Blog

Budka telefoniczna Big Hauz

Budka telefoniczna Big Hauz

Otoczenie biurowe ulega nieustannemu rozwojowi. Wraz ze zmieniającymi się trendami w architekturze zmianie ulegają również sposoby zarządzania przestrzenią biurową. Oczywiście są pewne stałe, które zmienić się nie mogą, jak np. odseparowane pomieszczenie sanitarne, czy łazienki, ale są też rzeczy, które ulegają transformacji. Jedną z nich jest bez wątpienia ułożenie stanowisk pracowniczych.

Jak zakończyć umowę najmu biura?

Jak zakończyć umowę najmu biura?

Wynajmując biuro dla swojej firmy, żaden właściciel nie zakłada z góry, że umowę najmu będzie chciał zakończyć. Jednakże zdarzają się różnego rodzaju sytuacje losowe lub niespełnienie oczekiwań wynajmującego na różnych polach. Ponadto chęć zakończenia umowy najmu może nastąpić ze względu na rozwój kadrowy firmy lub jej relokację.

Biura coworkingowe we Wrocławiu - które wybrać?

Biura coworkingowe we Wrocławiu - które wybrać?

Coworking to idea, która w ostatnich latach spotkała się z bardzo dynamicznym rozwojem. W założeniach polega ona na udostępnianiu przestrzeni biurowej osobom prowadzącym własną działalność gospodarcza lub wykonujących pracę niewymagającą przebywania w jednym miejscu, tzw. freelance. Do niedawna ulubionym miejscem pracy freelancerów były kawiarnie, jednakże nie każdy jest w stanie pracować efektywnie w zatłoczonym i głośnym miejscu. Rozwiązaniem, jakie proponują w tej sytuacji biura coworkingowe, jest wygodne miejsce, w którym każdy z uczestników szanuje chęć zachowania spokoju i komfortu pracy.

Plusy i minusy w pracy w przestrzeni coworkingowej

Praca na własny rachunek daje szerokie możliwości co do wyboru miejsca na jej wykonywanie. Można ją realizować praktycznie wszędzie. Nie chcesz wynajmować specjalnie całego biura? Nie stać Cię na taki wydatek, wolisz zaoszczędzić na firmowych wydatkach lub nie masz aż takiej potrzeby? Możesz więc zdecydować się na coworking, czyli … pracę z innymi. Gdy nie potrzeba Ci zbyt wiele miejsca, nie przeszkadza obecność innych ludzi, którzy zajmują się swoimi sprawami, to nie powinieneś mieć problemu z adaptacją w takiej przestrzeni.

Budka akustyczna The Box

Modny i królujący w nowoczesnych biurach tzw. open space nie dla wszystkich jest miejscem idealnym do pracy. Nie każdy pracownik potrafi bowiem skupić się w pracy, kiedy z otoczenia płynie dekoncentrujący hałas. Gwar toczących się w tle rozmów, dźwięki rozbrzmiewających telefonów, dźwięki radiowe, monotonny szum komputerów, drukarek czy innych urządzeń, na tyle go rozpraszają, że nie jest w stanie wykonywać efektywnie swoich obowiązków zawodowych. Nawet jeśli ten zewnętrzny hałas nie jest ciągły, to i tak co bardziej wrażliwa osoba potrafi szybko stracić koncentrację, kiedy tylko jego mózg wychwyci jakiś dźwięk.

Podnajem biura - wady i zalety

Podnajem biura - wady i zalety

Osoby szukające pomysłu na swój biznes mogą spróbować z … podnajmem biur. Na czym on polega? Wynajmujesz biuro od jego właściciela za określoną kwotę, a następnie podnajmujesz je dalej innej osobie za większą stawkę. Różnica cenowa między nimi to właśnie Twój zarobek i od Ciebie zależy, na jakim poziomie Jesteś w stanie go wynegocjować. Podnajem biura to doskonały sposób na zarabianie na nieruchomościach bez posiadania ich na własność, czyli inwestowania w zakup nieruchomości i jej podstawowe wyposażenie.

Biura coworkingowe w Poznaniu - które wybrać?

Biura coworkingowe w Poznaniu - które wybrać?

Dla osób, które nie potrzebują dużej przestrzeni na prowadzenie działalności gospodarczej czy spotkania z klientami, biura coworkingowe są spełnieniem ich podstawowych oczekiwań. To miejsca, które mogą wynajmować w dowolnym terminie, na dogodną ilość godzin/dni/miesięcy i po niższych kosztach. Jest to na tyle reprezentacyjna przestrzeń, że nadaje się na adres głównej siedziby firmy. Poza samą przestrzenią do pracy w biurach coworkingowych dostępne są także sale spotkań i konferencyjne. Oprócz współdzielenia jej z innymi podobnie pracującymi osobami niejednokrotnie biuro daje także możliwość skorzystania z obsługi prawnej, księgowej czy pomocy w tematach IT

zdjecie 3

Kabina telefoniczna – czy sprawdzi się w Twoim biurze?

Twoja firma rośnie jak na drożdżach i stale przybywa Ci pracowników? Ciężko o komfortowe miejsce do wykonania rozmowy telefonicznej? Myślisz o rozwinięciu działu zajmującego się kontaktem telefonicznym z klientem lub o zatrudnieniu nowych handlowców? Kabina telefoniczna może okazać się niezbędnym udogodnieniem!

zdjecie 2

Wynajem biura dla firmy –​​​​​​​ na co zwrócić uwagę?

Marzeniem każdego przedsiębiorcy jest, by jego firma zaczęła się rozrastać i przynosić o wiele większe zyski. Po pewnym czasie pojawiają się nowi pracownicy, a Ty przestajesz dysponować odpowiednią przestrzenią biurową. To najlepszy znak, by zacząć interesować się wynajmem nowego biura, które zapewni Ci wszystkie niezbędne udogodnienia i umożliwi przyszły rozwój.

zdjecie 1

Przestrzeń dla handlowców – jak ją zaaranżować?

Bycie handlowcem to ciężki kawałek chleba. Konieczność ciągłych rozmów telefonicznych z nie zawsze uprzejmymi klientami i bycia dostępnym na zawołanie – to najczęściej wskazywane wady tego zawodu. Projektując przestrzeń dla handlowców, warto postarać się, by była jak najbardziej funkcjonalna i przyjazna, tak żeby choć odrobinę umilić dzień pracy ludziom, którzy sprzedają Twoje produkty i usługi.