Biura coworkingowe na Mazowszu?

Coworking zaczyna być zjawiskiem powszechnym. To miejsca popularne wśród freelancerów, ale nie tylko. Z ogólnodostępnych ofert przestrzeni biurowych, wynajmowanych na godziny, dni, tygodnie, a czasem na miesiące korzysta wielu przedsiębiorców, zarówno tych małych, jak i największych firm, czy start-upów. To pomieszczenia dla osób organizujących szkolenia, warsztaty, rozmowy kwalifikacyjne... Możliwości, jak i również oczekiwania wobec takich miejsc, są naprawdę duże. Jak sprawdzają się takie przestrzenie? Co je charakteryzuje? Gdzie znajdują się najlepsze biura coworkingowe na Mazowszu? Czy udogodnienia takie jak budka telefoniczna są niezbędne? Oto pytania, na które odpowiemy w tym artykule.

Czym charakteryzuje się dobre biuro coworkingowe?

Zanim podejmiesz decyzję o wynajęciu dla siebie takiej przestrzeni, warto najpierw rozważyć kilka różnych ofert. Z pewnością istotnym aspektem jest odległość biura od Twojego miejsca zamieszkania. Im bliżej się ono znajduje, tym mniej czasu zmarnujesz na dojazdy. Jednak czasem warto pojechać trochę dalej, aby znaleźć miejsce idealne. Na co zwracać uwagę? Z pewnością nie bez znaczenia jest nowoczesny desing. Ciekawie zaprojektowane pomieszczenia wpływają na kreatywność i chęć przychodzenia do pracy. Zwróć uwagę na stosunek ceny do jakości. Najlepsze biura coworkingowe mają atrakcyjne pakiety i różnorodne opcje jak np. wynajem miejsca na godziny lub wykupowanie abonamentów tygodniowych, czy miesięcznych. Warto szukać miejsc, które oferują innowacyjne rozwiązania. Strefa relaksu? To niezwykle przydatny dodatek, mocno wpływający na poprawę wydajności w ciągu pracy lub pozwala zakończyć dzień w świetnym stylu — masz okazję odpocząć od obowiązków i wychillować przed powrotem do domu.

Warto, aby w przestrzeni coworkongowej znajdywały się budki akustyczne, czyli kabiny dźwiękoszczelne . Znasz to rozwiązanie? Pozwalają na całkowite odcięcie się od bodźców zewnętrznych, gdy musisz przeprowadzić ważną rozmowę telefoniczną lub wideokonferencję.

Jak wybrać biuro idealne dla Ciebie?

Zastanów się, do czego jest Ci ono najbardziej potrzebne. Jeśli ma pełnić funkcję reprezentacyjną, będziesz się spotykał z partnerami biznesowymi, zdecyduj się na możliwie atrakcyjną lokalizację, biuro wyposażone w recepcję czy też salę konferencyjną. Jesteś wolnym strzelcem czy wolisz pracę w zespole? Wiele miejsc pozwala na dostosowanie się do Twoich preferencji, jeśli chodzi o zespół lub stworzenie Ci ustronnego miejsca, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Najlepsze biura w Warszawie

Stolica zdecydowanie jest lokalizacją, w której znaleźć można najwięcej ofert dotyczących wynajmu powierzchni coworkingowych. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych biur:

1) BIURCO

ul. Twarda 44

00-831 Warszawa

2) BOBO Coworking

ul. Prosta 70

00-838 Warszawa

3) Solutions.Rent - 2 lokalizacje

    1) Ethos

    Plac 3 Krzyży 10/14

    00-499 Warszawa

    2) Plac Malachowskiego 2

    00-060 Warszawa

4) ClockWork - 3 lokalizacje

    1. Mokotów

    ul. Ksawerów 3

    02-656 Warszawa

    2. Ursynów

    ul. Zamiany 8 LU202

    02-786 Warszawa

    3. Centrum

    ul. Twarda 1

    00-114 Warszawa

Biura Coworkingowie w województwie mazowieckim

Zapotrzebowanie na wynajmowanie biur coworkingowych zdecydowanie nie dotyczy tylko Warszawy. Oto propozycje z innych regionów Mazowsza:

1) Multibiuro CoWorking

ul. Chrobrego 22

26-600 Radom

2) Kielecki Park Technologiczny

ul. Olszewskiego 6

25-663 Kielce

3) Garden Office

ul 10 Lutego 15

08-110 Siedlce

4) Przetwornia

ul. Synagonalna 4

09-400 Płock

5) Bizoon

Jagiellońska 13A

05-120 Legionowo

Podsumowanie

Jak łatwo zauważyć, ilość ofert wskazuje na coraz większe zainteresowanie. Wybierając biuro, sprawdzaj wszystkie oferowane udogodnienia. Poza dostępem do Internetu, drukarek, faksów, zaplecza kuchennego zwróć uwagę na takie aspekty jak możliwość korzystania z budki telefonicznej, będącej zapewnieniem strefy ciszy, w tętniących życiem przestrzeniach coworkingowych.

Jeśli jesteś właścicielem biura, które oferuje wynajem miejsc, koniecznie skontaktuj się z firmą Available i wyróżnij się na tle konkurencji!