Blog

Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Jesteś freelancerem, właścicielem początkującego startupu albo wykonujesz zadania zdalnie? Nawet przy tego rodzaju formach wykonywania pracy istotne jest miejsce, w którym możesz swobodnie zająć się swoimi obowiązkami.

Wady i zalety pracy zdalnej

Faktów i mitów na temat pracy zdalnej jest mnóstwo. Kto nie doświadczył tego rodzaju wykonywania obowiązków wynikających z zatrudnienia, nawet nie domyśla się, czego praca zdalna wymaga oraz jakie niesie ze sobą korzyści. Nie jest to dobre rozwiązanie dla każdego, dlatego postanowiliśmy przytoczyć wady i zalety tej formy realizacji zleceń.

Biura coworkingowe w Krakowie – które wybrać?

Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszy się coworking. To wykorzystywanie wspólnej przestrzeni przez osoby odpowiedzialne za indywidualne projekty, wykonujące pracę zdalną czy rozwijające swój biznes. Zazwyczaj z tej formy korzystają właściciele startupów, osoby zatrudnione czy freelancerzy. W praktyce wygląda to tak, że zainteresowana coworkingiem osoba wynajmuje miejsce w biurze, mogąc jednocześnie korzystać z innych udogodnień, jak chociażby strefa relaksu.

Ergonomia pracy w biurze – podstawowe zasady

Nie trzeba znać odpowiednich przepisów, aby samemu przekonać się, jak negatywny wpływ na pracę może mieć nieodpowiednie oświetlenie, niewygodne krzesło czy niewłaściwa wysokość biurka. Prezentujemy 6 zasad ergonomii, dzięki którym obowiązki są wykonywane bardziej efektywnie – ze zwróceniem uwagi na możliwości oraz warunki do realizacji zadań wynikających z obowiązków zawodowych.

Designerskie meble biurowe – funkcjonalność czy oryginalny wygląd?

Designerskie meble biurowe – funkcjonalność czy oryginalny wygląd?

W biurze spędzamy średnio 1/3 doby. Ten czas przeznacza się nie tylko na pracę, ale również na swobodne rozmowy czy krótką przerwę od zawodowych obowiązków. W przestrzeni biurowej ogromną rolę odgrywa wystrój, który może wpłynąć na samopoczucie i wydajność.

Z czym pracownicy utożsamiają komfort w biurze?

Z czym pracownicy utożsamiają komfort w biurze?

Praca umysłowa, mimo że z pozoru fizycznie lekka, jest bardzo wymagająca dla naszego organizmu. Wiele godzin spędzonych w skupieniu, w pozycji siedzącej często wywołuje stres i zmęczenie, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Dlatego tak bardzo ważne jest zaadaptowanie środowiska pracy w taki sposób, aby każdy użytkownik biura czuł się w nim komfortowo. Na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę?

Jak praca w ciągłym hałasie wpływa na zmęczenie?

Obecnie niemalże każdy człowiek narażony jest na działanie niepożądanych dźwięków, które wywołują w nim niepokój i stres. W zaciszu własnego domu łatwiej jest nam się uchronić przed hałasem z zewnątrz, odpowiednio wyciszając ściany i montując akustyczne okna. Jednak bardzo wielu z nas narażonych jest na nieustanny hałas również w miejscu pracy. Nie dotyczy to jedynie osób obsługujących głośny sprzęt, ale też użytkowników przestrzeni open space. Jaki wpływ na nasze zmęczenie ma praca w nieustającym hałasie i czy można coś na to zaradzić?

Biura coworkingowe w Trójmieście – które wybrać?

Na terenie całego Trójmiasta, a szczególnie Gdańska, systematycznie przybywa miejsc, które oferują usługę w zakresie coworkingu. Opcja ta jest coraz bardziej pożądana w czasach, kiedy wiele osób pracuje zdalnie, z dala od siedziby swoich firm lub jako freelancerzy. Coworking jest doskonałą alternatywą dla pracy w domu. Jednak aby opcja rzeczywiście była dla nas optymalna, musimy znaleźć odpowiednią przestrzeń.

Budka telefoniczna The Hauz

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie przestrzeni open space w swojej siedzibie. Pracownicy przebywają w jednym pomieszczeniu, co ma sprzyjać ich wzajemnej socjalizacji, jednak takie rozwiązanie ma również swoje wady. Największą z nich jest konieczność pracy w ciągłym hałasie, co przekłada się na obniżenie koncentracji. Budka akustyczna The Hauz jest idealnym rozwiązaniem, na problemy tego typu.

Rodzaje zabezpieczeń w umowach najmu biur

Każda umowa zakłada pewną dozę zaufania obu stron wobec siebie, jednakże trudno traktować ją jako bazę, szczególnie w przypadku umowy zawieranej między obcymi dla siebie osobami. W sytuacji wynajmu biura, czy też innej nieruchomości za każdym razem wynajmujący jest stroną, która potencjalnie naraża się na większe straty ze względu na to, że ze swojej strony oferuje nieruchomość, której wartość przekracza ustaloną umownie kwotę najmu.