Blog

Kabiny dźwiękoszczelne do biura przyszłości

Pamiętasz, jak wyglądały biura kilkanaście lat temu? Porównaj je z ich obecnym wyglądem. A czy zastanawiasz się czasem, jak będą wyglądać za jakiś czas – w bliższej i dalszej przyszłości? Jeśli prowadzisz firmę, to z pewnością. Wprowadzanie nowych udogodnień i rozwiązań dla pracowników biurowych jest Twoim obowiązkiem. Czy w wizji nowoczesnych biur znajdą się kabiny dźwiękoszczelne? Z pewnością.

Praca na open space a wydajność pracownika

Jeszcze kilka lat temu praca w biurze oznaczała najczęściej siedzenie w zamkniętym pokoju z najwyżej kilkoma współpracownikami. Dzisiaj bardzo popularne są otwarte przestrzenie, zwane z angielskiego open space, które stanowią miejsce wykonywania obowiązków służbowych często kilkudziesięciu ludzi równocześnie. Dlaczego tak się dzieje? W czym open space jest lepszy od małego gabinetu?

Budka akustyczna do biura – na miarę XXI wieku!

Coraz popularniejsze w firmach są otwarte przestrzenie, które mają wiele zalet, na przykład pomagają pracownikom w nawiązywaniu bezpośrednich relacji i bezproblemowej współpracy. Nie można jednak powiedzieć, że takie rozwiązania nie mają też wad. Przekonał się o tym chyba każdy, kto próbował porozmawiać przez telefon, znajdując się w jednej sali z kilkudziesięcioma innymi osobami.

Współczesne zastosowanie budek telefonicznych

Kiedyś obecność budek telefonicznych na ulicach nie była niczym niezwykłym. Znajdując się poza domem, udawaliśmy się do nich, by zadzwonić do bliskich. Dzisiaj podobnych budek w miastach już nie ma, chociaż można je jeszcze spotkać przy autostradach i innych miejscach, z których kontakt w razie rozładowanego telefonu komórkowego może być utrudniony.

Nowoczesne biuro – jak urządzić jego wnętrze?

Urządzając biuro, tworzymy czyjeś miejsce pracy. W związku z tym musimy zadbać przede wszystkim o to, by pracownik zajmujący przygotowane stanowisko mógł w odpowiednich warunkach wykonywać swoje obowiązki.

Jak prowadzić rozmowy telefoniczne nie przeszkadzając innym pracownikom?

Prowadzenie rozmów telefonicznych w biurze, zwłaszcza takim, w którym na otwartej przestrzeni znajduje się od kilku do nawet kilkudziesięciu stanowisk pracy, często okazuje się problematyczne zarówno dla odbierającego telefon, jak i osób pracujących wokół.

jak pracować w open space

Jak pracować na open space?

Praca w biurze typu open space, w którym przebywa od kilku do nawet kilkudziesięciu osób, nie należy do łatwych. Nie trudno wyobrazić sobie, że nawet mimo chęci i usilnych starań współpracowników, przebywając wspólnie na niewielkiej przestrzeni nie sposób zachować całkowitą ciszę i nie przeszkadzać sobie nawzajem.