Blog

Odmień swoje biuro budkami akustycznymi

Odmień swoje biuro budkami akustycznymi

W Twoim biurze brakuje pomieszczenia, w którym można spokojnie przeprowadzić rozmowę telefoniczną? A może zależy Ci, aby skutecznie wyciszyć przestrzeń biurową, by pracownicy mogli skupić się na wykonywanych zadaniach?

Alternatywa dla sal konferencyjnych – budki akustyczne

Alternatywa dla sal konferencyjnych – budki akustyczne

Pamiętacie budki telefoniczne? Kiedyś były częstym elementem miejskiego pejzażu. Nie zachwycały jednak swoim wyglądem jak te brytyjskie. Z czasem, wraz z rozwojem telefonii komórkowej, zaniknęła też potrzeba korzystania z nich.

3 zasady psychologii kolorów, które warto wdrożyć w biurze

3 zasady psychologii kolorów, które warto wdrożyć w biurze

Psychologia barw jest jednym z ważniejszych aspektów współczesnej aranżacji miejsc pracy. Nudne, banalne biura to już przeszłość. Dla pracownika spędzającego 8 godzin w firmie liczy się nie tylko funkcjonalność pomieszczeń, z których korzysta, ale również ich walor estetyczny.

Trendy w projektowaniu oryginalnych miejsc pracy

Polak statystycznie spędza w pracy przeciętnie ok. 8 godzin dziennie. Na efektywność jego działań wpływa wiele czynników. Jednym z nich, co się coraz powszechniej dostrzega, jest samo środowisko, w jakim przebywa, a co za tym idzie, odpowiednia aranżacja biurowych wnętrz.

Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Biura coworkingowe w Łodzi – które wybrać?

Jesteś freelancerem, właścicielem początkującego startupu albo wykonujesz zadania zdalnie? Nawet przy tego rodzaju formach wykonywania pracy istotne jest miejsce, w którym możesz swobodnie zająć się swoimi obowiązkami.

Wady i zalety pracy zdalnej

Faktów i mitów na temat pracy zdalnej jest mnóstwo. Kto nie doświadczył tego rodzaju wykonywania obowiązków wynikających z zatrudnienia, nawet nie domyśla się, czego praca zdalna wymaga oraz jakie niesie ze sobą korzyści. Nie jest to dobre rozwiązanie dla każdego, dlatego postanowiliśmy przytoczyć wady i zalety tej formy realizacji zleceń.

Biura coworkingowe w Krakowie – które wybrać?

Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszy się coworking. To wykorzystywanie wspólnej przestrzeni przez osoby odpowiedzialne za indywidualne projekty, wykonujące pracę zdalną czy rozwijające swój biznes. Zazwyczaj z tej formy korzystają właściciele startupów, osoby zatrudnione czy freelancerzy. W praktyce wygląda to tak, że zainteresowana coworkingiem osoba wynajmuje miejsce w biurze, mogąc jednocześnie korzystać z innych udogodnień, jak chociażby strefa relaksu.

Ergonomia pracy w biurze – podstawowe zasady

Nie trzeba znać odpowiednich przepisów, aby samemu przekonać się, jak negatywny wpływ na pracę może mieć nieodpowiednie oświetlenie, niewygodne krzesło czy niewłaściwa wysokość biurka. Prezentujemy 6 zasad ergonomii, dzięki którym obowiązki są wykonywane bardziej efektywnie – ze zwróceniem uwagi na możliwości oraz warunki do realizacji zadań wynikających z obowiązków zawodowych.

Designerskie meble biurowe – funkcjonalność czy oryginalny wygląd?

Designerskie meble biurowe – funkcjonalność czy oryginalny wygląd?

W biurze spędzamy średnio 1/3 doby. Ten czas przeznacza się nie tylko na pracę, ale również na swobodne rozmowy czy krótką przerwę od zawodowych obowiązków. W przestrzeni biurowej ogromną rolę odgrywa wystrój, który może wpłynąć na samopoczucie i wydajność.

Z czym pracownicy utożsamiają komfort w biurze?

Z czym pracownicy utożsamiają komfort w biurze?

Praca umysłowa, mimo że z pozoru fizycznie lekka, jest bardzo wymagająca dla naszego organizmu. Wiele godzin spędzonych w skupieniu, w pozycji siedzącej często wywołuje stres i zmęczenie, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Dlatego tak bardzo ważne jest zaadaptowanie środowiska pracy w taki sposób, aby każdy użytkownik biura czuł się w nim komfortowo. Na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę?