Akustyka w biurze – ciche biuro, bez uciszania pracowników?

Podążając za zachodnimi trendami, w Polsce buduje się coraz więcej biur typu open space. Choć sprzyjają one pracy zespołowej, to osoby w nich pracujące bywają zmęczone nieustannym gwarem i szmerem rozmów. Do tego dzwoniące telefony, szuranie krzeseł... Co zatem zrobić? Sposobów na poprawę sytuacji jest kilka, a wśród nich – nowoczesne kabiny dźwiękoszczelne. Zobacz, jak stworzyć w biurze lepsze warunki pracy!

Projekt przestrzeni biurowych a akustyka

Na dużych halach, gdzie ustawionych ma być kilkadziesiąt biurek, trzeba zaplanować sensowne rozwiązania akustyczne. Do nich zaliczają się m.in.:

  • obniżone, podwieszane sufity,
  • grube zasłony lub kotary, oddzielające od siebie poszczególne zespoły,
  • budki akustyczne,
  • dywanowe wykładziny, ograniczające odgłosy przesuwanych krzeseł i kroków,
  • pochłaniające dźwięki panele na ścianę.

Zastosowanie takich elementów aranżacyjnych znacznie poprawi komfort pracy. Wiele osób, pracujących na otwartych przestrzeniach, korzysta też ze słuchawek.

Cisza na open space: czy to wykonalne?

Każdy, kto pracuje w tego typu warunkach, wie, jak uciążliwe dla otoczenia mogą być niektóre czynniki. Dlatego pracownicy w takim biurze starają się przestrzegać pewnych zasad, które pozwalają zachować względny spokój. Wiadomo jednak, że cisza jak makiem zasiał jest tu raczej nie do osiągnięcia. Co jakiś czas trzeba wstać od biurka, przejść się do kuchni albo łazienki, skonsultować ważną kwestię projektową z kolegą czy zwyczajnie... kichnąć. Co zatem zrobić, gdy wymagana jest pełna koncentracja, aby ukończyć ważne zadanie? Gdzie się odizolować? Praca z domu nie zawsze wchodzi przecież w grę...

W Available dostarczamy nowoczesne przestrzenie do cichej pracy. Są to specjalne kabiny dźwiękoszczelne, wyposażone w oświetlenie, klimatyzację oraz pozwalające pracować na siedząco. Kilka takich budek, rozmieszczonych w różnych miejscach w biurze, na pewno przyda się pracownikom z różnych działów!

Budki akustyczne do biura

W wielu korporacjach można dziś już korzystać z komfortowych, wyciszanych kabin. Miejsca te pozwalają na spokojną pracę z laptopem – ale nie tylko. Jeśli ktoś potrzebuje porozmawiać przez telefon, ale nie chce tego robić przy kolegach z biurek obok, może zadzwonić właśnie w takiej kabinie. Wszystko dzięki temu, iż budka jest odizolowana akustycznie. Będąc w niej, nie słyszy się hałasu z zewnątrz. Z kolei osoby, przechodzące obok, nie są w stanie podsłuchać prywatnej konwersacji.

W ofercie mamy również kabiny dwuosobowe, idealne do spotkań biznesowych czy przeprowadzania rekrutacji. Przykład? Proszę bardzo! Big Hauz to model, w którym znajdziesz dwa siedziska i kawałek blatu. W sam raz na krótką rozmowę rekrutacyjną albo naradę ze współpracownikiem!

Warto zauważyć, że proponowane budki telefoniczne świetnie sprawdzają się także w biurowej strefie relaksu. Gdy jedni wypoczywają, emocjonując się przy meczu piłkarzyków, inni woleliby w spokoju poczytać książkę albo przejrzeć czasopismo. Kabina pozwoli odciąć się od pogawędek i okrzyków radości graczy i w ten sposób zrelaksować się przed kolejnymi zadaniami.

Cena kabiny: od czego zależy?

Koszt tego typu budki uzależniony jest od kilku czynników. Po pierwsze, od jej typu – czyli od tego, czy będzie to kabina jedno- czy dwuosobowa. Kolejna rzecz to sam projekt. Na życzenie w Available tworzymy rozwiązania spersonalizowane. Co to znaczy? Budka może mieć z zewnątrz barwy firmowe, logo albo inny, dowolny nadruk. Nie bez znaczenia są też materiały wykończeniowe. Aby poznać dokładną cenę budki akustycznej, najlepiej skontaktować się z nami. Gdy poznamy Twoje oczekiwania, będziemy mogli zaproponować Ci rozwiązanie na miarę potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami, a także z modelami budek. Którą z nich widzisz na swojej przestrzeni biurowej? Zapewniamy Cię, iż inwestycja w taki element wyposażenia firmy na pewno się zwróci. W końcu efektywność i wydajność załogi oraz zadowolenie pracowników są bezcenne, prawda? Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w zaprojektowaniu sensownego, nowoczesnego i ergonomicznego biura typu open space!