Blog

Jak praca w ciągłym hałasie wpływa na zmęczenie?

Obecnie niemalże każdy człowiek narażony jest na działanie niepożądanych dźwięków, które wywołują w nim niepokój i stres. W zaciszu własnego domu łatwiej jest nam się uchronić przed hałasem z zewnątrz, odpowiednio wyciszając ściany i montując akustyczne okna. Jednak bardzo wielu z nas narażonych jest na nieustanny hałas również w miejscu pracy. Nie dotyczy to jedynie osób obsługujących głośny sprzęt, ale też użytkowników przestrzeni open space. Jaki wpływ na nasze zmęczenie ma praca w nieustającym hałasie i czy można coś na to zaradzić?

Biura coworkingowe w Trójmieście – które wybrać?

Na terenie całego Trójmiasta, a szczególnie Gdańska, systematycznie przybywa miejsc, które oferują usługę w zakresie coworkingu. Opcja ta jest coraz bardziej pożądana w czasach, kiedy wiele osób pracuje zdalnie, z dala od siedziby swoich firm lub jako freelancerzy. Coworking jest doskonałą alternatywą dla pracy w domu. Jednak aby opcja rzeczywiście była dla nas optymalna, musimy znaleźć odpowiednią przestrzeń.

Budka telefoniczna The Hauz

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie przestrzeni open space w swojej siedzibie. Pracownicy przebywają w jednym pomieszczeniu, co ma sprzyjać ich wzajemnej socjalizacji, jednak takie rozwiązanie ma również swoje wady. Największą z nich jest konieczność pracy w ciągłym hałasie, co przekłada się na obniżenie koncentracji. Budka akustyczna The Hauz jest idealnym rozwiązaniem, na problemy tego typu.

Rodzaje zabezpieczeń w umowach najmu biur

Każda umowa zakłada pewną dozę zaufania obu stron wobec siebie, jednakże trudno traktować ją jako bazę, szczególnie w przypadku umowy zawieranej między obcymi dla siebie osobami. W sytuacji wynajmu biura, czy też innej nieruchomości za każdym razem wynajmujący jest stroną, która potencjalnie naraża się na większe straty ze względu na to, że ze swojej strony oferuje nieruchomość, której wartość przekracza ustaloną umownie kwotę najmu.

Budka telefoniczna Big Hauz

Budka telefoniczna Big Hauz

Otoczenie biurowe ulega nieustannemu rozwojowi. Wraz ze zmieniającymi się trendami w architekturze zmianie ulegają również sposoby zarządzania przestrzenią biurową. Oczywiście są pewne stałe, które zmienić się nie mogą, jak np. odseparowane pomieszczenie sanitarne, czy łazienki, ale są też rzeczy, które ulegają transformacji. Jedną z nich jest bez wątpienia ułożenie stanowisk pracowniczych.

Jak zakończyć umowę najmu biura?

Jak zakończyć umowę najmu biura?

Wynajmując biuro dla swojej firmy, żaden właściciel nie zakłada z góry, że umowę najmu będzie chciał zakończyć. Jednakże zdarzają się różnego rodzaju sytuacje losowe lub niespełnienie oczekiwań wynajmującego na różnych polach. Ponadto chęć zakończenia umowy najmu może nastąpić ze względu na rozwój kadrowy firmy lub jej relokację.

Biura coworkingowe we Wrocławiu - które wybrać?

Biura coworkingowe we Wrocławiu - które wybrać?

Coworking to idea, która w ostatnich latach spotkała się z bardzo dynamicznym rozwojem. W założeniach polega ona na udostępnianiu przestrzeni biurowej osobom prowadzącym własną działalność gospodarcza lub wykonujących pracę niewymagającą przebywania w jednym miejscu, tzw. freelance. Do niedawna ulubionym miejscem pracy freelancerów były kawiarnie, jednakże nie każdy jest w stanie pracować efektywnie w zatłoczonym i głośnym miejscu. Rozwiązaniem, jakie proponują w tej sytuacji biura coworkingowe, jest wygodne miejsce, w którym każdy z uczestników szanuje chęć zachowania spokoju i komfortu pracy.

Plusy i minusy w pracy w przestrzeni coworkingowej

Praca na własny rachunek daje szerokie możliwości co do wyboru miejsca na jej wykonywanie. Można ją realizować praktycznie wszędzie. Nie chcesz wynajmować specjalnie całego biura? Nie stać Cię na taki wydatek, wolisz zaoszczędzić na firmowych wydatkach lub nie masz aż takiej potrzeby? Możesz więc zdecydować się na coworking, czyli … pracę z innymi. Gdy nie potrzeba Ci zbyt wiele miejsca, nie przeszkadza obecność innych ludzi, którzy zajmują się swoimi sprawami, to nie powinieneś mieć problemu z adaptacją w takiej przestrzeni.

Budka akustyczna The Box

Modny i królujący w nowoczesnych biurach tzw. open space nie dla wszystkich jest miejscem idealnym do pracy. Nie każdy pracownik potrafi bowiem skupić się w pracy, kiedy z otoczenia płynie dekoncentrujący hałas. Gwar toczących się w tle rozmów, dźwięki rozbrzmiewających telefonów, dźwięki radiowe, monotonny szum komputerów, drukarek czy innych urządzeń, na tyle go rozpraszają, że nie jest w stanie wykonywać efektywnie swoich obowiązków zawodowych. Nawet jeśli ten zewnętrzny hałas nie jest ciągły, to i tak co bardziej wrażliwa osoba potrafi szybko stracić koncentrację, kiedy tylko jego mózg wychwyci jakiś dźwięk.

Podnajem biura - wady i zalety

Podnajem biura - wady i zalety

Osoby szukające pomysłu na swój biznes mogą spróbować z … podnajmem biur. Na czym on polega? Wynajmujesz biuro od jego właściciela za określoną kwotę, a następnie podnajmujesz je dalej innej osobie za większą stawkę. Różnica cenowa między nimi to właśnie Twój zarobek i od Ciebie zależy, na jakim poziomie Jesteś w stanie go wynegocjować. Podnajem biura to doskonały sposób na zarabianie na nieruchomościach bez posiadania ich na własność, czyli inwestowania w zakup nieruchomości i jej podstawowe wyposażenie.