Blog

Czym jest work-life balance?

Praca zajmuje naprawdę sporą część naszego życia. Czy jednak zawsze sprawia ona satysfakcję? Czy poza siedzeniem w biurze spędzamy także czas z rodziną i bliskimi oraz poświęcamy się pasjom? Odpowiedź na te pytania można znaleźć, sprawdzając swój work-life balance. Co oznacza to pojęcie i w jaki sposób pracodawcy mogą pomóc w tym zakresie osobom zatrudnionym? Przeczytaj nasz artykuł!

Design thinking a projektowanie biura

Nowocześnie urządzone biuro to miejsce sprzyjające wydajnej pracy. To przestrzeń, w której pracownik czuje się swobodnie, pewnie i może w pełni wykorzystać swoje zasoby. To instytucja, do której chce się przychodzić każdego dnia roboczego. Brzmi jak mrzonka? Nie, jeśli przy projektowaniu wykorzysta się podejście, określane jako design thinking. Zobacz, w jaki sposób z jego pomocą można stworzyć ergonomiczne, przyjazne biuro!

Biura coworkingowe w Łodzi

Idea coworkingu wciąż zyskuje na popularności. Biura dla freelancerów i niewielkich przedsiębiorstw powstają w niemal każdym większym mieście, w tym w Łodzi. Czy praca w takim miejscu jest wygodna? Z jakich udogodnień można korzystać – czy jest tam kawa, kuchnia oraz kabina dźwiękoszczelna? Jak sytuacja wygląda z punktu widzenia właścicieli tych biur i czy warto je zakładać? Sprawdź!

Identyfikacja wizualna – to nie tylko teczki i długopisy, ale również biuro!

Dobrze dobrana i opracowana identyfikacja wizualna pomaga wyróżnić się spośród konkurencji. Składa się na nią wiele szczegółów, które współtworzą tożsamość marki i nadają jej charakter. Rozpoznawalność firmy budowana jest m.in. stylem graficznym, specjalnie jej dedykowanym.

Minimalizm w designie biura. Czy to się sprawdza?

Trendem, który z sukcesem wdarł się z odległej Skandynawii do domów i biur, jest minimalizm. Charakteryzuje go ergonomiczność, prostota i funkcjonalność. To styl, który wyróżnia zasada: im mniej, tym lepiej. Według tej teorii gromadzenie niepotrzebnych rzeczy wokół siebie powoduje nie tylko większy bałagan, ale i zaburza pracę. Sprawia, że więcej czasu zajmuje nam znalezienie potrzebnych przedmiotów.

Wpływ dobrze zaprojektowanej przestrzeni biurowej na atmosferę w pracy

Co najbardziej cenią sobie pracownicy w pracy? Dla większości od pieniędzy większe znaczenie ma dobra atmosfera. Tę tworzy się na różne sposoby. Wpływ na nią mogą mieć relacje międzyludzkie czy motywujące dodatki materialne i finansowe. Sprzyja jej też odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej. Nowocześnie i funkcjonalnie zaprojektowane miejsce pracy z pewnością oddziaływać będzie na miłą atmosferę.

Biura coworkingowe w Białymstoku – które wybrać?

Idea coworkingu znana jest na całym świecie. W Polsce ilość tego typu przestrzeni rośnie w bardzo szybkim tempie. Coraz chętniej korzystają z nich rodzimi mikroprzedsiębiorcy i freelancerzy, którym doskwiera praca w samotności. Jeśli szukasz miejsca wspólnej pracy w Białymstoku, w tym artykule znajdziesz zestawienie firm oferujących gabinety, sale konferencyjne i biurka na wynajem.

Biura coworkingowe w Gliwicach – które wybrać?

Jesteś freelancerem, wykonujesz swoje obowiązki zawodowe zdalnie lub prowadzisz własną jednoosobową działalność gospodarczą? Coraz częściej czujesz, że masz dość samotności, a warunki panujące w domu uniemożliwiają Ci skupienie się na realizowanych projektach?

Nieużyteczna sala konferencyjna. Jak temu zaradzić?

Coraz częściej słyszysz, że pracownicy Twojego biura skarżą się, że nie mają miejsca, w którym mogą spokojnie przeprowadzić ważną rozmowę biznesową, wideokonferencję lub burzę mózgów?

Industrialny klimat w biurze, czyli budki akustyczne w praktyce

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych styl industrialny, który jeszcze do niedawna był utożsamiany ze staroświeckim wyglądem, dzisiaj stanowi jeden z dominujących trendów aranżacyjnych biur.