5 zalet budek akustycznych, które przekonają do nich nawet największych niedowiarków

Chcąc zapewnić pracownikom komfortowe warunki do pracy, pracodawca musi zadbać o odpowiednie wyposażenie przestrzeni biurowej. Jak się okazuje, zastosowane sprzęty, a także sposób urządzenia biura ma kluczowy wpływ na jakość realizowanych obowiązków zawodowych. Właściciele firm coraz częściej zdają sobie z tego sprawę, dlatego poszukują rozwiązań, które pomogą im fachowo zaaranżować miejsce do pracy. Obok stolików i krzeseł w biurach niejednokrotnie pojawiają się budki akustyczne, które pozwalają na wydzielenie przestrzeni do działania w skupieniu oraz ciszy. Poniżej prezentujemy pięć najważniejszych zalet związanych z wykorzystaniem kabin dźwiękoszczelnych, które przekonają nawet największych niedowiarków, że takie rozwiązania to naprawdę udana inwestycja.

Izolacja od zewnętrznego hałasu

Starannie opracowana konstrukcja sprawia, że biurowa budka akustyczna skutecznie odgradza pracownika od zewnętrznego zgiełku. Badania przeprowadzone przez naukowców wyraźnie dowiodły, że hałas dekoncentruje i przyczynia się do obniżenia wydajności w pracy, nie pozwalając w pełni skoncentrować się na realizowanym zadaniu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów kabiny dźwiękoszczelne umożliwiają prowadzenie rozmów w ciszy. Idealnie sprawdzają się również w sytuacjach, kiedy pracownik po prostu chce chwilę odpocząć w spokoju lub zebrać myśli.

Dwuosobowa budka akustyczna Big Hauz.

Możliwość dopasowania do dostępnej w biurze przestrzeni (1, 2, 4-osobowe)

Ważną zaletą coraz powszechniej wykorzystywanych w biurach budek akustycznych jest także możliwość ich dopasowania do dostępnej przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach dla pracowników doskonale sprawdzi się np. budka akustyczna The Box, która została zaprojektowana dla jednej osoby. Do większych biur ciekawą propozycję może natomiast stanowić nowoczesna kabina dźwiękoszczelna Big Hauz, która została stworzona dla dwóch osób, mogących w ciszy odbywać spotkania wewnętrzne czy przeprowadzać narady.

Funkcjonalne wyposażenie standardowe

Zastosowanie wysokiej klasy materiałów dźwiękochłonnych i dostępność różnych wariantów pod względem wielkości nie stanowią oczywiście jedynych zalet, jakimi wyróżniają się budki akustyczne. Te innowacyjne konstrukcje mogą także poszczycić się funkcjonalnym wyposażeniem, zapewniającym odpowiednie warunki do pracy w izolacji od hałasu. Standardowe wyposażenie tego rodzaju boksów obejmuje wygodne siedzisko z blatem roboczym, aktywną wentylację oraz oświetlenie sterowane czujnikiem obecności. Większość budek posiada też wewnętrzne gniazdko 230 V. Tak skonstruowane kabiny dźwiękoszczelne zapewniają pełen komfort użytkowania oraz niczym niezakłóconą ciszę.

Trwałość, modułowość i mobilność

Ważną zaletą budek akustycznych jest również ich mobilność. Modułowe konstrukcje dają możliwość swobodnej aranżacji pomieszczenia, doskonale sprawdzając się zarówno w przypadku mniejszych przestrzeni biurowych, jak i biur zaaranżowanych na styl open space. Prosty montaż i demontaż sprawia, że można je bez większych trudności przenosić w różne miejsca. Z kolei bogata paleta materiałów i kolorów pozwala na najbardziej odpowiednie dopasowanie kabiny do wystroju biura, dzięki czemu nie zaburzy istniejącej już aranżacji.

Biurowa budka akustyczna The Box.

Możliwość implementacji spersonalizowanej grafiki na budce

Jeszcze jedną korzyścią, na którą warto zwrócić uwagę, decydując się na budki telefoniczne do biura, jest możliwość zamieszczania na nich spersonalizowanych elementów graficznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w prosty sposób zindywidualizować kabinę z tematyczną lub korporacyjną tematyką, a co za tym idzie, jeszcze lepiej wkomponować ją w biurową przestrzeń.

Podsumowanie

Telefoniczne budki akustyczne to przykład nowatorskiego i zarazem niezwykle funkcjonalnego rozwiązania, które w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Poza tym, że mogą stanowić pomniejszoną wersję sali konferencyjnej, ułatwiając przeprowadzanie rozmów i wideokonferencji w dogodnych warunkach, doskonale sprawdzą się także w sytuacjach, kiedy nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia służącego do negocjacji biznesowych czy indywidualnej pracy wymagającej ciszy i spokoju.