Jednak sama lokalizacja to jeszcze nie wszystko. Z punktu widzenia osób zastanawiających się nad pracą w takiej placówce, ważne jest także to, że każde z nich zostało doskonale wyposażone i dysponuje profesjonalną infrastrukturą biurową.