Biura coworkingowe na Pomorzu.

Jesteś freelancerem i wykonujesz pracę zdalnie? Jeśli tak, to wiesz, jak ciężko o zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni, która umożliwia optymalną i wydajną organizację zadań. Wynajęcie biura najczęściej wiąże się z bardzo wysokim kosztem, który bywa po prostu nieopłacalny. Czy istnieje jakaś relatywnie tania alternatywa dla osób, które poszukują własnego biurka poza domem, a nie chcą inwestować w stały najem? O tym postaramy się napisać w niniejszym artykule.

Praca w domu, kawiarni a może na świeżym powietrzu?

Większość osób pracujących zdalnie zaczyna od wykonywania zleceń w domowym zaciszu. Jednak już po kilku dniach czy tygodniach okazuje się, że taka organizacja obowiązków nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Głównym powodem jest trudność wynikająca z wyraźnego oddzielenia życia osobistego od zawodowego. Dlatego tak łatwo o rozproszenie i podejmowanie działań, które zaburzają rytm dnia Dodatkowo bliscy najczęściej myślą, że „siedzisz w domu” i notorycznie przeszkadzają w wykonywaniu obowiązków. Partner prosi o załatwienie drobiazgów, które rozbijają Ci dzień? Dzieci przeszkadzają, bo przecież jesteś w domu? Znajomi wpadają na kawę, bo wiedzą, że Cię zastaną? Wiemy, że dużo osób odpowiada twierdząco.

Dlatego też freelancerów często można spotkać w kawiarniach. Jednak czy to dobre rozwiązanie? Hałas, rozmowy innych osób plus wydawanie często niemałych pieniędzy na kawę, coś do jedzenia… Co z ekonomicznego punktu widzenia wskazuje niestety na nieopłacalność. A może rozwiązaniem jest praca na świeżym powietrzu? Miło jest posiedzieć na ławce w parku, jednak i tutaj mogą przeszkadzać Ci inni ludzie. No i bateria laptopa również potrzebuje naładowania, zatem czas pracy jest mocno ograniczony. Także czas spędzony w ten sposób lepiej wykorzystać na relaks i odpoczynek po wykonaniu obowiązków zawodowych.

To jedno z najciekawszych rozwiązań, na jakie możesz wpaść. Jeśli nie słyszałeś o tej opcji, śpieszymy z wyjaśnieniami! Są to powierzchnie biurowe, udostępniane osobom wykonującym pracę zdalnie. W ten sposób możesz znaleźć swoją własną, komfortową przestrzeń, bez ponoszenia opłat na wynajem całego biura. Właściciele udostępniający tak ową opcję dbają o to, by zapewnić wygodne miejsce pracy, dostęp do Internetu a najczęściej również sprzętów biurowych, takich jak kserokopiarki, faksy, czy drukarki. W większości są również zaopatrzone w część bufetową, gdzie możesz przygotować sobie kawę czy herbatę. Pozwala to na pełną optymalizację kwestii organizacyjnych. Nic Cię nie rozprasza, nikt nie przeszkadza, a Ty możesz w spokoju wykonać swoje obowiązki.

Jak wyglądają biura coworkingowe?

Oczywiście ciężko o jednoznaczną odpowiedź, jednak są pewne zasady, którymi kieruje się większość. Ważne jest tworzenie indywidualnych przestrzeni, w których każdy freelancer będzie czuł się komfortowo i będzie mógł w spokoju pracować. Zazwyczaj są to przytulne wnętrza, które nieco odbiegają od stylistyki przypisanej typowym korporacjom. Dodatkowymi usługami takich powierzchni jest udostępnianie ich na prowadzenie spotkań biznesowych, czy rozmów kwalifikacyjnych.

Najciekawsze możliwości coworkingu na Pomorzu

Nad polskim morzem znaleźć można dziesiątki ofert dla freelancerów i startup'ów. Ceny za wynajęcie biura coworkingowego zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, w zależności od wymiaru godzin. Jednak są one zazwyczaj niezwykle przystępne w porównaniu z najmem lokalu na wyłączność. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj osoba pracująca zdalnie nie jest zobligowana do wynajmowania powierzchni codziennie – może być to nawet jeden dzień w tygodniu, czy miesiącu. To elastyczne rozwiązanie, które świetnie rezonuje z pracą freelancerów. Oto najciekawsze propozycje:

1. O4

https://o4.network/pl/
Al. Grunwaldzka 472B
Olivia Four – level 0/1/2
80-309 Gdańsk POLAND

2. WORQ

http://www.worq.pl/
Ul. Świętojańska 43/23 (Baltiq Plaza)
wejście od ul. Wybickiego, 2 piętro, z windy na lewo
Gdynia 81-391

3. Concept Space

https://www.conceptspace.pl/
Plac Górnośląski 21
81-509 Gdynia

4. Leśna Hub

https://lesnahub.pl/
ul. Leśna 1
81-876 Sopot

Niezwykle przydatna w takich miejscach jest biurowa budka akustyczna,  warto zwrócić uwagę czy biuro ma dostęp do takiej opcji. Pozwala ona na przeprowadzenie ważnej rozmowy telefonicznej czy konferencji, bez żadnych zewnętrznych zakłóceń. Dzięki temu wyjdziesz na profesjonalistę i będziesz mógł liczyć na pozytywny odbiór swoich interesantów. Dlatego szukając idealnego miejsca do pracy, warto znaleźć takie, które posiada dźwiękoszczelną  budkę telefoniczną. To również wygodne rozwiązanie, gdy musisz wykonać pilny rozmowę w prywatnej sprawie. Warto mieć to na uwadze!

Jeśli jesteś właścicielem biura coworkingowego i zainteresowało Cię takie rozwiązanie, aby jeszcze bardziej podnieść komfort pracy osób wynajmujących u Ciebie miejsce, skontaktuj się z Available. Kabiny dźwiękoszczelne mogą znacząco wyróżnić Twoją usługę i zachęcić większą ilość osób do skorzystania z niej.