Blog

W jakim stylu urządzić biuro? Radzimy, jak dobrać wyposażenie do siedziby firmy

Wystrój biura powinien przede wszystkim tworzyć funkcjonalną przestrzeń do pracy. To jednak nie wszystko. W dzisiejszych czasach wygląd siedziby często odzwierciedla specyfikę danego biznesu oraz podstawowe wartości firmy. Jak urządzić biurowe przestrzenie, aby zadowolić pracowników, a jednocześnie podkreślić wizerunek przedsiębiorstwa? Sprawdź, jakie style sprawdzą się w poszczególnych branżach!

Dystans w biurze w czasach pandemii. Jak urządzić bezpieczną przestrzeń w miejscu pracy?

Pandemia koronawirusa wymusiła zmianę organizacji biur. W firmach, gdzie praca zdalna jest niemożliwa, pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do wykonywania obowiązków. Co one obejmują? Przede wszystkim większy dystans w rozplanowaniu przestrzeni. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić biuro, aby zagwarantować wszystkim użytkownikom bezpieczeństwo, a zarazem komfort pracy.

Biura coworkingowe w województwie małopolskim. Sprawdź, gdzie wynajmiesz lokal dla siebie!

Coworking to termin, który jest dziś na ustach wszystkich młodych przedsiębiorców oraz freelancerów. Współdzielone przestrzenie do pracy stanowią opłacalną alternatywę dla stałego wynajmu lokali. To również okazja do wymiany doświadczeń w obszarze biznesu, a także nawiązywania cennych kontaktów. Sprawdź, czy coworking jest dla Ciebie i poznaj najlepsze oferty biur współdzielonych w Małopolsce.

Trendy w urządzaniu biur na 2021 rok. Zobacz, co jest teraz modne!

Wkraczamy w rok 2021 z licznymi zmianami, również dotyczącymi aranżacji wnętrz. Po miesiącach pracy zdalnej wiele firm otwiera swoje biura dla pracowników. Jednak czy home office miał wpływ na nowe trendy w urządzaniu tych przestrzeni? Sprawdzamy, co jest modne w branży wnętrzarskiej. Przeczytaj, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas projektowania nowego wystroju w biurze.

Zalety i wady hot deskingu. Jak dobrze wdrożyć ten system?

Praca zdalna, zwolnienia lekarskie, urlopy czy wyjazdy terenowe i delegacje – wszystkie te sytuacje sprawiają, że bardzo rzadko w biurze pojawia się 100% pracowników. Czy w takim wypadku pracodawcom opłaca się przydzielać indywidualne stanowiska pracy dla każdego zatrudnionego? To zależy od kilku czynników, między innymi struktury firmy, rodzaju prowadzonej działalności czy wykorzystania nowoczesnych rozwiązań w zakresie wyposażenia. Tworzenie tymczasowych biurek, czyli tzw. hot desking, ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Sprawdź, jakie są wady i zalety „gorących biurek” oraz gdzie warto wprowadzić takie rozwiązanie.

Porównujemy lokale coworkingowe w województwie lubelskim

Szukasz miejsca na swoje biuro w Lublinie lub okolicach? Chciałbyś obniżyć koszty jego utrzymania? Rozważ „wynajem biurka”. Ze współdzielonych miejsc pracy w przestrzeni typu open space korzysta coraz więcej osób. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert? Jakie są największe zalety coworkingu? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika. Porównujemy w nim lokale coworkingowe w województwie lubelskim – zapraszamy do lektury!

Sprawdź, czego oczekują pracownicy od biura

W czasie lockdownu wiele osób wykonuje pracę zdalną. Zastanawiasz się, kiedy Twoi pracownicy wrócą do siedziby firmy? Zanim to nastąpi, dobrze spożytkuj ten czas. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś, przearanżuj przestrzeń biurową tak, aby była bardziej przyjazna. Może potrzebna jest tam specjalna budka telefoniczna albo sala konferencyjna? W naszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi. Przeczytaj koniecznie i sprawdź, czego oczekują pracownicy od biura!

rozwiązywanie konfliktów w biurze

Konflikty w biurze – jak powstają i jak je rozwiązywać?

Problemy pojawiają się w każdej relacji, również między współpracownikami czy pracodawcą a podwładnym. Konfliktom w biurze można zapobiegać po pierwsze poprzez stworzenie przyjaznej przestrzeni. Dlaczego? Komfortowe warunki tworzą dobrą atmosferę: poprawiają kreatywność, motywują do działania oraz sprzyjają rozwojowi umiejętności.

 

Poznaj 3 rady, jak wybrać miejsce na biuro dla swojej firmy!

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z koniecznością wyboru biura dostosowanego do własnych potrzeb. Zastanawiasz się, jak znaleźć idealny lokal w gąszczu ofert? Jeśli tak, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik. Dowiesz się z niego, jakie są cechy idealnego biura, a także, co musisz mieć na uwadze, poszukując przestrzeni dla siebie. Zapraszamy!

Sprawdzone sposoby na dobrą atmosferę w biurze. Przeczytaj porady ekspertów!

Nieprzyjemna czy wręcz toksyczna atmosfera w pracy ma negatywny wpływ na samopoczucie oraz wydajność pracowników. W takiej sytuacji bardzo często pojawia się spadek motywacji oraz niechęć do współdziałania w grupie. Zastanawiasz się, jak zapewnić współpracownikom odpowiednie środowisko w biurze? Jeśli tak, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu. Dowiesz się z niego, jak zadbać o atmosferę w biurze i zwiększyć zadowolenie zatrudnianych osób.